Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2011, 18:50   #31
Damian
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2010
Model: A
Silnik: B
Rocznik: C
Postów: 96
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

Przeważnie nikt nie sprawdza, osobiście na przeglądzie ze znajomym mieliśmy ten zaszczyt i mimo braku katalizatora mieścił się najwidoczniej w normach gdyż bezproblemowo dowód został podbity. A co do sprawdzania na drodze, nie popadajmy w paranoję takie rzeczy owszem są możliwe ale może u naszych zachodnich sąsiadów gdzie przestrzegają poszczególnych norm EURO3, EURO4 itd.

A wracając do tematu, zgadzam się z kolegą wyżej. W dolocie zawsze będzie olej. W niewielkich ilościach ale będzie.

Damian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 19:22   #32
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

A czy ja napisałem, że tam nie ma oleju?
Tylko mi nie mówcie, że olej puszcza przez łożyska bo to...głupoty! Pewnie, że wypracowana turbina po jakimś czasie już zaczyna troche przepuszczać na uszczelnieniach, ale...przecież musi być ciśnienie na łożysku ślizgowym. Ilość oleju przepuszczonego przez to łożysko w stosunku do ilości oleju z odmy to kropla w morzu. Specjalisto mjprzem, robiliśmy wraz z Smutnymindykiem układ do oddzielania tego oleju i tego oleju z odmy jest naprawdę sporo.

Tutaj macie budowe turbiny i poszukajcie sobie gdzie jest uszczelnienie:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja też już nie mam ochoty Was przekonywać. Może wasze turbiny ssią olej z misy i wpuszczają do wydechu, moja nie.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 19:40   #33
miru1968
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Świętokrzyskie
Model: MAZDA3
Silnik: 1,6 CiTD już bez FAP
Rocznik: 2006
Postów: 39
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

Panowie o co ten spór ?wszystko jasne! wiadomo o co chodzi,nie mogliście sie zrozumieć i tyle, a obydwaj wiecie w czym problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miru1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 19:44   #34
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Specjalisto mjprzem, robiliśmy wraz z Smutnymindykiem układ do oddzielania tego oleju i tego oleju z odmy jest naprawdę sporo.


Ja też już nie mam ochoty Was przekonywać. Może wasze turbiny ssią olej z misy i wpuszczają do wydechu, moja nie.
Zapewne twoja turbina jest jedyna w swoim rodzaju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A ilosc oleju z odmy zalezy w duzym stopniu od stanu silnika. Im bardziej zuzyty tym wiecej bedzie przepuszczac. Z tym ze odma moze ale nie musi puszczac oleju. Jak u ciebie tak wali olej z odmy to sprawdziłbym lepiej kompresję silnika bo moze juz sie silnik konczy i dlatego odma nie wyrabia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS.Ja juz sie nie kłoce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 20:11   #35
miru1968
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Świętokrzyskie
Model: MAZDA3
Silnik: 1,6 CiTD już bez FAP
Rocznik: 2006
Postów: 39
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

Panowie olej z odmy nie powinien sie w ogóle wydostawać po to jest separator niestety w tym silniku do bani ale to nie tylko w tym silniku ten problem.Ja jak zobaczyłem ślady oliwki w dolocie zaraz chciałem wymieniać całą pokrywę bo separator można wymienić tylko z pokrywą ,dzwoniąc do ASO miły pan o dziwo mi powiedział że to niema sensu bo ten typ tak ma i szkoda pieniędzy.Mowa o silniku 1,6 hdi.Dodam jeszcze,że na to wszystko sam zaradziłem zrobiłem przeróbkę odmy i oliwkę zatrzymuje filtr a nastepnie skapuje ona sobie do specyjalnego zbiorniczka.Filtr czyszcze przy wymianie oleju i po kłopocie,tego oleju po 10kkm zebrało sie około 50gram,zbiera się tez woda zimową porą jak się jeździ na krótkich odcinkach i motorek niedogrzany.
miru1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 20:31   #36
Damian
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2010
Model: A
Silnik: B
Rocznik: C
Postów: 96
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

To nie tak, że ten typ tak ma. Po prostu większość silników diesla tak ma. Czy to Ford czy grupa VW czy Mercedes wszędzie jest ten problem. Jest na to jedna rada, jeździć i nie przejmować się. Jeżeli turbo ma paść to padnie i tego nie unikniemy.
Damian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 20:36   #37
grzegorz1956
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Niemcy
Model: DA3
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 49
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

to ciekawy temat z tym pdf, bo nie podlega dyskusji,że producent silnika nie poradził sobie z tym tematem już na etapie konstrukcyjnym, bowiem te silniki nijak nie spełniają normy odnośnie specyficznego zużycia oleju silnikowego już na etapie ich skonstruowania, a więc jest to przysłowiowy bubel.
Nabywca tego bubla zmuszany jest do ponoszenia dodatkowych kosztów częstej wymiany oleju silnikowego, który ulega gwałtownemu procesowi jego rozrzedzeniu w wyniku dotrysku paliwa przeznaczonego dla dopalenia cząstek w pdf.
Oczywistym jest, że i problem przecieków na innych agregatach nie pozostaje tutaj bez związku.
Stąd domorosłe próby wycinania wszystkiego, co się tylko da. Pytanie tylko, jaki to ma wpływ na żywotność silnika.

Dzisiejsi konstruktorzy zaczynają projektowanie auta od skomplikowanych nieraz konstrukcji narzędzi specjalnych a dopiero po ich skonstruowaniu zabierają się do właściwej roboty i niestety za to wszystko płaci klient, bo taki jest rachunek ekonomiczny.
Kupując nowe auto w salonie producent dopłaca do tego biznesu, a więc logicznym jest, że zysk przychodzi w procesie jego eksploatacji
grzegorz1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 20:40   #38
miru1968
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Świętokrzyskie
Model: MAZDA3
Silnik: 1,6 CiTD już bez FAP
Rocznik: 2006
Postów: 39
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

Cytat:
Napisał grzegorz1956 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to ciekawy temat z tym pdf, bo nie podlega dyskusji,że producent silnika nie poradził sobie z tym tematem już na etapie konstrukcyjnym, bowiem te silniki nijak nie spełniają normy odnośnie specyficznego zużycia oleju silnikowego już na etapie ich skonstruowania, a więc jest to przysłowiowy bubel.
Nabywca tego bubla zmuszany jest do ponoszenia dodatkowych kosztów częstej wymiany oleju silnikowego, który ulega gwałtownemu procesowi jego rozrzedzeniu w wyniku dotrysku paliwa przeznaczonego dla dopalenia cząstek w pdf.
Oczywistym jest, że i problem przecieków na innych agregatach nie pozostaje tutaj bez związku.
Stąd domorosłe próby wycinania wszystkiego, co się tylko da. Pytanie tylko, jaki to ma wpływ na żywotność silnika.

Dzisiejsi konstruktorzy zaczynają projektowanie auta od skomplikowanych nieraz konstrukcji narzędzi specjalnych a dopiero po ich skonstruowaniu zabierają się do właściwej roboty i niestety za to wszystko płaci klient, bo taki jest rachunek ekonomiczny.
Kupując nowe auto w salonie producent dopłaca do tego biznesu, a więc logicznym jest, że zysk przychodzi w procesie jego eksploatacji
Nie pdf tylko DPF lub FAP i trzeba wiele poczytac że by zrozumiec o co wtym chodzi
miru1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 20:46   #39
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

Cytat:
Napisał miru1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie olej z odmy nie powinien sie w ogóle wydostawać po to jest separator niestety w tym silniku do bani ale to nie tylko w tym silniku ten problem.
Dokładnie tak! Na szczęście nie jestem sam. Poprostu trzeba się samemu przekonać empirycznie jaka jest prawda, a przede wszystkim TRZEBA MIEĆ TAKI SILNIK. Pass.

Co do DPFa, to niestety zawdzieczamy to kilku Panom w krawatach z EU. Zasiedli i uchwalili Euro4 dla Diesla i powstał...DPF. Jak pisalem wielokrotnie, w innych krajach majać DPFa płaci się mniejszą opłątę od auta, zatem ma to sens. U nas płacisz tyle samo, a jak padnie...to płacisz z własnej kieszeni.
Producenci musieli coś wymyśleć, żeby sprostać wymaganiom. Trochę w pośpiechu i wyszło jak wyszło. I tak jest lepiej, po pierwsze naprawdę porażkowe były w peugoetach. Oczywiście, niektórzy zaraz napiszą, że tak ma być i to jest normalna praca diesla...
Wycinać można, ale trzeba koniecznie zmienić program. W przeciwnym razie będzie często dopalanie nieistniejacego filtra i zwiększenie poziomu oleju. Dlatego trzeba to robić w profesjonalnych firmach jak V-TEch, a nie u rzeżnika z szlifierką kątową :-)

Co do przeglądu, to czy DPF jest gdzieś wpisany? Jak np. KAT? Chyba nie. Zatem nikt nie wie czego szukać :-) Pozatym nie sądzę, aby diagnosta był w stanie zmierzyć liczbę emitowanych cząstek. Już bardziej brak EGRa by wykrył, bo wtedy zmienia się stężenie tlenków azotu.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 20:50   #40
grzegorz1956
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Niemcy
Model: DA3
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 49
Domyślnie Odp: olej w przewodzie dolotowym turbosprężarki 1.6 TDCi +DPF

no naturalnie masz kolego rację, a ja nie jestem wszystkowiedzącym, mniemam jednk,iż orientujesz się w jakich jednostkach podawane jest specyficzne zużycie oleju, a to już byłaby podstawa do dalszej dyskusji w temacie zużcia oleju w przewodzie dolotowym turbosprężarki
grzegorz1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.