Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2007, 11:00   #1
Kajteknr1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-03-2006
Skąd: Wrocław
Model: Laguna
Silnik: 2.2 dci
Rocznik: 2002
Postów: 245
Domyślnie 1.8D - stracil moc:/

otóż mam problem..

jakis czas temu auto wyraźnie oslabło i przestało się wkręcać na obroty, nagle Vmax 120 i sabe przyśpieszenie..

byłem 5000tyśkm po wymianie filtrów..ale wymieniłem jeszcze raz wszystkie ale dalej to samo:/

dwa dni temu niemogłem odpalić auta, kręciłem kręciłem..zaskakiwalo potem gasło i spaliny zpod maski, po 2h samo przeszło i juz odpala, czasem na dotyk, czasem troche kręce(ale nie długo)

paliwo tankuje tam gdzie zwykle, więc wariant że złe paliwo odrzucam

dolałęm w niedziele STP do czyszczenia wtrysków, ale nie pomogło nic:/

nie mam pomysłu co może być nie tak?:/

macie jakieś propozycje? co sprawdzac?

pozdrawiam

dzięki

Kajteknr1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2007, 20:20   #2
spth
ford::advanced
 
Avatar spth
 
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: audi & neon
Silnik: 2,5 & 2.0
Rocznik: 2004 & 1996
Postów: 202
Domyślnie

Witam !
Najprościej - na zgaszonym niech ktoś depnie gaz do dechy, zobacz na pompie czy dźwignia dochodzi do śruby zderzakowej. Jeżeli nie to regulacja linki gazu.
pozdro
spth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2007, 10:51   #3
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie

A nie robiłeś nic przy filtrze paliwa? Podejzewam lewe powitrze w ukladzie zasilającym.
Sprawdź pomkę reczną paliwowa, czy nie mokra przy pompowaniu - rozerwana membrana.
I czy nie ma powiterza w rurce powrotej do zbiornika, najlepiej wstawic tam kawałek przezroczystego wężyka.
Z tego co piszesz to na tro mi wyglada.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2007, 20:16   #4
Kajteknr1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-03-2006
Skąd: Wrocław
Model: Laguna
Silnik: 2.2 dci
Rocznik: 2002
Postów: 245
Domyślnie

wstawilem między zaworek zwrotny a filtr paliwa przeźroczysty wężyk, i jak się przygazuje to pokazuje się powietrze, ale czy te kilka bombelków może aż tak osłabić auto? (przyśpieszenie masakra.. na mieście dobujam sie do 50ciu i i pomału pomału dalej..) strasznie wolno się wkręca na obroty, powyżej 2tyś to już trzeba cierpiwie czekać, wcześniej w tym momencie wyrywało do przodu.

myślałem żeby wymienić ten wężyk między filtrem a bakiem paliwa, może pomoże.. ale nigdy tego nie robiłem , ma ktoś jakieś rady? czy dam rade zrobic to pod blokiem?

dzisiaj zalałem paliwo na innej stacji(BP) i ma auto takie przebłyski mocy.. czy możliwe też że jednak paliwo ma wpływ na to? narazie mam 20L starego paliwa + 35L nowego z dzisiaj i jest coraz lepiej, ale dalej jeszcze bardzo źle

co jeszcze może mieć wpływ na takie pogorszenie sie mocy:/ HELP bo mnie maluchy wyprzedzają na światłach....:/
Kajteknr1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2007, 22:09   #5
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie

Czy filtr paliwa wporzadku?
A moze masz przytkany wężyk od zasilania w paliwo, lub filterek w baku ?
Zdejmij z filtra ten wężyk od zasilania, ten którym pompa ssie paliwo i go przedmuchaj, jakąś sprężarką tak do 5 Atm, tylko nie zapomnij odkręcić korka wlewu paliwa, aby nie zpuchł ci bak :fcp1 No i słuchaj czy bulgocze w zbiorniku, a właściwie to wszystkie te rurki przedmuchaj, powrotną tez.
Powietrza na powrocie byc nie moze, bo piszesz ze coś tam masz - szukaj nieszczelnosci, w okolicach filtra, uszczelki do filtra, membrana pompki.
Napisz czy pomoglo.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2007, 22:42   #6
Kajteknr1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-03-2006
Skąd: Wrocław
Model: Laguna
Silnik: 2.2 dci
Rocznik: 2002
Postów: 245
Domyślnie

po tej zmianie paliwa jest z kilometra na kilometr lepiej, wyjeżdże znowu pół baku albo i więcej i zatankuje znowu na tej nowej stacji,

może kwestią jest trefne paliwo, sprawdze to zanim wymienie cały układ zasilaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

będe nabierząco pisał co się dzieje

przed chwilą przejechalem się tak 'o' i pojawiła sie moc na 1 i 2.. daleko do idealu ale dużo lepiej niż było wczoraj.

dzięki za pomoc!

[ Dodano: 2007-10-03, 13:57 ]
Cytat:
Napisał spth
Witam !
Najprościej - na zgaszonym niech ktoś depnie gaz do dechy, zobacz na pompie czy dźwignia dochodzi do śruby zderzakowej. Jeżeli nie to regulacja linki gazu.
pozdro
takie proste a takie trudne..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. już byłem gotowy rozebrać pół samochodu, ale coś mnie wczoraj w nocy tkneło jak wracałem żeby tam pokręcić, i takie plastykowe coś jest czarne i to wykręciłęm najpierw potrochu, a dzisiaj rano na maxa, na miescie jest ok 90% tego co było 2 tyg temu. na trasie jeszcze nie wiem.

co sie mogło stać z linką gazu? miałem z nią ostatnio problemy bo się blokowała.. mogła się wyciągnąć ze starości? ale aż tak bardzo?

[ Dodano: 2007-10-04, 07:52 ]
up!

jak prawidłowo wyregulować linkę gazu przy pompie? pozdrawiam
Kajteknr1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2008, 20:02   #7
Jules5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Model: Transit
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Re: 1.8D - stracil moc:/

Witaj. Najlepiej posprawdzaj przewody paliwowe czy nie ma wycieku ponieważ najmniejsza nawet dziurka może zapowietrzać układ. Po ewntualnej wymianie odpowietrz wtryski poczynając od ostatniego. Powinno pomóc. Lub masz zapchany filtr paliwa. Te bombelki w powrocie świtczą że zapowietrzony układ. A to daje dużo w fordach.
Jules5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.