Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2022, 07:18   #1
Silva84
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 06-11-2022
Skąd: Knurów
Model: Ford S max
Silnik: 2.0 tdi
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Elektryczny fotel działa jak chce i dziwny dzwięk przy zatrzymaniu auta

Witam.
Mam dwie nietypowe sprawy dotyczące S max-a.
Pierwsza to te WULGARYZM " łatwe wsiadanie" które działa jak chce ! Raz w ogole nie działa a raz sobie siedze jako kierowca ktoś otwiera tylne drzwi i fotel ze mna zaczyna przygniatać mnie do kierownicy i oparcie zaczyna sie skladać ! A raz w ogóle nic się niedzieje jak ktoś otwiera drzwi. Najgorsze jest to że fotel potrafi sam się przesuwać podczas jazdy ! Miał ktoś takią awarie ? Oczywiście fotel zaprogramowałem na 4 pozycjach tak samo ale i tak on ustawia sie jak chce !

Druga dziwna sprawa że nagle w aucie zaczął mi się załączać dzwięk (piknięcie) zawsze jak zatrzymuje auto. Nie wyłączam a zatrzymuje ! Staje na światłach (dzwięk) przejade kawałek staje na pasach (dzwięk) i tak non stop ! Co to w ogóle ma być. ?! Mam wrażenie że cała elektronika w tym aucie pracuje jak chce. Porażka. Serwis żadnych błędów nie widzi.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 06-11-2022 o 12:46
Silva84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2022, 09:59   #2
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,032
Domyślnie Odp: Elektryczny fotel działa jak chce i dziwny dzwięk przy zatrzymaniu auta

Problem najprawdopodobniej tkwi w module pamięci fotela: albo jest zepsuty, albo złącze nie "funguje", albo wiązka podłogi uszkodzona.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2022, 16:02   #3
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Elektryczny fotel działa jak chce i dziwny dzwięk przy zatrzymaniu auta

No ciekawe, szczególnie składanie tego fotela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szczerze to współczuję, bo wydaje się dość niebezpieczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tym stawaniem to czy "piknięcie" to jest dźwięk alarmu/usterki? Pojawia się dokładnie w momencie unieruchomienia kół czy losowo przy zatrzymywaniu/hamowaniu? Może to jest problem komunikatu przepalonej żarówki od stopu czyli coś gdzieś nie kontaktuje. Sprawdź żarówki w stopach czy dobrze siedzą, może wiązka lampy która lubi się przecierać/pękać ("słonie" - niech koledzy mnie poprawią, jeśli to nie tam idą te przewody).

Miałem kiedyś z gniazdem przyczepy problem, który objawiał się w ten sam sposób (dźwięk), ale nie w momencie zatrzymywania tylko ogólnie hamowania i w losowych momentach. Kwestia sił i drgań jakie działały na pinie w gnieździe. Problem polega na tym, że ten błąd u mnie się od razu resetował, bo żarówka po chwili była już dostępna. Na trasie 30 km tylko dwa razy udało mi się zauważyć błąd na wyświetlaczu. Na komputerze się raczej nie odkładał, ale wtedy akurat go nie podłączałem, dopiero po paru miesiącach.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2022, 07:41   #4
Silva84
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 06-11-2022
Skąd: Knurów
Model: Ford S max
Silnik: 2.0 tdi
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Elektryczny fotel działa jak chce i dziwny dzwięk przy zatrzymaniu auta

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem najprawdopodobniej tkwi w module pamięci fotela:
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......

Będę musiał go rozebrać.
Tylko że w tym aucie wszystko dzieje się losowo. Fotel raz sie przesuwa sam a raz nie.
Czujniki parkowania raz działają a raz nie działają, raz tylko działa dzwięk czujników przy załączaniu auta a przy ponownym załączeniu już np. tego dzwięku nie ma w ogóle.
Ostatnio przy zapalaniu auta...ono sie zapaliło ale deska rozdzielcza już nie ! Dalej była ciemna jakby auto było wyłączone !
Wycieraczka tylna też raz działa by za 5 minut już nie reagować na kilka godzin by potem znow sobie działać normalnie !
Masakra z tym autem.

Bump:
Cytat:
Napisał dodo02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ciekawe, szczególnie składanie tego fotela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szczerze to współczuję, bo wydaje się dość niebezpieczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......

Dzwięk załącza się tylko jak auto stanie. 0 na liczniku. I przy odpalaniu go. Przy hamowaniu nic się nie dzieje. Takiego czegoś jeszcze w życiu nie miałem. Zarówki wszystkie są ok.

Bump:

Ostatnio edytowane przez SRS ; 09-11-2022 o 14:17
Silva84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2022, 15:50   #5
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,032
Domyślnie Odp: Elektryczny fotel działa jak chce i dziwny dzwięk przy zatrzymaniu auta

Cytat:
Napisał Silva84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko że w tym aucie wszystko dzieje się losowo.
Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem najprawdopodobniej tkwi w module pamięci fotela
Wobec tak wielu różnych przypadłości, o których początkowo @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie raczył napisać odwołuję mój typ dotyczący modułu pamięci fotela. Symptomy, o których "przypomniał" sobie kolega mogą być spowodowane jako efekt nałożenia się kilku usterek. Diagnoza przy pomocy forum internetowego to jak wróżenie z fusów.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2022, 12:34   #6
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 137
Domyślnie Odp: Elektryczny fotel działa jak chce i dziwny dzwięk przy zatrzymaniu auta

Może kolega ma już słaby akumulator i dlatego takie cuda się dzieją. Podczas rozruchu spada napięcie, bcm traci wówczas połączenia z modułami to i cuda są. Podobnie jak wywala masę błędów podczas konfiguracji elm configiem.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2022, 13:18   #7
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,032
Domyślnie Odp: Elektryczny fotel działa jak chce i dziwny dzwięk przy zatrzymaniu auta

Cytat:
Napisał franciszekmg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może kolega ma już słaby akumulator
No i wróżenie z fusów zaczęło się.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2022, 13:50   #8
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 137
Domyślnie Odp: Elektryczny fotel działa jak chce i dziwny dzwięk przy zatrzymaniu auta

Fusy fusami, koledze trzeba pomóc. kiedyś ktoś na forum pisał, że po wymianie aku wszystko wróciło do normy ale to już historia, lub ma przetarte przewody pod fotelem też ktoś kiedyś pisał.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2022, 11:41   #9
Silva84
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 06-11-2022
Skąd: Knurów
Model: Ford S max
Silnik: 2.0 tdi
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Elektryczny fotel działa jak chce i dziwny dzwięk przy zatrzymaniu auta

Cytat:
Napisał franciszekmg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fusy fusami, koledze trzeba pomóc. kiedyś ktoś na forum pisał, że po wymianie aku wszystko wróciło do normy ale to już historia, lub ma przetarte przewody pod fotelem też ktoś kiedyś pisał.
Witam.
Akumulator wymieniony w tamtym roku.. Szkoda że nie mam garażu to bym sobie posprawdzał to i owo.
Zauważyłem że te auto jest bardzo wrażliwe na wilgoć.
Potrafi być tak że jade czujniki parkowania oczywiście nie działają, staje ide do biedryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wracam odpalam i czujniki już działają. Podjeżdzam pod blok. Czujniki jeszcze działają. Wyłączam auto i odrazu odpalam i już nie działają mimo że autem nie ruszyłem ani o milimetr.
Silva84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2022, 14:15   #10
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Elektryczny fotel działa jak chce i dziwny dzwięk przy zatrzymaniu auta

Prawdopodobnie gdzieś masz przetartą którąś wiązkę/zimne luty. Z opisów na forum wynika że niestety to dość często się zdarza w tym samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Diagnostyka tego może być bardzo trudna - trzeba wiedzieć gdzie szukać.

Przy ilości objawów jakie wypisałeś może to być coś większego. Zakładam że jesteś nowym właścicielem samochodu i nie znasz jego pełnej historii. Ja bym zaczął od zczytania błędów z komputera i poproszenia o pomoc w ich zdiagnozowaniu. Może wtedy koledzy będą w stanie powiedzieć gdzie zacząć szukać.

Sam miałem taki problem, a przede mną poprzedni właściciel, tylko źle go zdiagnozował. Wymienił parę rzeczy, poruszał, popukał tam i ówdzie i zaczęło działać. Myślał że to czujnik sprzęgła. Sprzedał samochód, przejechałem 1k km i auto zaczęło przestawać odpalać i tak coraz rzadziej i rzadziej aż jedyną szansą było podłączenie rozrusznika na krótko. Problem zdiagnozował mi dopiero profesjonalny warsztat i jeśli wierzyć temu co mi powiedzieli to nigdy bym sam tego nie ogarnął... to jak szukanie igły w stogu siana...
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.