Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2012, 15:16   #1
acquaristic
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-05-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Wymiana wahacza przedniego?

Witam

Mam do wymiany wahacz dolny przedni. Przeszukalem forum i nie znalazlem opisu jak to zrobic krok po kroku. Sa opisy jak wymienic tuleje, sworzen, ale jak wyjac sam wahacz nie potrafilem znalezc. Dla doswiadczonego mechanika to pewnie pikus no ale jestem poczatkujacy i bylbym wdzieczny za porady. Zawsze to latwiej majac wskazowki niz samemu kobinowac. Czy lepiej wymienic od razu po obu stronach i placic raz za zbieznosc czy czekac az padnie po drugiej stronie?


Dzieki

acquaristic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 16:22   #2
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Wymiana wahacza przedniego?

Cytat:
Napisał acquaristic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Mam do wymiany wahacz dolny przedni...
Witam
A co, masz pogięty że nie możesz wymienić samych tulei i sworznia ?
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 16:47   #3
acquaristic
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-05-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wymiana wahacza przedniego?

No gdybym byl w Polsce to moze bym sie z tym bawil chociaz tak naprawde nie mam sprzetu do wymiany tulei (nawet imadla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ale niestety tutaj nie dostane tych czesci. Moze majac troche szczescia na ebayu. Poza tym zeby wymienic sworzen czy tuleje wahacz tez trzeba wyjac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
acquaristic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 18:12   #4
acquaristic
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-05-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wymiana wahacza przedniego?

Witam ponownie

Wyglada na to ze luzna jest tuleja od strony kola. Jak podniesie sie auto to kolo lekko sie buja. Sama wymiana wyglada na wzglednie prosta, ale i tak prosilbym kogos kto juz to robil o wskazowki.
acquaristic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 18:20   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana wahacza przedniego?

Kluczem do kół luzujesz śruby koła, podnosisz samochód podnośnikiem, zdejmujesz koło , odkręcasz nakrętkę śruby sworznia kulistego dolnego wahacza,wybijasz tą śrubę , odkręcasz 4 śruby po dwie z każdej strony wahacza w głębi od sanek zawieszenia, potraktujesz wahacz młotkiem, i masz go na ziemi. Zakładanie w odwrotnej kolejności .Godzina roboty.
Jak koło się buja to niekoniecznie musi być uszkodzony wahacz. Może to również być łożysko piasty.Sprawdż dobrze.

Ostatnio edytowane przez salom ; 06-10-2012 o 18:22
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 19:43   #6
acquaristic
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-05-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wymiana wahacza przedniego?

Ok dzieki za info. Sugerowalem sie tym co powiedzial mi mechanik podczas wymiany opon. Za wymiane i tak jak cos bede sie bral jutro wiec dzisz jeszcze poszperam.
acquaristic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2012, 23:27   #7
acquaristic
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-05-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wymiana wahacza przedniego?

No i po wymianie. Moge tylko do opisu kolegi salom ze warto zaopatrzyc sie w śrube sworznia kulistego dolnego wahacza bo przy wybijaniu jest bardzo duza szansa na jej uszkodzenie.

Mam jednak maly problem po wymianie. Auto prowadzi sie ok tylko przymanewrowaniu na parkingu przy bardzo ostrym skrecie w prawo (wymieniany byl prawy wahacz) slychac cos jakby tarcie metalu o metal. Jakies sugestie co to moze byc. Czy cos zbyt mocno skrecilem czy moze jednak klocki hamulcowe sa zle ustawione,
acquaristic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2012, 17:48   #8
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana wahacza przedniego?

Obejrzyj dokładnie z obu stron tarczę hamulcową, bo tylko ona może obcierać. Ja w tej chwili walczę z takim obcieraniem, ale u mnie wina łożyska.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 11:28   #9
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wymiana wahacza przedniego?

mam pytanie, czy da radę zdjąć wahacz przedni bez odkręcania zwrotnicy i wyciągania przegubu z gniazda ?

czy tą nakrętkę ta się odkręcić pomimo małej ilości luzu między osłoną pregubu a nakrętką ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 16:44   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana wahacza przedniego?

Da się, i nakrętkę odkręcić ustawiając odpowiednio kierownicą, da się wybić srubę zxabezpieczającą sworzeń kulisty wahacz, trochę trzeba pomyśleć, i podstawić lewarek pod tarczę hamulcową, tak aby przegub wewnętrzny półośki się nie wypiął, ściągnął gumę osłonową, bo wtedy rozpadną się łożyska igiełkowe przegubu,
Trzeba wszystko robić bardzo delikatnie, bezpiecznie, bo łatwo gdzieś reke wsadzić, i skaleczyć.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.