Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2012, 13:57   #1
boleek
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Skąd: Basingstoke, UK
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 10.2009
Postów: 57
Question Przewód z napięciem po włączeniu zapłonu do zasilania świateł dziennych LED

Panie i Panowie.

Poszukuję pod maską naszego auta przewodu, który po włączeniu zapłonu jest pod napięciem. Jednakże nie może to być zwykły przewód (takich namierzyłem już kilka). Chodzi mi o przewód, który nie traci napięcia w momencie przełączenia kluczyka na pozycję "rozruch". Innymi słowy przewód ten powinien być pod napięciem zawsze(!) od momentu włączenia zapłonu aż do momentu jego wyłączenia. Potrzebne mi to jest do świateł dziennych. Jakimś cudem nie zapalają się one ponownie po tym jak odpalę silnik (wyłączają się na czas jego uruchamiania) mimo iż przekaźnik podaje napięcie. Jednakże gdy włączę i wyłączę światła pozycyjne (zmuszając przekaźnik do rozłączenia obwodu świateł dziennych i załączenia go ponownie) światła włączają się bezproblemowo i działają jak powinny. Jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że w jakiś sposób spadek napięcia na zasilaniu powoduje ich wyłączenie. Jest to dosyć dziwne według mnie i szukam jakiegokolwiek rozwiązania. Wszelkie informacje (i rady) mile widziane.

boleek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2012, 15:45   #2
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Przewód z napięciem po włączeniu zapłonu do zasilania świateł dziennych LED

... a próbowałeś podpiąć się pod styk z ostatniej fotografii:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

U mnie chodzą na nim dzienne bez mrugnięcia przy zapalaniu.

...a może masz umieszczony przekaźnik w silnym polu elektromagnetycznym (...np. przy przetwornicach xenonów) i dlatego wariuje.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2012, 16:22   #3
boleek
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Skąd: Basingstoke, UK
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 10.2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Przewód z napięciem po włączeniu zapłonu do zasilania świateł dziennych LED

Pobiegłem, przełączyłem i dalej gasną. Nie mam xenonów więc ta przyczyna odpada. Zrobiłem coś więcej - podpiąłem zasilanie bezpośrednio do baterii (ale dalej przez przekaźnik) coby zobaczyć czy wtedy też zgasną. Okazuje się, że też gasną. Przekaźnik mam zamontowany między puszką bezpieczników a lampą (a właściwie pod nią). Myślisz, że to może być powód?

-- EDIT --

Dobra ... Chyba jedyne rozwiązanie to podłączyć przewód sterujący rozrusznikiem do przekaźnika świateł dziennych w ten sam sposób co światła pozycyjne (wyłączające światła dzienne). W ten sposób zostaną one wyłączone na czas rozruchu silnika i załączone po jego pełnym uruchomieniu. Teraz pytanie za 0,5 punktu - wie ktoś, który kabelek w puszcze jest od sterowania rozrusznikiem? Wiem, że bezpiecznik F15 40A jest podłączony do tego obwodu ale nie chcę tak po chamsku pchać kabla pod bezpiecznik.

Ostatnio edytowane przez boleek ; 25-09-2012 o 17:07 Powód: Poprawka
boleek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.