Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2009, 06:38   #1
tadekmazianek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-10-2009
Model: mondeo
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Mondeo 97, 1.8 td samoistnie zwiększa obroty do maksimum

Witam , problem jak w temacie, kupiłem wczoraj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (właścicielka mówiła, że "czasem dzieją się dziwne rzeczy z gazem") i po przejechaniu 5km nagle znienacka przegazował się sam na maksa do 5000 obr/min a po sekundzie wrócił do normy. Trochę brzmiało to jak odpalenie jakiejś rakiety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Parę chwil później to samo. A potem to czasem nie potrafił zejść z obrotów np trzymał 1700 na jałowym. Jakiekolwiek sugestie? Z góry dziękuję za poświęcony czas

tadekmazianek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 07:26   #2
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Odp: Mondeo 97, 1.8 td samoistnie zwiększa obroty do maksimum

Witam,
opcja szukaj się kłania. Temat znany i wałkowany setki razy. SZukaj pod hasłem "booster", "membrany".
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 08:09   #3
tadekmazianek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-10-2009
Model: mondeo
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mondeo 97, 1.8 td samoistnie zwiększa obroty do maksimum

Cytat:
Napisał dempsej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
opcja szukaj się kłania. Temat znany i wałkowany setki razy. Szukaj pod hasłem "booster", "membrany".
Myślisz, że nie szukałem? ze 3 godziny w nocy... Zawsze szukam, bo też mnie ludzie czasem pytają o coś co "było wałkowane..." i wiem jak to osłabia. Tylko, żeby szukać trzeba wiedzieć czego. A ze mnie mechanik nawet nie niedzielny.

W końcu zarejestrowałem się i myślę, że będę częstym gościem.

Dzięki wielkie i olbrzymie, dozgonne i wieczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za cenna podpowiedź. Znalazłem taki link - to dla wiadomości innych biedaków których Ford zamienia się czasem w rakietę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Postaram się zaraz wykręcić ten zawór i sprawdzę.

Uruchomiłem silnik i póki zimny był było ok , a po 3 minutach zaczął z wolna wchodzić na coraz wyższe obroty - około 2 tys na jałowym.

WAŻNE - sprawdziłem przed chwilą stan oleju w silniku i jest o jakieś 4cm-5cm powyżej maksimum - olej wygląda na niezmiksowany z wodą.- w sumie ok. Możliwe żeby go przybywało samoistnie? Czy też po prostu ktoś sobie wlał na zapas?
A w związku z tym poziomem oleju , czy są jakieś dodatkowe sugestie oprócz tego że zaraz spuszczę ze dwa litry jak myślę?
Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tadekmazianek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 08:50   #4
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Odp: Mondeo 97, 1.8 td samoistnie zwiększa obroty do maksimum

Oleju powinno być nie mniej nie więcej jak pomiędzy znakami na bagnecie min-max. Jeśli jest powyżej max być może komuś poprostu za dużo się wlało. Upuść go do wymaganego poziomu i sprawdzaj miarkę czy czasem nie pali oleju i poprzedni właściciel poprostu na zapas nalał. Dla sprawdzenia zdejmij wężyk z boostera jesli podczas pracy silnika pokaże się w tym wężyku paliwo to masz na 100% do wymiany membrany w boosterze.

PS. W końcu zarejestrowałem się i myślę, że będę częstym gościem. Oby nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trzeba jeździć i się cieszyć i oby napraw było jak najmniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.

Ostatnio edytowane przez dempsej ; 10-10-2009 o 08:55
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 12:44   #5
tadekmazianek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-10-2009
Model: mondeo
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mondeo 97, 1.8 td samoistnie zwiększa obroty do maksimum

Edytowane później

Ok wiec poradziłem sobie już ze wszystkim - jednak najlepsze na odpowietrzenie jest kawałek wężyka i zassanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po wszystkim tak sobie pomyślałem , że awaryjnym sposobem rozwiązania problemu jest odłączenie oryginalnego wężyka od bostera i podłączenie jakiegoś innego i włożenie go do butelki plastikowej po napoju, tak żeby paliwo ściekało do butelki... zamiast wypalało się co jakiś czas próbując wznieść nasz wózek w powietrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Oczywiście to bardzo awaryjne i chwilowe rozwiązanie.

Dempsey dzięki wielkie.

ps pozstał mi jeszcze problem elektrozaworu ale to już pryszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



************
oryginalny post





Dzięki za odpowiedź,
znalazłem cały nowy boster, tylko że teraz nie chce się uruchomić- podpompowywałem paliwo pompką ale nic... Nie wiem czy przypadkiem kiedy boster był wykręcony to nie zaszkodziło to że chcąc sprawdzić dopływ paliwa ruszyłem kilka razy pompką - poleciała ropa ale potem już było tylko słychać jak wydmuc***e powietrze i zasysa - czy zapowietrzyłem coś? Czy pociągnięcie na linie i 3 biegu pomoże?

Ostatnio edytowane przez tadekmazianek ; 10-10-2009 o 16:30 Powód: Rozwiązanie problemu
tadekmazianek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 14:47   #6
maciekevi
ford::advanced
 
Avatar maciekevi
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 212
Domyślnie Odp: Mondeo 97, 1.8 td samoistnie zwiększa obroty do maksimum

zapowietrzyłeś układ paliwowy;/
__________________
maciekevi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 22:33   #7
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Mondeo 97, 1.8 td samoistnie zwiększa obroty do maksimum

I nie waż się ciągnąć diesela na linie,bo będzie ci potrzebna żeby się powiesić jak rozwalisz silnik.Jeżeli zapowietrzyłeś silnik to naładuj dobrze akumulator i próbuj odpowietrzyć normalnym sposobem.I przede wszystkim wymień przewody paliwa na przezroczyste ,to będziesz widział co jest grane.Nie ma prawa iść nawet mały bąbel.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 22:53   #8
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Mondeo 97, 1.8 td samoistnie zwiększa obroty do maksimum

Uro2 ma całkowitą rację! Ciągać i to nawet przez pół miasta, to sobie możesz diesla z rozrządem na łańcuchu, ale póki masz paski, to nawet o tym nie myśl. Do odpowietrzenia układu paliwowego wykorzystaj pompkę ręczną, bo do tego właśnie służy, tylko odepnij najpierw przewód paliwowy zasilający pompę wtryskową i jak już pokaże się w nim paliwo, podłącz go z powrotem do pompy.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 09:35   #9
maciekevi
ford::advanced
 
Avatar maciekevi
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 212
Domyślnie Odp: Mondeo 97, 1.8 td samoistnie zwiększa obroty do maksimum

dokładnie jak mówi Emmm. Żadnej liny!
__________________
maciekevi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2009, 10:39   #10
tadekmazianek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-10-2009
Model: mondeo
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mondeo 97, 1.8 td samoistnie zwiększa obroty do maksimum

Ok, udało się odpalić bez ciągnięcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Choć pamiętam, że jak z poprzednim to miałem okres tak z tygodnia że codziennie na lince ruszał.... nieważne.

Powstał poblem z zaworem : Sprawdzałem napięcie na zasilaniu zaworu jest 12Vz hakiem - czyli ok. Właczam zaplon i zaworek pobrzęczy 2 sek i przestaje, napięcie ciagle 12V, uruchamiam , wyłączam i silnik ciągle chodzi. Podpiąłem go więc pod 12 V z akumulatora no i wtedy jest wszystko ok - czy ktoś ma pojecie gdzie szukać ? Dzięki

Czytałem gdzieś ze przyczyna może być sprężynka w elektrozaworze - czy ten zawor jest rozbieralny?

Ostatnio edytowane przez tadekmazianek ; 13-10-2009 o 10:47
tadekmazianek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.