Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2015, 11:37   #601
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
zfocusowanym na nie potrzebnych czynnościach
Łomatko! Jakim to lengłydżem jest?

Chcę jeszcze dodać, że w poprzednim aucie miałem światła dzienne właśnie paskowe (podobne do tych na wyśmianym zdjęciu wyżej), bynajmniej nie dla lansu, tylko zwyczajnie głupio się czułem jeżdżąc w dzień na światłach nocnych, a 100 zł i 2 punkty "za niemanie świateł" można u mnie wyłapać nadzwyczaj często, bo to prowincja. Akurat ojca autem się tak nadziałem w drodze do oglądnięcia któregoś z kolei fokusa.


Ostatnio edytowane przez weuek ; 18-12-2015 o 11:43
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2015, 12:20   #602
jlm
ford::average
 
Avatar jlm
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Śląsk
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Łomatko! Jakim to lengłydżem jest?

Chcę jeszcze dodać, że w poprzednim aucie miałem światła dzienne właśnie paskowe (podobne do tych na wyśmianym zdjęciu wyżej), bynajmniej nie dla lansu, tylko zwyczajnie głupio się czułem jeżdżąc w dzień na światłach nocnych, a 100 zł i 2 punkty "za niemanie świateł" można u mnie wyłapać nadzwyczaj często, bo to prowincja. Akurat ojca autem się tak nadziałem w drodze do oglądnięcia któregoś z kolei fokusa.
Ot, całe podsumowanie sprawy "mentalności wielu"
__________________
feel the difference
jlm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2015, 12:31   #603
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

I jednej paradoksalnej kwestii nie mogę od dawna zrozumieć: dlaczego dla braku włączonych świateł w dzień jest powszechne potępienie, a dla jazdy z prędkością wyższą od dozwolonej znakiem czy typem drogi jest powszechne przyzwolenie? To sensu nijakiego nie ma. :-(

A dzienne maja jeszcze taka zaletę, że ludziska z naprzeciwka nie mrugają, dodatkowo oślepiając i tak już wystarczająco oślepionego/o(b)świeconego.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 18-12-2015 o 12:33
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2015, 20:40   #604
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Ja ostatnio notorycznie spotykam pomykających w Krakowie bez świateł ... po zmroku.
Co takiemu zrobisz?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2015, 20:59   #605
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlaczego dla braku włączonych świateł w dzień jest powszechne potępienie, a dla jazdy z prędkością wyższą od dozwolonej znakiem czy typem drogi jest powszechne przyzwolenie? To sensu nijakiego nie ma. :-(
Dlatego , że nawet w biały dzień jadąc chociażby przez las samochód bez świateł lub z tymi dziennymi za 20 zł jest słabo widoczny i stwarza większe zagrożenie, a to że ktoś jedzie 70 na 50 tce patrząc na wiele bez sensu ograniczeń to bardzo słabe wykroczenie.
Jak to się mówi , jak masz pecha to i w szklance wody się utopisz , więc nie trzeba wielkich prędkości aby zrobić komuś krzywdę.

Przykład z dziś czy wczoraj - 64 latek zabił dwoje dzieci na pasach - trzeźwy i jechał z przepisami. Popatrz , gdyby jechał jak np ja, czyli szybciej niż 50 na 50 tce to by przejechał przez przejście zanim ta kobiety by na nie weszła.
To działa w obie strony. Gdybać można , życia nie oddasz

Oczywistym jest to , że jeżeli na drugim pasie w tym samym kierunku samochód się zatrzymuje to rzecz święta aby i drugi się zatrzymał. Chłop się zagapił , albo myślał za co zrobić święta bo funduszy brak. Jego wina

A co do pytanie to wiele osób jest takich , że na 50 tce jedzie 49 i każdy inny to pirat więc znowu nie ma takiego powszechnego przyzwolenia.
Osobiście ode mnie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 18-12-2015 o 21:01
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2015, 21:38   #606
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja ostatnio notorycznie spotykam pomykających w Krakowie bez świateł ... po zmroku.
Za dużo turystów, którzy odwiedzili Egipt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U nich to normalne, żarówki są drogie, trzeba oszczędzać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Widocznie można i u nas jeździć bez świateł po zmroku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co mu zrobisz, zgłosisz na milicję?
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 09:35   #607
cudaczek17
ford::average
 
Avatar cudaczek17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Rzeszów
Model: FOCUS C MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 72
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego , że nawet w biały dzień jadąc chociażby przez las samochód bez świateł lub z tymi dziennymi za 20 zł jest słabo widoczny i stwarza większe zagrożenie, a to że ktoś jedzie 70 na 50 tce patrząc na wiele bez sensu ograniczeń to bardzo słabe wykroczenie.
Jak to się mówi , jak masz pecha to i w szklance wody się utopisz , więc nie trzeba wielkich prędkości aby zrobić komuś krzywdę.

Przykład z dziś czy wczoraj - 64 latek zabił dwoje dzieci na pasach - trzeźwy i jechał z przepisami. Popatrz , gdyby jechał jak np ja, czyli szybciej niż 50 na 50 tce to by przejechał przez przejście zanim ta kobiety by na nie weszła.
To działa w obie strony. Gdybać można , życia nie oddasz

Oczywistym jest to , że jeżeli na drugim pasie w tym samym kierunku samochód się zatrzymuje to rzecz święta aby i drugi się zatrzymał. Chłop się zagapił , albo myślał za co zrobić święta bo funduszy brak. Jego wina

A co do pytanie to wiele osób jest takich , że na 50 tce jedzie 49 i każdy inny to pirat więc znowu nie ma takiego powszechnego przyzwolenia.
Osobiście ode mnie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cały świat jest zwariowany i motoryzacja nie jest tego wyjątkiem.Nie można generalizować bo każdy kierowca jest inny.Jest wiele rzeczy lub zachowań na drodze, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć ale ludzie robią bo na przykład chcą być orginalni bez względu na konsekwencje. Zakładają do samochodów wiele rzeczy które są niedozwolone, nawet zagrażające bezpieczeństwu, a na przykład światła własnej roboty bez homologacji kupione gdzieś w necie.To tylko pierwsze z brzegu przykłady.Z drugiej strony nie możemy osądzać drugiego kierowcy jakie były przyczyny jego zachowania na drodze, w jakim on jest stanie psychicznym czy fizycznym ? Najczęściej osądzamy kogoś nieznajomego, ale inaczej jest jak to dotyczy nas lub naszych bliskich.
cudaczek17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 23:57   #608
agatka
ford::amateur
 
Imię: Agata
Zarejestrowany: 10-01-2016
Skąd: Manchester
Model: Focus C max
Silnik: 1,6 Zetec
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Witam, jestem tu nowa, do tego kobieta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam takie pytanie, dziś zakupiliśmy Focus C max 2004, autko całkiem nawet, tylko strasznie denerwują mnie "dziadkowe" przednie światła, żółtawe i zamglone. Czy można do tego modelu zakupić nowe światła? Jakieś zamienniki czy światła z nowszego modelu? Tak żeby unowocześnić i rozjaśnić trochę przód auta? Jeśli ktoś na coś takiego się natknął proszę o jakieś linki, nie umiem znaleźć nic totalnie ( pewnie nie wiem nawet jak to hasłowo wyszukać gdyż czytaj linijka pierwsza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Z góry dziękuję za pomoc,

Agatka

Ostatnio edytowane przez agatka ; 11-01-2016 o 00:02
agatka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 00:03   #609
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z nowszego modelu nie będzie pasował kształtem. A te, które są teraz można poddać (przynajmniej w Polsce) regeneracji - wyjdzie sporo taniej niż nowe. U ciebie to nie wiem czy takimi rzeczami zawracają sobie głowę.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 11-01-2016 o 00:05
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 08:14   #610
jlm
ford::average
 
Avatar jlm
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Śląsk
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

IMHO lepiej odnowić oryginały niż kupować jakieś zmienniki, tylko kwestia ceny.
__________________
feel the difference
jlm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max drl , c-max światła dzienne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.