Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2006, 06:32   #1
jesse_w
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-09-2006
Skąd: Poznań
Postów: 43
Domyślnie nie grzeje połowa przedniej szyby

Witam!
Jak w temacie. Przyszły pierwsze przymrozki i zauwzyłem że tylko połowa od strony kierowcy grzeje z przodu druga jakby rowno linijka ktos przylozyl nic. Wogule nie odmraza.
gdzie znalezc przyczyne usterki, naprowadzcie mnie, bede wdzieczny.

Pozdrawiam

__________________
Ford Mondeo Mk II
1.8 Td rocznik 97
Hatchback
jesse_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2006, 07:04   #2
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

jak równo połow aposłża to spokojna głowa-na 99%bezpiecznik.sprawdz wymien,a potem ciesz się ogrzewana przednia szyba!!!

p.s. ja u siebie dizs zauwazyłem ze ze3 niteeczki po stronie pasazera mi umarły....ale reszta grzeje!!!!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2006, 07:21   #3
gregor13
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Radom
Model: Planowany Ford Focus Mark One 1,6
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2004
Postów: 311
Domyślnie

Bezpieczniki w skrzynce koło akumulatora - nr 5, 30 A - lewa połowa; nr 6 - 30 A - prawa połowa szyby (kolor zielony). Możesz jeszcze sprawdzić przekaźnik czasowy ogrzewania szyby przedniej - R4 - w tej samej skrzynce co bezpieczniki. Od przodu samochodu jest pięć bezpieczników, a nad nimi cztery przekaźniki - R4 to jest lewy górny :fcp26
__________________
Pozdrawiam - Grzesiek
gregor13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2006, 19:30   #4
mexxmen30
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-09-2006
Skąd: Tarnowskie Góry
Postów: 115
Domyślnie

rozkrecic podszybie i z lewej i z prawej strony jest kostka do szyby jedna na jedna strone moze zasniedziały styki i dlatego nie ma efektu :fcp17
mexxmen30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2006, 06:17   #5
jesse_w
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-09-2006
Skąd: Poznań
Postów: 43
Domyślnie

mexxmen bede musial to jednak rozkrecic bo bezpieczniki byly cale i dzisiaj rano znowu prawa czesc nie grzala. Gdzie sa sroby do wykrecania tego mocowania?? Drugie pytanie czy ten przekaznik czasowy jest jakos rozbieralny, bo chlopaki pisza zeby go sprawdzic, tylko jak , jak to jest duza kostka.
__________________
Ford Mondeo Mk II
1.8 Td rocznik 97
Hatchback
jesse_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2006, 07:03   #6
gregor13
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Radom
Model: Planowany Ford Focus Mark One 1,6
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2004
Postów: 311
Domyślnie

"Pożycz" przekaźnik sąsiedni: R1 - światła dzienne; R2 - dmuchawa ogrzewania; R5 - wentylator chłodnicy.
__________________
Pozdrawiam - Grzesiek
gregor13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2006, 08:49   #7
mexxmen30
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-09-2006
Skąd: Tarnowskie Góry
Postów: 115
Domyślnie

zamien przekazniki z tylnej szyby jest obok tak samo wyglada i ma takie samo oznaczenie, a co do srobek to sa jak maske otworzysz bynajmniej ja tak mam w mkIII, w focusie byly takie małe kapsle na tym plastikowym podszybiu jak masz tak to delikatnie je podsadz i pod nimi sa srobki zreszta to sie dematuje tak jak wkładasz filtr kabinowy i w rogach sa kostki do szyby życze powodzenia :fcp13
mexxmen30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 10:00   #8
Powerkris
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 29-12-2014
Skąd: Gdańsk
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: nie grzeje połowa przedniej szyby

Witam, mam focusa 2005 r kombi 1.6 benzyna. Szyba czołowa grzała mi się tylko w połowie. Z racji tego, że była na gwarancji (wymiana z ubezpieczenia )to pojechałem do zakładu napraw. Tam się okazało, że taśma doprowadzająca prąd została przerwana przez mechanizm wycieraczek (wina montera). Żeby wszystko było sprawne należy wymienić szybę. Całe szczęście nie muszę płacić za to.
Jeżeli samemu ktoś chce zdiagnozować to uszkodzenie to można to zrobić łatwo demontując wycieraczki i plastik pod nimi. Jeżeli taśma będzie przerwana to zauważy się to od razu. Uszkodzenie taśmy przez wycieraczki to dość częsta przyczyna niedogrzewania szyby. pozdro
Powerkris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.