Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2013, 13:28   #51
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

nawiew na 2-3 bieg i powietrze z zewnatrz na kratki.

wazne aby temp zewnetrzna byla nie mniej jak 25'C.

ale pamietaj ze nawet jezeli chlodzi ci do 8-9'C to nie musi to oznaczac ze cos jest zle.
wazne aby wydajnosc nie byla mala...i aby sprezarka sie nie rozlaczala za czesto, nawet na wyzsych obrotach.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 13:37   #52
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

@mjprzem Dzięki za podpowiedź. Nie ukrywam, że w mojej foce też klimatyzacja nie działa jakoś strasznie wydajnie. Kilka miesięcy temu nabiłem ją, odgrzybiłem i wymieniłem filtr kabinowy. Rozumiem, że powietrze nie powinno zamrażać, ale mam wrażenie, że jest ono u mnie po prostu tylko chłodne. Zastanawiam się w jak najlepszy sposób sprawdzić czy rzeczywiście klima chłodzi jak należy. Ostatnio jechałem w temperaturze zewnętrznej ok. 27 stopnie. W aucie miałem ok. 28-29 stopni. Potrzebowałem ok. 40-50 minut, żeby zbić temperaturę do ok. 23 stopni. Wydaje mi się, że jest to dość długi czas.
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 17:10   #53
ziuka13
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2013
Skąd: Śląsk
Model: focus mk2 Kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Może się podłącze.
Ktoś napisał że przy nabijaniu klimy podpina się dwa węże N. i CZ.
Mnie gościu podpiął tylko jeden. Więc to zle? Dodam że klima chłodzi tak sobie, niby robi się w aucie chłodniej, ale żeby z kratek wiało naprawde chłodem, to raczej nie. No i różne odczucia chłodu z różnych kratek, nawet odrazu po nabiciu i wymianie wszystkich filtrów.
ziuka13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 17:13   #54
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

@ziuka13 To zależy od auta i systemu klimatyzacji w nim zainstalowanym. Niektóre samochody mają tylko 1 miejsce na podpięcie węża, inne mają 2 wejścia.
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 18:12   #55
lol500
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-02-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 165
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

U mnie też gość podpinał tylko to jednego "złącza" przy reflektorze. Pytałem go o to drugie przy nadkolu a on na to ze wystarczy tylko do jednego podłączyć.
lol500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 08:46   #56
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

renault ma 1 wtyczke-niewiem czy we wszystkich ale na szczescie inne samochody maja po 2.

co do wydajnosci klimatyzacji to aby to wyjasnic najpierw zaczne od pewnych informacji technicznych.

1-po pierwsze sa rozne rodzaje ukladow klimatyzacji, stersze focusy maja dysze rozprezna-uklad mocniej chlodzi ale jest mniej podatny na zmiany wydajnosci.

nowsze samochody (ff2) maja zamiast dyszy-zawor regulacyjny-ktory reguluje przeplyw czynnika R134a w zaleznosci od temperatury parownika(elementu chlodzacego powietrze do kabiny)

zawor regulacyjny moze utrzymywac wyzsza temperature na parowniku ale za to moze zmieniac wydajnosc -zmniejszac -zwiekszac przeplyw czynnika chlodzacego przez siebie.

Po 2-gie
roznice w dzialaniu:

klima z dysza-jak jest nawiew na 1 lub 2 bedzie puszczala zimniejsze powietrze jak na 3-4 biegu

klima z zaworem- na pomiedzy roznicami nadmuchu w stosunku do dyszy bedzie mniejsza roznica ale moze dawac wyzsza temperature-co nie oznacza wcale ze to jest zle.

wiec:
w klimatyzacji z zaworami-typu FF2 i dalej aby zwiekszyc dzialanie klimatyzacji przedewszystkim zwiekszamy sile nadmuchu.
np: klimatyzacja moze schladzac do 7-8'C na 1 biegu ale na 3-4 bedzie utrzymywala 10-11'C i to tez bedzie dobrze, bo wydajnosc energetyczna bedzie taksamo duza jak w przypadku klimatyzacji z dysza.

badyl64
rozumiem ze używałeś nawieu na kratki a nie na szybe i obiegu zamknietego?
jezeli tak to faktycznie za dlugo ci schladzalo, chyba ze nawiew na 1-ce miales.
Ale zaobserwoj prace sprezarki-czy sie nie rozlacza- bo jesli sie zbyt szybko i czesto rozlacza to nie bedzie dobrze chlodzila.

PS. samochody z roku na rok maja coraz mniejsze ilosci czynnika na tabliczkach znamionowych.i mozna zauwazyc ze tego czynnika jest tam wpisane tyle ze te klimatyzacje dzialaja tak w miare sobie jak powinny. czasami dobijajac dodatkowo niewielką ilosc czynnika -mozna zwiekszyc wydajnosc ukladu. oczywiscie nie mozna przesadzac..ale powinno sie wlasnie sprawdzac stan nabicia klimatyzacji po cisnieniu i temperaturze-niestety jest to dosc trudne do zrobienia kiedy samochod i silnik maja rozne temperatury.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 05-07-2013 o 08:54
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 22:58   #57
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Witam Was,

Dziś zrobiłem test mojej klimy w foczce. W garażu, na postoju, temperatura zewnętrzna 23 stopnie. Na obiegu zewnętrznym, 1 stopień nawiewu - 7 stopni, to samo na 3 stopniu nawiewu; na obiegu zamkniętym, 1 stopień nawiewu - 6 stopni, 3 stopień nawiewu - 5 stopni. Co myślicie o takich wynikach ? Czy temperatura jest w porządku czy powinno być trochę niżej ?

Pozdrawiam
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 08:33   #58
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

jest ok...bo nasz nowszy model i dysze ktora sama sie reguluje -wazne ze utrzymuje podobna temperature na 1 i 3 biegu dmuchawy.
zauwaz ze na 3 biegu klimatyzacja dziala duzo lepiej pomimo ze ma ta sama temp. bo przetwarza wiecej powietrza.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 09:09   #59
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

@mjprzem Najbardziej mnie dziwi dlaczego klima daje lepiej na obiegu wewnętrzym aniżeli zaciągając powietrze z zewnątrz. Mój ojciec ma FF2 z tym, że manualną klimę i u niego z automatu uruchamia się ona na obiegu wewnętrznym co mnie zdziwiło. Czy jest możliwość ustawienia, aby klimatyzator dawał jeszcze nieco chłodniejsze powietrze aniżeli teraz ?
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 09:19   #60
TomFoc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2006
Skąd: Ciechocinek
Model: FF I FL
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2004
Postów: 234
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Cytat:
Napisał badyl64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Najbardziej mnie dziwi dlaczego klima daje lepiej na obiegu wewnętrzym aniżeli zaciągając powietrze z zewnątrz...
To akurat jest proste. Łatwiej schłodzić powietrze z wnętrza pojazdu, które już jest znacznie schłodzone, niż to z zewnątrz, którego temperatura jest o wiele wyższa.
TomFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.