Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2008, 13:02   #61
Metal
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2007
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Re: kłopoty z tarczami Ford Mondeo

Witam. Nie napisze nic noweg, mam te sam problem i juz 3 komplet tarcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Wiec moze zrobimy tak... Jezeli komus udało sie pokonac ten problem niech poprostu napisz co i jak zrobił ze jest juz OK. To moja propozycja.Przeczytałem w ksiazce ze mozna spróbowac zmienic tarcze z lewej na prawa w takich wypadkach, nie wiem czy to dobry pomysł ale sprubuje w piatek i napisze co sie stało.

Metal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2008, 17:15   #62
Klimek
ford::advanced
 
Avatar Klimek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Słupsk
Model: mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 391
Domyślnie Re: [Mk1] [Mk2] kłopoty z tarczami Mondeo

tfu, tfu. mi na razie sie udalo.

Okazalo sie ze piasta kola byla "stukana" mlotkiem i byl maly rant. powodowalo to zle ulozenie tarczy. Kilka szlifow gumowka i jest OK.

takze podstawa to czynta i prosta piasta.
Ale na firum juz sie naczytalem roznistych przyczyn. Ostatnio moj ojciec w Peugeocie zmienial 4 razy - wszystkie byly wadliwe od nowosci.
Klimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2008, 22:11   #63
mruko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Wolin
Model: Mondeo/Fiesta
Silnik: 2,0 96kW/1,3 44kW
Rocznik: 1998/2004
Postów: 4
Domyślnie Re: [Mk1] [Mk2] kłopoty z tarczami Mondeo

W swoim MKII wymieniłem oryginalne tarcze i klocki na tarcze i klocki firmy ATE. Przejechałem na tym zestawie już około
40 00 tys nie miałem żadnych drgań przy hamowaniu, aż do momentu kiedy założyłem alusy nieoryginalne. Przy hamowaniu powyżej 60km/h cały przód drga.
Przeglądając forum znalazłem że trzeba wywalić podkładki mocujące tarcze czy to ma aż takie duże znaczenie? Czy Mondeo jest takie czułe na orygimalne felgi?
Niestety za późno to przeczytałem wróciłem znowu do felg stalowych i jest OK!
mruko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2008, 07:26   #64
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie Re: [Mk1] [Mk2] kłopoty z tarczami Mondeo

Ale chłopie - tu jednoznacznie widać, że nie tarcz to wina, a felg/opon.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2008, 16:33   #65
blademan2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2008
Postów: 20
Domyślnie Re: [Mk1] [Mk2] kłopoty z tarczami Mondeo

Witam.Mam mondeo mk II.I oczywiście ten sam problem.Gdy kupiłem auto w komisie zastanawiałem się dlaczego są nowe tarcze i klocki.Dowiedziałem się po kilku tysiącach,że sprzedawca wstawił je,bo na krótko pomagają pozbyć się drgań kierownicy przy hamowaniu i większej prędkości.Przetoczyłem jedną tarczę i pomogło,ale również na krótko.Wymieniłem więc tarcze i klocki firmy MEYLE.Po przejechaniu około 2000km znowu to samo! :fcp24 Mechanicy doradzają założenie wkładek centrujących,bo mam nieoryginalne felgi aluminiowe,tzn.nie forda.Inni mówią,że źle zostały założone tarcze,bez pomiaru(jak to opisywał kolega z Łodzi)i że to jest powodem.Co robić?Przecież nie można co 2000km wymieniać tarcz!Proszę o pomoc.Mój email: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]ęki
blademan2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2008, 15:02   #66
Metal
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2007
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Re: [Mk1] [Mk2] kłopoty z tarczami Mondeo

Kolego wlaczymy z tym problemem juz kupe czasu.Ja mam za soba 6 kompletów tarcz i klocków.Zauwarzyłem ze przy kazdej wymianie mam popekane klocki.Jutro sprubuje zmieniec same klocki i sprawdze efekty.
Metal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2008, 15:33   #67
blademan2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2008
Postów: 20
Domyślnie Re: [Mk1] [Mk2] kłopoty z tarczami Mondeo

to co 2000km wymieniasz tarcze na nowe?Właśnie wróciłem od mechanika.Zaciski hamulcowe ok,mam nowe opony,felgi ok i wszystko ok,ale tarcze mi się pokrzywiły przez ten czas,a nie jeździłem po kałużach.Mechanik radzi oddać tarcze do reklamacji i popytać jakie tarcze są najlepsze do mondeo,bo zależy to od masy auta.Pomóżcie jakiej firmy kupić tarcze?polecają brembo,ale na ile to starcza?ktoś z was zakładał?Mój mail:blademan2@poczta.onet.pl.PIszcie!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
blademan2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2008, 15:44   #68
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie Re: [Mk1] [Mk2] kłopoty z tarczami Mondeo

Ostatnio zakładałem brembo w 2005 roku w styczniu. Wystarczyły do początku maja tego roku (około 70-80kkm). Tak naprawdę to jeszcze mógłbym na nich pojeździć, ale miały już chyba z 0.1mm do minimalnej grubości, więc wymieniłem też na brembo.
Musiałem je przetoczyć raz, a przyczyną był nierówno biorący (owalny) bęben hamulcowy z tyłu. Obwody hamulcowe są połączone na krzyż. Jeśli masz owalny tylny prawy bęben to będą wahania ciśnienia płynu również w lewym przednim hamulcu i przez to może się zrobić coś niedobrego z tarczą. Tak więc hamulcami należy się zająć kompleksowo. Dodatkowo - przy montażu tarcz hamulcowych należy bezwzględnie pamiętać o idealnym wyczyszczeniu piasty - na błysk. Minimalne nawet nierówności mogą spowodować drgania tarczy, które początkowo nieodczuwalne będą się nasilać i doprowadzą w efekcie do pokrzywienia tarcz.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2008, 18:10   #69
bendzi
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-09-2007
Skąd: dolnośląskie
Postów: 68
Domyślnie Re: [Mk1] [Mk2] kłopoty z tarczami Mondeo

mam ten sam problem
kupiłem tarcze Qapa po pół roku i 25 kkm,troche je sam przypaliłem z góry (tak myśle)+kałuże
i po tarczach ,reklamacja przyjęta,kupiłem nowe JC czy coś takiego jest to samo 25kkm
i znów wymiana sie zapowiada,
drgania mam od dawna nawet przy 60km/h i wyżej już coraz gorzej,
PO ZAłOżENIU JC MIAłEM DALEJ DRGANIA ALE OKAZAłO SIE żE PADłY PRZEGUBY WEWN,
PO WYMIANIE NIE BYłO DRGAń PRZEZ 15 KKM,
SPRAWDZCIE U SIEBIE PRZEGUBY WEWN,
a tak przy okazji jakie teraz kupić?
brembo,mikoda,hart,ate,ferodo??
bendzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2008, 18:01   #70
blademan2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2008
Postów: 20
Domyślnie Re: [Mk1] [Mk2] kłopoty z tarczami Mondeo

dzięki za pożyteczne informacje.Mi też polecali BREMBO,ale także firmę textar,którą zakładają do BMW.Ile czasu obejmuje gwarancja na kupno tarcz hamulcowych?Będę musiał zdjąć swoje MEYLE i oddać do sklepu.Akurat tylny bęben sprawdzałem,bo miałem problemy z hamulcem ręcznym i "grzała mi się felga",więc bęben w porządku.na razie
blademan2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.