Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2018, 14:04   #251
Misiek_WR
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 02-01-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford S-Max II
Silnik: 2.0 TDCI 150 km
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Na początku proponuje zaktualizować samego SYNC3 do wersji 3.0 i po zatwierdzeniu dokonanej aktualizacji raz jeszcze wprowadzić VIN i sprawdzić, czy pojawi się informacja o nowych mapach. Wielkość pobieranego pliku 2,8 GB sugeruje upgrade samego SYNC3.

Co do gwarancji – pobieramy oprogramowanie z oficjalnej strony FORD’a więc zakwestionować im to będzie ciężko. Oczywiście zawsze jest ryzyko, że pójdzie coś nie tak i wówczas będzie potrzebna pomoc np.: ASO. W 100% pewności jak się do tego odniosą nie mam…... Już jakiś czas temu biuro obsługi klienta Ford Polska sama informowała, że niebawem taką opcję udostępnią do samodzielnej i bezpłatnej instalacji – Ford UK już to uczynił. Aktualizacje w ASO będą realizowane odpłatnie

Misiek_WR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2018, 14:20   #252
zdzichu500
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 79
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał Jędrzej Lubomirski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O, dzięki, zaraz sobie sprawdzę. A po co czekać? Bo mam auto jeszcze rok na gwarancji i zazwyczaj w takiej sytuacji nie mieszam nic samodzielnie. Kiedyś znajomemu nie uznali (w innej marce) poważnej awarii silnika, bo zmienił mapę wtrysków...
To jest inna sytuacja jednak. Tutaj wgrywasz oficjalne oprogramowanie producenta udostępnione do samodzielnej aktualizacji przez użytkownika końcowego.
A "aktualziacja" mapy wtrysków to raczej nie jest oficjalnie dystrybuowany soft dla kierowców Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zresztą jak nie chcesz przez pendrive to możesz podpiąć SYNC3 do sieci WiFi i zobaczyć czy sobie sam to pociągnie przez Internet. Niektórzy pisali, że tak im zadziałało.

Cytat:
Napisał Jędrzej Lubomirski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast, jeżeli przez rok pozostałej gwarancji się nie doczekam, to pewnie. Zwłaszcza, jak w tym wątku pojawią się "success stories" tego dotyczące Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze, że nie brałeś przedłużanej gwarancji...

Cytat:
Napisał Jędrzej Lubomirski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie coś mi pokazało. Pobieram 2,8 GB. Czy komunikat na dole oznacza, że mam aktualne mapy (to bym się zdziwił), czy tylko że oprogramowanie nimi sterujące nie wymaga aktualizacji?

Instrukcja mówi "The update will take about 30-35 minutes to
complete."
Trochę mało ale pewnie trzeba by sprawdzić jakie masz teraz wersje map i oprogramowania. Można to zobaczyć na wyświetlaczu Sync3.
zdzichu500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2018, 19:52   #253
forttres
ford::average
 
Avatar forttres
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Dębica
Model: FOCUS MK3 FL
Silnik: 1.6 Ti-Vct 125 KM
Rocznik: 2016
Postów: 126
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

A jak wygląda sytuacja z dokładanym Sync 3. Bo rozumiem pobranie ze strony nie ruszy, bo wpisuje vin samochodu gdzie go fabrycznie nie było. Czy można gdzieś pobrać mapy na pen-drive i ruszy wgrywanie wpinając go do USB.
forttres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2018, 20:31   #254
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał forttres Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak wygląda sytuacja z dokładanym Sync 3
a nie ma problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziś w 3 takich robiłem (trochę czasu zeszło ale luzz samo się robiło)
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2018, 21:07   #255
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ale serwery Forda nie wiedzą, że te auta mają Sync3? Czyli aktualizacja nie poszła wg numeru VIN?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2018, 21:09   #256
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na stole bez problemów i dwa naraz szły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2018, 21:52   #257
kzmuda1
FCP member
 
Avatar kzmuda1
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-12-2012
Skąd: Nowa Dęba
Model: wszytkie fordy 2,7 lubie , Mach-e podstawa
Silnik: TDCI PB , obecnie 2.0 ecobost 243
Rocznik: 2020-----2023>>>>>
Postów: 430
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dwa naraz szły
a 3 mój czekał w kolejce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
DO KOŃCA ŻYCIA NA EMERYTURZE.. Ale jak mi się chce.. to pomogę .

Ostatnio edytowane przez kzmuda1 ; 05-09-2018 o 21:56
kzmuda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2018, 22:05   #258
Danio's
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 201X
Postów: 480
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Udało się dzisiaj komuś ściągnąć mapy?
Danio's jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2018, 22:10   #259
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,038
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ale serwery Forda nie wiedzą,...
Marku, a dałeś tym serwerom jakąkolwiek szansę by się dowiedziały?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo na razie to tylko ciągle "chciałbyś"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na miejscu w Dębicy masz Łukasza, który takie rzeczy ogarnia z zamkniętymi oczami...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może nie robi po "cztery na raz" na stole jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (bo i po co...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), ale na pewno robi to sprawniej...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2018, 22:22   #260
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pytałem @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy on zrobił tak, że te serwery wiedziały... ja póki co lansuję się mondeuszem na wakacjach, więc nic nie sprawdzam oprócz jakości ścieżek rowerowych :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.