Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2011, 07:59   #1
luk009
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Model: FocusII
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Klimatyzacja autom czy manualnej

Witam Proszę o doradę zamierzam kupić forda focusa 2007-2008r pytanie tyczy się klimatyzacji chodzi mi jak wygląda sprawa awaryjności klimy automatycznej czy szukać z manualną czy klimatronika? Słyszałem że automatyczna się częściej psują i części są o wiele droższe?

Z góry dziękuje za dorady

luk009 jest offline  
Stary 28-05-2011, 08:12   #2
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

mniej wiecej cos takiego jest-manualna napewno jest bardziej stabilniejsza i niepotrafi robic psikusow
mjprzem jest offline  
Stary 28-05-2011, 09:19   #3
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

Nie potrafi, bo to zwykły schładzacz jest.
Fajnie jakbyś miał możliwość poużywania trochę samochodu z automatyczną. Moim zdaniem różnica jest ogromna na plus automatu. Jeśli kupujesz samochód używany to różnica w cenie jest zwykle niezauważalna, jak nowe to faktycznie można się zastanawiać.
Ja mimo wszystko bardzo sobie chwalę auto. Po prostu się włącza i zapomina.
smook jest offline  
Stary 28-05-2011, 09:32   #4
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

Klima manualna, a automatyczna...to przepaść! Zrozumiałem to dopiero jak kupiłem fokę z klimatronikiem.
Tak naprawdę to klima automatyczna, to faktycznie klimatyzacja, a manualna...jak słusznie zauważył kolego to nic innego jak schładzacz. Ludzie się przeziębiają właśnie od klimy manualnej, bo tego nie idzie ustawiać. Albo za zimno, albo za ciepło. Klimę automatyczną to nawet przy dziecku możesz używać. Ustawiasz sobie 21-22 stopnie i kultularnie, bardzo delikatnie Ci schładza.
Powiem tak, po używaniu klimatronika...NIGDY WIECEJ MANUALNJEJ KLIMY!!!

Odpowiadając na pytanie, tak samo może się zepsuć klima manualna jak automatyczna. Nie słyszałem, aby klimatroniki psuły się na potęgę, zatem nie przejmowałbym się tym.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline  
Stary 28-05-2011, 09:39   #5
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

Nie kieruj się tego typu kryteriami przy wyborze samochodu , tak na to patrząc to kup bez jakiejkowiek klimy bo wtedy na pewno nie będziesz miał z nią kłopotów.Tak jak Maureliusz napisał klimatronik to prawdziwa klimatyzacja ,manual to dorażne rozwiązanie pozwalające ulżyć -pozatym klimatyzacja w FFI nie należy do przesadnie awaryjnych, to raczej trwała i niezawodna konstrukcja
Matych jest offline  
Stary 28-05-2011, 10:34   #6
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

Miałem i manuale i climatronic-i,odkąd w MK2 zetknąłem się po raz pierwszy z auto.stwierdziłem tak jak Koledzy wyżej - Nigdy więcej manuala...
A co do awaryjności - nie widze różnic,a komfort 200% lepszy.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline  
Stary 28-05-2011, 11:10   #7
Ramzik
ford::average
 
Avatar Ramzik
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-10-2010
Skąd: Silesia
Model: Kuga AWD MPS6 / C-Max
Silnik: 2.0 163KM / 2.0 136KM
Rocznik: 2010 / 2010
Postów: 176
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

Tylko automat, jeżdżę z klimatronikiem już od 12 lat i nigdy nie miałem z nim problemów, nigdy się nie nawalił, nie mam problemów z przeziębieniami.
Jedynym warunkiem są przeglądy na których uzupełni się płyny, czyści i odgrzybia klimatyzację - ale to już urok każdej klimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ramzik jest offline  
Stary 28-05-2011, 11:23   #8
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

No właśnie dodatkowa kwestia - przeziębienie.W manualu jak przyświeciło kwietniowe słońce,to wiadomo zaraz klima na 1-ke i ... za 2 dni wszyscy chorzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tu w automacie - ta sama sytuacja np na dworze +15,ale słońce wali ostre to ustawiamy 22 stopnie i jak potrzeba to schładza,jak w się ochłodzi to dogrzewa...suuuuper sprawa.Zero przeziębień,mam zawsze ustawione na AUTO i 22 stopnie,a to dodatkowo: zero zaparowania szybek.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline  
Stary 28-05-2011, 11:45   #9
Iwo
ford::professional
 
Avatar Iwo
 
Zarejestrowany: 26-09-2005
Model: ex Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 1,231
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

Warto może jeszcze dodać jedną rzecz ponieważ wciąż wiele osób myśli, że klima automatyczna (climatronic) to "prawdziwa" klimatyzacja a manualna klima to tylko nawiew chłodnego powietrza. Otóż oba systemy od strony technicznej nie różnią się absolutnie niczym - to jest w 100% jedno i to samo urządzenie a jedyna różnica między nimi to system regulacji temperatury. W automatycznej mamy termometr w kabinie i przyciski do ustawiania temperatury. W manualnej jedynie pokrętło ciepło/zimno + włącznik do klimy. Także w manualu włączając klimę i dodając ciepłe powietrze przy pomocy pokrętła uzyskujemy identyczny efekt jak w automacie, z tym że oczywiście musimy to robić samemu.
__________________
16" by F.A. Porsche, Clarion, Infinity Kappa, Infinity Ref, JBL GTO, HW Energetic... >1kW
mr_iwo DESIGN
Iwo jest offline  
Stary 28-05-2011, 11:49   #10
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie dodatkowa kwestia - przeziębienie.W manualu jak przyświeciło kwietniowe słońce,to wiadomo zaraz klima na 1-ke i ... za 2 dni wszyscy chorzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoje chwalicie cudzego nie znacie...panowie poczytajcie najpierw tematy...typu klimatronik wali raz cieple raz zimne...i niepiszcie o przeziebianiu sie bo jak ktos takie brednie pisze ze w manualu nagle chorzy wszyscy to dajcie spokoj. Gosc sie pyta pod kontem technicznym a nie zabawkowy, bo klimatronik to taka zabaweczka. a dopiero klimatronik jak szwankuje to potrafi naprawde o bol glowy i chorobe przyprawic.

a ja mam samochod z manualem i klimatronikiem.
A prawda jest taka ze w klimatroniku i tak ustawiam aby klimatyzacja sie sama niezałączała bo poco ma chodzic jak mi niejest gorąco.

Za to niech kazdy przeczyta zasade działania klimatronika i czujnika temperatur... dopoki wszystko ladnie dziala to jest ok ale jak sie cos ................. to w zimie bedzie potrafila chlodzic a w lecie podgrzewac. Gosć chyba pod tym kątem sie pytał.

A takie rzeczy ze klimatronik super to moze niech sie kazdy zastanowi bo roznica jest taka ze klimatronik naprzemian porusza lopatkami od zmiany temp. nawiewu a manualnie to sie recznie ustawia. To jest fajny bajer w samochodzie ale tak naprawde nic specjalnego. Gdyby to bylo takie ............. to z manualnych klimatyzacji producenci by zrezygnowali bo przecierz fabrycznie wyprodukowanie auta z klimatronikiem jak bez jest drozsze tylko i wyswietlacz i dwa proste silniczki co w sumie realnie uwzgledniajac roznice w cenie moze byc drozsze moze o 500zł. Tylko jest to oczywiscie chwyt ze za klimatronika potrzeba doplacic 3000zl bo na tym sie kase zarabia.

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 30-05-2011 o 15:37 Powód: na forum nie używamy słów wulgarnych
mjprzem jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.