Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2022, 22:02   #1
dxtomekxb
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-03-2022
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115 HP
Rocznik: 2013
Postów: 3
Exclamation Programowanie modułu IPMA

Cześć,

pomimo kilku podobnych wątków na forum, nie znalazłem rozwiązania problemu niedziałąjących funkcji kamer w Focusie MK3 przed liftem.
Dużo osób na forum ma podobny problem z kamerami jak ja, więc postanowiłem trosze to uststematyzować a jak się uda znaleźć rozwiązanie to wstawimy solucję.

Objawy: Posiadam 3 kamery na podszybiu + czujnik deszczu (czyli komplet). Nie są to atrapy - mam wszystkie funkcje w komputerze, odpowiednią manetkę itd.
Co działa? Czujnik deszczu.
Co nie działa? ACS/kontrola toru jazdy/rozpoznawanie znaków/drive alert
Co wiemy?
- kamery sa prawidłowo podpięte
- zestaw jest originalny (nie doposażany)
- poprzedni właściciel wymieniał przednią szybę, kupując auto okazalo się że nie działają ww funkcje (może to jakiś trop)
- po zasłonięciu czujników wyskakuje komunikat "oczyść przednią szybę"
- i teraz podobna objawa jak u kilku osób na forum... Po uruchomieniu na trasie kontroli toru jazdy, na chwilę pokazują się pionowe kreski, po czy znów funkcja się wyłącza.

https://zapodaj.net/0076424db5e70.jpg.html
https://zapodaj.net/3331eb9792002.jpg.html
https://zapodaj.net/9082084371a31.jpg.html
https://zapodaj.net/60ef49a6495db.jpg.html

1. Podłączając auto pod Forscana komputer znalazł błąd IPMA U3000:00-08A Moduł sterujący. I tylko ten jeden błąd istnieje (resetowałem wcześniejsze błędy).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Z racji, że to mój pierwszy Ford, chciałbym prosić Was o cierpliwość i liczyć na Waszą pomoc i wskazówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardziej znam się na VAGu niż na FORSCANIE/UCDS.
-> Zaglądnąłem w opcje z kluczykiem "procedury serwisowe", mogłem tylko zrobić 10-sekundowy reset, który nic nie dał. Zgodnie z komendami oczywiście.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://zapodaj.net/b19aa767e1b65.jpg.html
https://zapodaj.net/a7d2710f43c84.jpg.html

3. Powyższe zerowanie kompletnie nic nie dało, więc chciałbym ponownie zaprogramować ten czujnik/kamerę tak, aby działała. Znalazłem inne opcje.
-> Zaglądnąłem w opcje z procesorkiem "konserwacja i programowanie", Moduł IPMA - Konfiguracja modułu (format AS BUILT).
Nie bardzo wiem, czy to jest to, czego szukałem. Znalazłem na forum krótką instrukcję, która mówiła mniej więcej "zaprogramuj kamerem Forscanem, do 30% program będzie pracował na odpalonym silniku na postoju, jak pasek Loading dojdzie do 30 % i wyskoczy komunikat to nic nie klikać tylko jechć wzdłuż lini, ok 70 km/h przez 15 min drogą z wyraźnymi liniami. Po zjechaniu można kliknąć okej i czujnik powinien działać, program Cię wszystkim pokieruje sam".

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://zapodaj.net/b1fac6c9cd7cd.jpg.html

4. U mnie niestety tak nie było. Po włączeniu powyższej opcji, Loding doszedł do 19% po czym wyskoczyły parametry numeryczne z "czterech bloków" co kolwiek to oznacza.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://zapodaj.net/dd46b29485b9f.jpg.html
https://zapodaj.net/b19aa767e1b65.jpg.html


Czas na konkluzje. Oglądając materiały pomocnicze z YT i inne podobne wątki z forum, podejrzewam, że "procedury serwisowe" związane z moim kodem błędu pozwalają jedynie zresetować moduł a nie go od nowa skonfigurować. Natomiast w zakładce "konfiguracja i programownie", program pozwala mi ściągnąć ogólnodostępne pliki konfiguracyjne z dysku lub z internetu (coś jak kiedyś kodeki wideo się pobierało).
Nie wiem, czy to jest konieczne, czy warto spróbować i jak to dobrze zrobić (czy można zapisać plik typu backup, aby powrócić do stany poprzedniego w razie problemów?).

Sorry, że się tak rozpisałem, krytykę biore na klatę, jak brakuje istotnych informacji dajcie znać proszę.
Będę wdzięczny za każdą pomoc! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dxtomekxb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2022, 22:47   #2
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Programowanie modułu IPMA - Help

Bład który posiadasz w IPMA U3000 oznacza to zgodnie opisem usterke wew. modułu.
1. Może trzeba będzie wymienić moduł.
2. W przypadku IPMA można pokusić się o jego pełne przeprogramowanie może trwać około 1.5h. jeżeli nie pomoże patrz punkt 1.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2022, 16:58   #3
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Programowanie modułu IPMA

Dopowiem że z dostępnością do IPMA FFMK3 jest straszliwie cienko.
Próbuj najpierw przeprogramować moduł.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2022, 21:08   #4
dxtomekxb
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-03-2022
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115 HP
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Programowanie modułu IPMA - Help

Cytat:
Napisał krystianen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bład który posiadasz w IPMA U3000 oznacza to zgodnie opisem usterke wew. modułu.
1. Może trzeba będzie wymienić moduł.
2. W przypadku IPMA można pokusić się o jego pełne przeprogramowanie może trwać około 1.5h. jeżeli nie pomoże patrz punkt 1.
Dzięki!
Przed wymianą spróbuje punkt 2. Czy da radę samemu przeprogramować moduł? Ktoś już to próbował i jest solucja jak to zrobić?
Domyślam się, że będzie to w Forscan "Programowanie i konserwacja", jednak jak zaznaczyłem w 1-wszym poście nie wiem za bardzo ruszyć z miejsca przy okienku z wartościami cyfrowymi i opcjami u dołu.
dxtomekxb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2022, 06:27   #5
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Programowanie modułu IPMA

Jeżeli nie robiłeś tego wcześniej to lepiej podrzuć komuś obeznanemu w temacie. Programować można w samochodzie lub na stole za pomocą UCDS-a lub Forscana.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2022, 11:24   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Programowanie modułu IPMA

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jaki jest numer modułu tego IPMA?
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2022, 18:10   #7
dxtomekxb
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-03-2022
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115 HP
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Programowanie modułu IPMA

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jaki jest numer modułu tego IPMA?
Chętnie podam, gdzie znajdę numer? W Forscanie czy gdzieś fizycznie jest ulokowany?
dxtomekxb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2022, 18:23   #8
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Programowanie modułu IPMA

Szukaj cos takiego BM5T-19H406-Ax. W Forscanie powinieneś znależć .
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 07:24   #9
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Programowanie modułu IPMA

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] programowanie pomogło czy musiałeś wymieniać?
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.