Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2022, 23:46   #11
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Panowie w autach z USA (ale nie tylko) problemu

P0300 - Zarejestrowano nieregularne przerywanie zapłonu
P0316 - Wypadanie zapłonów wykryte podczas uruchamiania silnika (pierwsze 1000 obrotów).
P0301 - Wykryto wypadanie zapłonów w cylindrze 1 (ten nie zawsze ale zazwyczaj)

Pojawiają się najcześciej gdy został wymieniony jeden kilku czynnik np. wymiana PCM, wymiana CKP itp.
Ford opisał specjalną procedurę która usprawnia błędy. Warunkiem jest aby wszystko było sprawe cewki, kable świece itp.

__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2022, 07:50   #12
czarek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL / Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6 Duratec
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - a możesz coś więcej napisać co to konkretnie za procedura?
Masz na myśli jakąś procedure serwisową wykonywaną z poziomu Forscana albo innego programu do obsługi interfejsu? czy jakąś bardziej "fizyczną" procedurę?

PS. Moje auto bite było z tyłu. Wymieniany byl radar od BLISSa i raczej nic ponad to.
czarek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2022, 14:01   #13
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 65
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Cytat:
Napisał czarek45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - a możesz coś więcej napisać co to konkretnie za procedura?
Masz na myśli jakąś procedure serwisową wykonywaną z poziomu Forscana albo innego programu do obsługi interfejsu? czy jakąś bardziej "fizyczną" procedurę?
Oto pełna procedura diagnostyczna w odniesieniu do wypadania zapłonów: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Powodzenia!
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2022, 22:16   #14
czarek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL / Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6 Duratec
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Jednak mam obiekcje czy ten poradnik dotyczy także silnika od hybrydy? Nie przewija się on w tekście (napisane jest "2016 Gasoline Engines").
Dodatkowo większość procedur z tego poradnika oparta jest o IDSa - niestety nie posiadam.
Poda ktoś jakieś wartości ciśnienia bezwzględnego w kolektorze ssącym ze swojej hybrydy? Chciałbym porównać bo to co widzę u siebie wygląda "słabo".
Inna rzecz to może podpowie ktoś jak winno się prawidłowo mierzyć ciśnienie na cylindrach w hybrydzie?
czarek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2022, 23:20   #15
czarek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL / Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6 Duratec
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Koledzy, potrzebuje pomysłów / danych....
Udało mi się zmierzyć myślę dość obiektywnie ciśnienie. Jednak nie mam porównania ani danych fabrycznych.
Wartości są dość niskie, ale to pewnie urok silnika Atkinsona. Bardziej martwią mnie rozbieżności na poszczególnych cylindrach. Na suchych tłokach mam:
1. 7bar
2. 7,5bar
3. 8,5 bar
4. 8,5 bar

Mamy tutaj jakieś 20% rozbieżności - dużo jak na mój gust.
Ktoś wie jak wygląda rozrząd w tej hybrydzie? zawory są regulowane hydraulicznie?
Ma może ktoś dostęp do jakiejś serwisówki dla tego silnika? - ogólnie nic nie mogę znaleźć konkretnego na jego temat

Ostatnio edytowane przez czarek45 ; 17-11-2022 o 09:11
czarek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2022, 17:57   #16
czarek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL / Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6 Duratec
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Nikt widzę... więc sam odpisze, może komuś się przyda.
Silnik ma ręczną regulacje zaworów na szklankach.....klasyczny Ford.
Zasadniczo sinik "atkinsona" 2.0 w hybrydach Forda to nieco zmodyfikowany Duratec 2.0 (DOHC napędzany łańcuchem). Rozrząd jest klasyczny z tą różnicą, że na wałku ssącym jest hydrauliczny mechanizm zmiany fazy rozrządu.
Luzy po 140kkm są fatalne (w tym ok. 110kkm na LPG). Wszystko usiadło i jest do regulacji.
Regulacja jest skomplikowana, bo trzeba odkręcać zębatkę z wału, zdjąć łańcuch i wogóle..... (wg serwisówki trzba do tego nawet rozkręcić klime i spuścić czynnik). Obecnie myślę intensywnie jak oszukać system i zdjąć wałki bez ruszania łańcucha - lekko nie będzie i raczej się nie uda, ale okaże się jak się do tego zabiore.

PS. Chciałem oddać auto do jakiegoś mechanika. Obdzwoniłem Większość mechaników z okolicy (Nadarzyn) i nikt nie chce tego robić. jedni boją się słowa "hybryda" inni po tłumaczeniu, że to zwykły silnik pasują po haśle "szklanki" - "Panie, szkoda mi na to czasu, musze zrobić 1000 aut rocznie żeby wyjść na swoje...."
Załamka.
czarek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2022, 18:20   #17
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,773
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Po 110kkm na gazie na silniku który go średnio lubi (a 2.0 za taki jest uważany, między innymi przez brak hydraulicznej regulacji luzu), to nie powinno dziwić.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 11:51   #18
dyzio241
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-12-2017
Skąd: Kraków
Model: Fusion Hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Proszę o informację jak zakończyły sie Wasze problemy. Czy regulacja zaworów wystarczyła, czy też głowice i zawory do naprawy. Przy jakich przebiegach mieliście problemy. Pytam bo też użytkuję Hybrydę Forda na LPG i trochę mam obawy....
Do tej pory miałem Priusa III na gazie zrobiłem 140 łączny przebieg 240 i zero problemów...
dyzio241 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2023, 19:01   #19
czarek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL / Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6 Duratec
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Dyzio wybacz brak odpowiedzi. Wiem, że już późno ale.... u mnie regulacja pomogła. W mojej opinii napęd w Fordzie 2.0 Hybryda jest świetny (duża moc i małe spalanie) . W zasadzie jydyna wada jaką widze to regulacja tych nieszczesnych zaworów.
czarek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2024, 15:14   #20
Xeeno
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2024
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie 2.0EB szarpnięcia na wolnych obrotach

Cześć,
Zwracam się do Was z takim tematem. Fusion 2017r, 2.0EB - podczas postoju na wolnych obrotach (na światłach, parking itp) czuć nierównomierne drgania/szarpnięcia silnika, szczególnie jak przekładnia jest w pozycji N, na D delikatnie mniej ale też są. Podczas jazdy jest wszystko ok. Wymienione świece, zamienione cewki, płyn chłodniczy czysty, na korku oleju nic się nie zbiera. Posiadam Forscan, podczas odczytu na żywo wyłapuje wypadanie zapłonu ale niestety nie wiem czy jest opcja żeby sprawdzić na którym cylindrze. Wczoraj potestowałem i podczas jazdy w terenie na ok 10km płynnej jady był 1 przypadek wypadania zapłonu, jak zjechałem na parking to sypały się jeden za drugim. Wyrzuca mi błąd P0316 przerwy zapłonu silnika podczas uruchamiania.

Dodatkowo wskazówka poziomu paliwa zawiesza się na ok 1/5 zbiornika i niżej nie opada, komputer pokazuje dalej poprawnie, kontrolka rezerwy też zapala się poprawnie.

Jakieś pomysły co można jeszcze mogę posprawdzać? Jeśli to coś pomoże to mogę dołączyć logi z Forscana tylko prośba o info co konkretnie byłoby potrzebne. Mechanik u którego byłem rozłożył ręce i mówi że nic więcej nie zrobi lub po prostu nie chce się tym bawić...
Xeeno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.