Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2019, 14:59   #41
Adam Biały
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Padła sonda lambda co dalej ?

Może ktoś sprawdzić które sądy lambda mam do wymiany bo już zdurniałem.
Dodam ze mam 4 sondy i dwa katalizatory.silnik 1.6 benzyna 125km 2012r.
podaje link:
http://pokazywarka.pl/fc5prz/
dzieki bardzo

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2022, 13:00   #42
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Padła sonda lambda co dalej ? 1,6EB

Wyskoczył mi błąd P2231, więc problem prawdopodobnie z sonda przed katem. Chce się podjąć wymiany samemu, ale pytanko do tych co robili to w 1.6 Ecoboost. Co najlepiej zdemontować żeby mieć dostęp? Akumulator? Rurę od intercoolera? Próbowałem to od góry namierzyć, ale mocno jest zabudowane i nie znalazłem żadnego tropu.
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2022, 13:49   #43
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Padła sonda lambda co dalej ? 1,6EB

A widzisz. ten sam błąd nawiedził mnie we Włoszech.
Pojawił się pierwszego dnia, nawiedzał drugiego dnia a trzeciego zniknął i wrócić nie chce.
Będę sam wymieniał (na wszelki wypadek).
Dostęp jest od góry po ściągnięciu tej wielkiej rury dolotowej powietrza.

Ja się będę posiłkował filmikami jak zwykle od Fiesty ST czy Mondeo 1.6EB (są na YT).

Oczywiscie najpierw odpinamy MAF, potem wyciągamy gumowy łącznik od airboxa który idzie do tej plastikowej tury. Plastikowa rurę odpinamy od małego przewodu (zielona pstryczka zaciskowa) i dopiero odkręcamy opaskę zaciskową.

Wtedy pojawia nam się dostęp do górnego tyłu

Filmik


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Jedyne co mnie zastanawia to dlaczego po 24-ech godzinach błąd zniknął i wrócić nie chce.
Zmiany jakie nastąpiły przed P2231 to.
Auto było zalane do pełna paliwem 100oktanowyn.
Stacja była trochę podejrzana i nie chciałem ich 95tki więc zalałem 100tke.
Od tamtego czasu pojawiał się błąd P2231. Co dziwne błąd nie wrócił odkąd zalałem z powrotem 95.
Moj 1.6EB przez dziesiątki tysiecy km ma 95tkę.

Sprwwa druga.
Przed błędem P2231 zalewało mi komorę silnika woda od ulewnych deszczów co doprowadziło do wielu (dziesiątek) błędów. To wstępnie zostało naprawione/problem został odizolowany.
Tyle że właśnie 2 dni po uporaniu się z błędami przez wodę, wywaliło na 24 godziny ten P2231.
Więc podejrzewam że to niekoniecznie była u mnie sonda do wymiany.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 16-07-2022 o 13:54
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2022, 15:09   #44
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Padła sonda lambda co dalej ? 1,6EB

Ja znalazłem taki film:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Budowa silnika praktycznie identyczna jak w naszym focusie. Nie wiem czemu nie zdecydowali się na wymontowanie tylko tej rury, ale uznałem, że wolę oddać do mechanika, bo nie mam ostatnio czasu na takie dłubanie. Jestem umówiony na poniedziałek.
U mnie też check engine gaśnie i zapala się cyklicznie, ale błąd jest widoczny cały czasu przez Elm.
Na początku mogłem go skasować i wrócił dopiero za jakiś czas, a teraz po kasowaniu pojawia się od razu.
Żadnych objawów nie mam. U mnie benzyna i stacja cały czas ta sama.
Jedyne co dziwne to w Torque nie mam wskazań dla O2 Sensor1 Voltage, co sugeruje że jest jakiś problem z tą sonda, chyba że to Ford postanowił tego nie raportować. Mógłbyś sprawdzić czy u siebie widzisz wskazania dla tego czujnika?

Ostatnio edytowane przez pjetrucha ; 16-07-2022 o 18:31
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2022, 15:16   #45
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Padła sonda lambda co dalej ? 1,6EB

Oto błędy które miałem (screenshot z 9-ego Lipca)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzisiaj rano sprawdziłem auto.
Błędów brak.
Zero.


Odczyt 17.07.2022

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z jakiejś dziwnej apki mam odczyt na sondzie za katalizatorem:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale ta B1S1 (bank 1, sensor 1) to mam tylko to:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

(plus dowód że od czasu ostatniego resetowania błędów zrobiłem 9 ciepłych odpaleń auta i 1906 km)

U siebie wciąż podejrzewam wodę i wiązkę kabli a nie sam czujnik.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2022, 23:03   #46
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Padła sonda lambda co dalej ? 1,6EB

Informacyjnie, po wymianie sondy, błąd już nie wrócił.
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2022, 20:08   #47
Natka
ford::amateur
 
Imię: Natalia
Zarejestrowany: 27-08-2020
Skąd: Szczecin
Model: FOCUS
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Padła sonda lambda co dalej ? 1,6EB

Cześć wszystkim,

Podpinam się pod temat, ponieważ wyskakuje mi błąd P2231. Jakiś czas temu pojawiał się check engine, ale samoistnie zniknął i nie pojawił się ponownie. Przy wakacyjnej podróży, po przejechaniu około 800km auto nagle straciło moc. 3000obr i ani trochę więcej. Teraz do objawów utraty mocy doszło okropne kopcenie przy wciskaniu gazu, chociaż też nie za każdym razem. Nie ma tutaj konkretnej reguły.

Jestem przed wizytą w warsztacie, ale czytając Wasze wpisy zastanawiam się nad próbą wymiany sondy. Jak myślicie czy dym z rury może być efektem uszkodzonej lambdy?

Błąd P2231: czujnik O2, Sonda Lambda-sygnał zwarty (rząd 1 Czujnik 1)
Auto Focus Mk3 1.0 ecoboost 125KM z 2013r.

Czy mogę jakoś poprzez interfejs i jego odczyty potwierdzić uszkodzoną lambdę?
Natka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2022, 23:28   #48
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Padła sonda lambda co dalej ? 1,6EB

W wiekszości przypadków to wina sondy. W przypadku silnika 1.6 105KM wymagana jest czasem specjalna aktualizacja oprogramowania. Dlaczego specjalna bo ford nie wydał żadnej aktualizacji do tego silnika i soft jest cały czas -FTA. Czy należy jeszcze raz odpowieniej kolejność wgrać ten sam soft.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2022, 19:53   #49
Natka
ford::amateur
 
Imię: Natalia
Zarejestrowany: 27-08-2020
Skąd: Szczecin
Model: FOCUS
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Padła sonda lambda co dalej ? 1,6EB

Aktualizacja po wizycie u mechanika - turbo, połamane łopatki. Lambda jest objawem ubocznym.
Natka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2023, 21:04   #50
grzegorzRT
ford::amateur
 
Imię: Grudziądz
Zarejestrowany: 28-11-2023
Skąd: Grudziądz
Model: B-MAX
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Padła sonda lambda co dalej ? 1,6EB

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy i chciałam bym się podzielić moimi doświadczeniami z sondą lambda w moim B-Maxie 1,0 100kM z przebiegiem 78tyś..
Jakiś czas temu zaświeciła mi się żółta kontrolka silnika, po podłączeniu komputera pokazało błąd P2231 czyli obwód sygnału czujnika zwarty do elementu grzejnego po wykasowaniu błędu i kilku odpaleniach błąd się znowu pojawił, ponownie podłączyłem i sprawdziłem jakie napięcia pokazują sondy, pierwsza pokazywała ok. 1,5V a druga ok.0,7V, wyczytałem że sondy powinny mieć napięcie w granicach do 0,1V do 0,9V i pomyślałem że pierwsza sonda jest uszkodzona bo pokazuje dość wysokie napięcie a do tego wywala błąd P2231, zaznaczam że silnik pracował normalnie żadnej różnicy nie odczułem i spalanie raczej w normie. Wymieniłem sondę na nową Boscha i wskazania napięcia się nie zmieniły są takie same jak na starej tyle że nie pojawia się błąd P2231 ani żaden inny .Na wolnych obrotach ok.1,5V a podczas jazdy gdy puszcze gaz rośnie chwilowo do prawie 3V. Nie wiem czy to normalne w ecoboostach, kolega kaczorro89 też takie wskazanie napięcia na sondzie miał. Jeszcze wyskakuje mi błąd w module sterowania tablicą rozdzielczą B10EA ale to chyba nie ma związku .Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie.
grzegorzRT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.