Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2011, 12:06   #11
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoje chwalicie cudzego nie znacie...panowie poczytajcie najpierw tematy...typu klimatronik wali raz cieple raz zimne...i niepiszcie o przeziebianiu sie bo jak ktos takie brednie pisze ze w manualu nagle chorzy wszyscy to dajcie spokoj. Gosc sie pyta pod kontem technicznym a nie zabawkowy, bo klimatronik to taka zabaweczka. a dopiero klimatronik jak szwankuje to potrafi naprawde o bol glowy i chorobe przyprawic.

a ja mam samochod z manualem i klimatronikiem.
A prawda jest taka ze w klimatroniku i tak ustawiam aby klimatyzacja sie sama niezałączała bo poco ma chodzic jak mi niejest gorąco.

Za to niech kazdy przeczyta zasade działania klimatronika i czujnika temperatur... dopoki wszystko ladnie dziala to jest ok ale jak sie cos spieprzy to w zimie bedzie potrafila chlodzic a w lecie podgrzewac. Gosć chyba pod tym kątem sie pytał.

A takie rzeczy ze klimatronik super to moze niech sie kazdy zastanowi bo roznica jest taka ze klimatronik naprzemian porusza lopatkami od zmiany temp. nawiewu a manualnie to sie recznie ustawia. To jest fajny bajer w samochodzie ale tak naprawde nic specjalnego. Gdyby to bylo takie zajebiste to z manualnych klimatyzacji producenci by zrezygnowali bo przecierz fabrycznie wyprodukowanie auta z klimatronikiem jak bez jest drozsze tylko i wyswietlacz i dwa proste silniczki co w sumie realnie uwzgledniajac roznice w cenie moze byc drozsze moze o 500zł. Tylko jest to oczywiscie chwyt ze za klimatronika potrzeba doplacic 3000zl bo na tym sie kase zarabia.
Producenci nie zrezygnują z manuala i climatronic-a bo każą dopłacać często za jedno i 2-gie.
Rozumiem że masz przykre doświadczenia z klimą automatyczną...ja takich nie mam więc chwale sobie i napisze jeszcze raz: NIGDY WIĘCEJ MANUALA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S.A to że w dziale Galaxy jest temat: wali ciepłym powietrzem.... to nic nie zmienia,jak ktoś nie szanował,nie serwisował to mu sie zwali taka klima czy inna.Jak ja dbam to mi się nic (poza wymianą chłodnicy - przez kamień) nie zepsuło jeszcze w żadnej klime,ani manualu ani w auto...

__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline  
Stary 28-05-2011, 12:12   #12
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Rozumiem że masz przykre doświadczenia z klimą automatyczną...ja takich nie mam więc chwale sobie i napisze jeszcze raz: NIGDY WIĘCEJ MANUALA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S.A to że w dziale Galaxy jest temat: wali ciepłym powietrzem.... to nic nie zmienia,jak ktoś nie szanował,nie serwisował to mu sie zwali taka klima czy inna.Jak ja dbam to mi się nic (poza wymianą chłodnicy - przez kamień) nie zepsuło jeszcze w żadnej klime,ani manualu ani w auto...
nie wyciagaj pochopnych wnioskow... ja nigdy niemialem problemu z klimatyzacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poczytaj sobie kolego moje posty i zobaczysz ze jakies pojecie mam i nie wysysam sobie tego z palca. Osobiscie tez wole klimatronika-tylko jesli chodzi o wygląd w srodku samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale tak naprawde duzo lepiej sie sprawuje manual w zyciu codziennym.
mniej krecisz przy manualu jak klimatroniku.

A jak ktos niepotrafi prostego pokretla ustawic to juz trudno... niektorzy musze miec napisane na wyswietlaczu temp. 22 stC choc niema to nic wspolnego z rzeczywistoscia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jesli chodzi o serwisowanie to nie badz zabawny samochod mam z manualem od nowosci i po 10 latach pierwszy raz dobijalem klimatyzacje i chyba raz byla na 10 lat odgrzybiana. W klimatroniku gdzie klimatyzacja zalacza sie automatycznie i nawet o tym nie wiemy to takie cos nie przejdze, bo grzybek sie duzo szybciej rozprzestrzeni.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 28-05-2011 o 12:14
mjprzem jest offline  
Stary 28-05-2011, 12:19   #13
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wyciagaj pochopnych wnioskow... ja nigdy niemialem problemu z klimatyzacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poczytaj sobie kolego moje posty i zobaczysz ze jakies pojecie mam i nie wysysam sobie tego z palca. Osobiscie tez wole klimatronika-tylko jesli chodzi o wygląd w srodku samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale tak naprawde duzo lepiej sie sprawuje manual w zyciu codziennym.
mniej krecisz przy manualu jak klimatroniku.

A jak ktos niepotrafi prostego pokretla ustawic to juz trudno... niektorzy musze miec napisane na wyswietlaczu temp. 22 stC choc niema to nic wspolnego z rzeczywistoscia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jesli chodzi o serwisowanie to nie badz zabawny samochod mam z manualem od nowosci i po 10 latach pierwszy raz dobijalem klimatyzacje i chyba raz byla na 10 lat odgrzybiana. W klimatroniku gdzie klimatyzacja zalacza sie automatycznie i nawet o tym nie wiemy to takie cos nie przejdze, bo grzybek sie duzo szybciej rozprzestrzeni.
Hehe jak narazie to Ty mnie rozbawiasz.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie moim zdaniem o NIEBO lepiej sprawuje sie na codzien auto-klima.
Mówisz dużo kręcenia?Hmm...to uważaj na to: W Galaxy MK2 przy sprawnej klimie PRZEZ 2 lata miałem ustawione: AUTO 22 stopnie. NIc a nic nie zmieniałem zimą latem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. CO Ty na to?Aż zakurzony miałem panel od klimy...
Odgrzybiasz raz na 10 lat tak?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ehehe nie wiem czy mam sie śmiać czy płakać,zalecane jest max co 2 lata każdą klimę odgrzybić...
A filtr kabinowy też raz na 10 lat zmieniasz?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 30-05-2011 o 15:41
RafałB jest offline  
Stary 28-05-2011, 13:24   #14
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

widac niewierz nawet jak uzywac klimatyzacji aby sie nie zagrzybiala...
poczytaj troche tematow o klimatyzacji to sie dowiesz miedzy innymi jak powstaje grzyb i dlaczego. Zobaczysz ze jak prawidlowo bys jej uzywal to niemusialbys co roku jej odgrzybiac i nie smierdzialo by ci az tak badzo z klimy ale klimatronik jak sie sam zalacza kiedy mu pasuje to wlasnie robi z tym wiekszy problem.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
poczytaj sobie tutaj moje posty zobacz moze moje wypowiedzi i policz osoby którym pomogłem z klimatyzacją a jak nadal sie chcesz upierac to sie upieraj przy swoim tylko jak ktos niezna zasady dzialania klimatronika i klimatyzacji to niema zielonego pojecia o tym co napisałem.

Ale aby to niebyla tylko moja opinia
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pozwole sobie przecytowac jeden post uzytkownika mkaminski100:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mkaminski100-cytat
"
Mialem climatronic w Focusie i szczerze...bez szalenstwa. Ja bylem niezadowolony. Na dluzsza trase trudno ustawic temperature (+1 stopnien robi sie goraco, -1 robi sie zimno). Jadac pod slonce zaczyna dmuchac jak szalona. Po odpaleniu wieje jak chce i gdzie chce.
Teraz mam to w Mondku...i jezdze na manualnych ustawieniach.

Jakby to bylo A6 czy A8 to tam masz mnostwo czujnikow, duzo bardziej dopracowany i przemyslany system i nawet nie wiesz, ze masz klimatronic. W autach sredniej klasy niestety wychodza oszczednosci.
"

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hehe jak narazie to Ty mnie rozbawiasz.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
nadal jest Ci tak wesoło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 29-05-2011 o 12:10
mjprzem jest offline  
Stary 28-05-2011, 14:17   #15
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

mjprzem jak zwykle duzo halasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja jakos w jednym i drugim scorpio mam klimatronic , i jakos przez 16 lat nic nie bylo robione oprocz nabicia.

A klima manualna czy klimatronik . Przepasc , ustawiasz sobie ladnie temperature i taka leci tak samo z ogrzewaniem , ustawiasz 23 stopnie i masz , a nie celujesz tym pokretelkiem....

Jakos ja mam climatronica i nigdy mi nie smierdzialo grzybem ani niczym innym .

Jak masz do wyboru to tylko automatyczna klime .

Jedynie ze w tych nowych autach jest inaczej bo umnie nie ma takiego czegos ze klima sie sama odpala , jak ustawie na auto to sie pali caly czas lampka , a jak na normalny nadmuch to nadmuch.

A czemi niby ustawianie temperatury nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia to juz wogole z 4 liter wyssane.

Ostatnio edytowane przez tomiscorpio ; 28-05-2011 o 14:20
tomiscorpio jest offline  
Stary 29-05-2011, 12:39   #16
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

Matko Swieta jak czytam co niektorzy wypisuja to az strach ze ktos taki uzywa samochodu.

Klima manualna to schładzacz a climatronik to prawdziwa klima?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zlituj sie Boze nad tymi ludzmi.

Climatronik to nic innego jak automatyczna klimatyzacja. Ma to do siebie ze mozemy ustawic temperature nadmuchu ktora non stop bedzie kontrolowana przez czujnik umieszczony w aucie. Oraz mozemy właczyc funkcje auto funkcja ta ma to do siebie iz ustawiajac zadana temperature w srodku komputer automatycznie ustawia siłe nadmuchu oraz jego kierunek. Funkcja nie działa na pozycji LO ani HI. Oraz ze sterowanie klapami odywa sie za pomoca silnikow a nie na linki uwzgledniana jest predkosc pojazdu do sterowania wentylatorami itp.


Klimatyzacja czyli schładzanie powietrza przy poziomie LO działa non stop i nie jest kontrolowana wtedy temperatura wewnatrz auta działa ona tak samo jak klima automatyczna, ktora rowniez wyposazona jest w chłodnice, kompresor, skraplacz czujnik nasłonecznienia i kilka innych elementow, z tym ze manualna nie ma mozliwosci ustaiwenia automatycznego nadmuchu oraz nie ma mozliowsci precyzyjnego ustawienia temperatury wewnatrz auta. Jest tylko mozliwosc właczenia lub wyłaczenia kompresora.


Sama klima ma za zadanie osuszyc powietrze a nie tylko je schłodzic jak niektorzy mysla i ma ona taka sama zasade działania w manualu jak i w poł czy automacie. tyle ze sterowanie nia sie zmienia.

A myslenie ludzi ze Climatronik jest gorszy bo sie psuje jest troche idiotyczne. Co sie psuje? Zepsuc sie moze to samo co w manualnej, a zeby elektronika padła, komputer czy sterowanie to nie wiem w jakim aucie chyba w Daci czy Renowce, bo u mnie od 2 lat klima nie roszana i wzystko działa jak działało i jesli ktos pisze ze manualna bedzie lepsza to niech pouzywa automatu to szybko zmieni zdanie.
Magik123 jest offline  
Stary 29-05-2011, 17:29   #17
Marcin2m
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 117
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

Dodam swoje 3 grosze i proszę mnie nie atakować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie chcę brać udziału w wojnie o pietruchę (czytałem kilka poprzednich postów).

Moja opinia po 3 latach z manualem i 2 z automatem.

Wybór: automat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Dlaczego? :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Kupując samochód używany nie płacisz więcej za automat tylko ewentualnie za to że jest klima.
2. Przy sprzedaży samochodu automat to dodatkowy atut.
3. Komfort użytkowania: AUTO steruje temperaturą, siłą nawiewu i kierunkiem - tak jak wcześniej koledzy pisali, bezpieczniejsze rozwiązanie dla gardeł użytkowników (priorytet nawiewu na szybę). (Sam, mam włączone AUTO prawie cały rok).
4. Mając automat możesz zawsze jej używać jak manual'a, odwrotnie już nie.
5. Awaryjność elektroniki w Fordach jest niska, psują się częściej elementy wspólne dla obu typów klimatyzacji - bardziej związane z mechaniką. Elektronikę zawsze można kupić używaną z jakiegoś pechowca zeskrobanego z drzewa - w Polsce, niestety jest duży wybórGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6. Może dla niektórych to nie ma znaczenia, dla mnie ma - wygląd dechy.
7. Z automatem częściej sprzedają samochody wyposażone w podgrzewaną przednią szybę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , który bardzo fajnie działa z automatem. W zimie nieocenioneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
Powered by GCSheko 130KM@2822RPM 334Nm@2702RPM
Marcin2m jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.