Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2011, 21:52   #1
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie wymiana rozrządu, zasady aby zrobić to dobrze

Jakie części wymienić przy wymianie rozrządu w mojej foce (mk1, 1,8TDCI)? Mechanik mówi tylko o rolce napinacza, pasku i pasku wieloklinowym na alternator. Wystarczy?
Jakiej firmy części polecacie?

marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 08:08   #2
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: wymiana rozrządu, zasady aby zrobić to dobrze

Wystarczy, tylko, ze pasek wieloklinowy to nie czesc rozrzadu...
Jak placisz za mechanika to wielu ludzi wymienia od razu pompe wodna, ale ta nie jest napedzana z paska rozrzadu. Mozna ja wymienic bez zdejmowania rozrzadu, ale trzeba podniesc silnik.
Zwroc tylko uwage mechanikowi, zeby silnik podwiesil, a nie podniosl lewarkiem za miske, bo wgniecie miske i bedziesz mial niskie cisnienie oleju. Nawet podkladajac deski pod miske zagina sie ja.
Temat byl omawiany naprawde wiele razy, wystarczy poszukac.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 22-01-2011 o 08:10
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 10:21   #3
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie Odp: wymiana rozrządu, zasady aby zrobić to dobrze

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy, tylko, ze pasek wieloklinowy to nie czesc rozrzadu...
Jak placisz za mechanika to wielu ludzi wymienia od razu pompe wodna, ale ta nie jest napedzana z paska rozrzadu. Mozna ja wymienic bez zdejmowania rozrzadu, ale trzeba podniesc silnik.
Zwroc tylko uwage mechanikowi, zeby silnik podwiesil, a nie podniosl lewarkiem za miske, bo wgniecie miske i bedziesz mial niskie cisnienie oleju. Nawet podkladajac deski pod miske zagina sie ja.
Temat byl omawiany naprawde wiele razy, wystarczy poszukac.

Dzięki za kolejną cenną poradę. Tyle, że szukałem na 12 stronach i nie znalazłem nic pasującego do tematu, który mnie interesuje.
A możesz coś dodać do pytania dotyczące producentów części zamiennych.
marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 10:24   #4
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: wymiana rozrządu, zasady aby zrobić to dobrze

Cytat:
Napisał marco1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za kolejną cenną poradę. Tyle, że szukałem na 12 stronach i nie znalazłem nic pasującego do tematu, który mnie interesuje.
A możesz coś dodać do pytania dotyczące producentów części zamiennych.
Pasek i napinacz - oryginal. Jako jedyny starcza na 150 tys km.
Pompa jaka chcesz. Pasek wieloklinowy tak samo.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 15:48   #5
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: wymiana rozrządu, zasady aby zrobić to dobrze

Ja przy wymianie podłożyłem deskę pod michę i podniosłem lewarkiem... Widać zależy od szczęścia.
Rozrząd bierz oryginalny. Ja nie wziąłem i żałuję bo jeszcze trochę i znowu trzeba będzie zmieniać...
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 18:32   #6
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: wymiana rozrządu, zasady aby zrobić to dobrze

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja przy wymianie podłożyłem deskę pod michę i podniosłem lewarkiem... Widać zależy od szczęścia.
Rozrząd bierz oryginalny. Ja nie wziąłem i żałuję bo jeszcze trochę i znowu trzeba będzie zmieniać...
Miska zawsze sie zagina, tylko ze najczesciej nie na tyle, zeby cisnienie spadlo az do pojawienia sie kontrolki. Najczesciej tylko denko zblizy sie do ssaka. Zreszta zobacz ze miska ma dodatkowe wybrzuszenie na srodku w ksztalcie kola - tam jest ssak.
Po 2001 ssak ma 2 zabki ktore teoretycznie zabezpieczaja przez calkowitym zabiciem smoka, ale mam taki smok i zabki sa wbita do srodka. Kontrolka oleju gasla po ok 2 sekundach. Po wybiciu miski i wymianie smoka kontrolka gasnie szybciej.

A tak to wyglada od srodka miski
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 23-01-2011 o 18:35
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 22:51   #7
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie Odp: wymiana rozrządu, zasady aby zrobić to dobrze

A co powiedzieć o takiej ofercie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?

Szukam oszczędności... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 23:01   #8
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: wymiana rozrządu, zasady aby zrobić to dobrze

Cytat:
Napisał marco1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co powiedzieć o takiej ofercie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?

Szukam oszczędności... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Produkty sensowne, oszczednosc jest, tylko, ze zamiast 150 tys zrobisz na tym 60-80. Musisz przeliczyc sam czy lepiej taniej i krocej czy moze nie bedziesz mial auta za te 60 tys km.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2011, 17:35   #9
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie Odp: wymiana rozrządu, zasady aby zrobić to dobrze

A co jeśli przy wymianie nie wymienię pompy? Jak często siadają pompy wody? Posiada ktoś jakieś statystyki jak awaryjna jest ta część? Bo skoro da się ją wymienić bez wymiany rozrządu to po co przepłacać?
marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2011, 17:51   #10
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: wymiana rozrządu, zasady aby zrobić to dobrze

Pompy wody nie trzeba wymieniać. Wymienia się tylko to co jest w komplecie czyli rolka i pasek. Pompę wody wymienia się wtedy kiedy jest z nią problem a nie razem z rozrządem. Inna sytuacja jest w benzynie gdzie pompa jest napędzana paskiem rozrządu i wtedy tak żeby nie robić za chwilę znowu tego samego to wymienia się pasek rozrządu i pompę wody. W ropniakach pompę można spokojnie wymienić oddzielnie więc nie ma najmniejszego sensu wymiana jej z rozrządem tym bardziej jeśli nic jej nie dolega.
Natomiast co do firmy to nawet się nie zastanawiaj bierz rozrząd motocrafta w tej chwili wszędzie na allegro czy w sklepach są na niego promocje koszt to około 220 zł komplet. Kupisz szajs i potem będzie ból.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.