Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2010, 17:42   #1
dawidst16
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 116KM
Rocznik: 2000
Postów: 34
Domyślnie Świeca kręci się, ale nie wykręca...

Witam. Dziś podjąłem się jakże banalnego tematu jakim jest wymiana świec żarowych, ponieważ miałem dość problemów z ciężkim odpalaniem już przy -1stC i białym bąkom, które wypluwał ford codziennie rano. Wszystko było ok. Każda świeca "ruszyła" bez żadnego problemu przy wykręcaniu. Świeca skrajna od strony pasażera jednak mimo, iż ruszyła bez problemu kręciła się coraz to ciężej jednak potem lżej aż zaczeła się krecić całkiem lekko. Jednak przestała się KRĘCIĆ!!! Pozostałe 3 wyszły bez problemu. Jednak ta wyszła na tyle, że wystawał jedynie pierwszy ząbek gwintu i mimo kręcenia przestała wychodzić. Pomyślałem, że końcówka jest może na tyle uwalona nagarem, że się blokuje. Jednak kiedy spróbowałem wkręcić ją z powrotem- dupa. Nie wiem czy na świecy czy na bloku, ukrecił się widocznie gwint co mnie zdziwiło bo świeca nie wychodziła jakoś mega ciężko. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy. Teraz pytanie. Słyszałem o takiej opcji, żeby jakimś narzędziem próbować ją wykręcać i ciągnąć jednocześnie- tak żeby po prostu wyciągnąć. Natomiast jeśli chodzi o wkręcenie nowej, to ponoć jest coś takiego co można nałożyć na gwint świecy tak aby po wkręceniu, wyrobiony gwint dopasował się do tego na świecy, uszczelnił no i trzymał odpowiednio. PYTANIE CO TO TAKIEGO SIĘ NAKŁADA NA TEN GWINT, oraz czy jest to dobra metoda na tego typu problem. Poradzcie coś, z góry dzieki za POMOC! Pozdrawiam Dawid

__________________
==>MOJE BEJBE <==
dawidst16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2010, 18:48   #2
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie Odp: Świeca kręci się, ale nie wykręca...

Witam, to właśnie oznacza że ukręciłeś gwint w głowicy lub właśnie na świecy no i masz problem i to wielki, mając diesla miałem taki sam przypadek, ja ją właśnie ciągnąc do góry wykręciłem, jakoś się udało, kupiłem klej dwu składnikowy - nie pamiętam jak się nazywał i wkręciłem ale nie do końca bo nie dało rady, poczekałem cały dzień i było git może i ty spróbuj takiego sposobu, może też zadziała!!!
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2010, 19:19   #3
t_skiba
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Lubin/ Edynburg
Model: Opel Omega
Silnik: 3.2 V6
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Świeca kręci się, ale nie wykręca...

Witam! mozesz sprobowac naprawic gwint takim czyms [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

albo takim czyms [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ten drugi link to chyba o to Ci chodzi. Mysle ze w Polsce tez podobne znajdziesz. Pozdrawiam i zycze udanej naprawy.
t_skiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2010, 23:37   #4
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Świeca kręci się, ale nie wykręca...

Panowie a kiedy należy wykręcać świece, na ciepłym czy na zimnym silniku?
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 09:35   #5
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Świeca kręci się, ale nie wykręca...

zasadniczo bez różnicy chyba. ale wypada je kilka razy podlać wcześniej (wd40) prze dzień lub dwa. w focusie tdci wykręcałem przy -7 i poszły a w mondeo przy +15 i też lekko wyszły. na gorącym nie robiłem.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 13:58   #6
dawidst16
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 116KM
Rocznik: 2000
Postów: 34
Domyślnie Odp: Świeca kręci się, ale nie wykręca...

Witam. Moje zostały podlane WD40, wykrecane na zimnym silniku (metal jest nieco skurczony, wiec teoretycznie powinno wychodzic lzej) a jednak cos takiego się stało. Pytanie do pana, który użył kleju. Jak taki klej zachowuje się w wysokich temperaturach jakie tam w okolicach świecy panują? Czy nie ma problemu z tym, że traci w jakiś sposób swoje właściwości? Ile już km przejechałeś po takiej naprawie? Generalnie będę się zabierał za wyciąganie tej świecy jakimś narzędziem które będzie ją jednocześnie wykręcało i wyciągało tak, aby nadać jej odpowiedni kierunek. Zastanawiam się nad opcją kleju, szczególnie po tym jak widzę minę mechaników w moim miescie kiedy na sammo hasło mojej usterki kręcą nosem...
__________________
==>MOJE BEJBE <==
dawidst16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 18:38   #7
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Świeca kręci się, ale nie wykręca...

ja podlewałem świece WD40 przez cały tydzień. (raz dziennie)

Przejechałem około 8 km samochodem pod warsztat w robocie. Zanim sobie rozłożyłem graty, poodkręcałem EGR i kolektor to silnik trochę przestygł. Odpiąłem listwę zasilającą i przykręciłem z powrotem nakrętki i zakontrowałem kolejnymi. Wszystkie świeczki wyszły tak łatwo, że byłem w mocnym szoku i pełny zdziwienia, że to już po zabiegu (a szykowałem się na kręcenie świec przez pare godzin - a wykręciłem 4 sztuki może w półtorej minuty ;-)).
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 21:34   #8
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie Odp: Świeca kręci się, ale nie wykręca...

Witam, wykręcanie świec żarowych jak również iskrowych w benzyniaku powinno odbywać się tylko i wyłącznie kiedy silnik jest zimny !!!
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 14:19   #9
dawidst16
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 116KM
Rocznik: 2000
Postów: 34
Domyślnie Odp: Świeca kręci się, ale nie wykręca...

To ja po raz kolejny. 3 z 4 świec zostały wymienione, a czwartą, która ukrecila gwint na bloku trochę dociskając i wkręcając trochę wkręciłem (nie do końca bo sie nie da wkrecić do oporu). Uruchomiłem silnik, niby działa. Niby dlatego, że obroty falują pomiędzy 950-1000 i troche bardziej telepie autem (mam na mysli odpalenie na calkowicie zimnym silniku) w dodatku to co zauważyłem to to, że kontrolka od nagrzewania świec, która w normalnych warunkach gaśnie razem z pozostałymi dwoma kontrolkami (pokazujacymi niska temperature) tym razem swieci się o niecalą sekunde dłużej. Rozumiem że grzanie swiec odbywa się nieco dłużej. Wg mnie obecnie ta czwarta świeca jest teraz w jakiś sposób uszkodzona i nie działa tak jak powinna. Przez co teraz praca silnika zimnego jest nierówna (rozgrzany chodzi dobrze, po staremu). Czy dobrze myślę? Sprawa druga to taka czy można nie narażając silnika na jakieś uszkodzenie jezdzic autem przy takim stanie rzeczy? Czyli z niewkrecona tak jak to powinno być świeca? Dodam, że nie zauważyłem jakiegoś spadku mocy związanego z brakiem kompresji na jednym cylindrze. Tak mi się przynajmniej wydaje. Jedynie to telepanie, falowanie obrotów na zimnym silniku i kontrolka. Ktoś się może ustosunkować coś doradzić? Pozdrawiam
__________________
==>MOJE BEJBE <==
dawidst16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 09:33   #10
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Świeca kręci się, ale nie wykręca...

Jak będziesz jeździł z taką świecą to prędzej czy puźniej zrobi Ci dziurę w masce jak ją w końcu wywali.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.