Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2012, 09:10   #1
Jacobe
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2012
Model: focus
Silnik: diesel 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Focus - dolewanie paliwa

Witam,

mam problem z zatankowaniem paliwa z kanistra, wlew paliwa zabezpieczony jest blaszką, która odskakuje tylko pod naciskiem pistoletu z dystrybutora. Niestety w żaden inny sposób nie mogę odblokować wlewu, więc nie mogę zatankować paliwa, które od pół roku wożę w kanistrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś może wie, jak mogę otworzyć wlew i nakarmić autko? Chodzi o Focus 1.6 Diesel/ rocznik 2009. Dzięks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jacobe jest offline  
Stary 09-08-2012, 09:36   #2
Spedegonzales
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-07-2012
Skąd: Żyrardów
Model: Focus Mk3
Silnik: 1,6 Diesel
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Focus - dolewanie paliwa

Zapwene chodzi Ci o bezkorkowy system tankowania paliwa, który zapobiega tankowaniu niewłasciwego paliwa na stacjach paliw. Rozwiązanie Twojego problemu jest banalne. Jak kupowałeś auto z salonu sam. to dostałeś zapewne razem z nim taką platikową rurkę. Większość użytkowników pojazdów ja wyrzuca bo nie wie do czego ona służy, a słuzy ona do takowania paliwa poza stacjami paliw. Posiada ona z jednej strony odpowiedni rozmiar średnicy do danego typu wlewu paliwa dzięki ktoremu odbezpiecza wlew paliwa. Wkładasz ją do wlewu i możesz lać do baku co Ci dusza zapragnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jezęli jej natomiast nie posiadasz takowej rurki proponuje Ci sie udac do autoryzowanego dealera w celu jej zakupu lub zorganizować sobie lejek którego srednica wlewu będzie odpowiadała średnicy pistoletu na stacji paliw. Muszę równiez przyznać, że nie słyszłaem jeszcze od kąd Ford stosuje to rozwiązanie by ktos omyłkowo zatankował nie to paliwo co potrzeba.
Spedegonzales jest offline  
Stary 09-08-2012, 10:21   #3
walek77
ford::average
 
Avatar walek77
 
Zarejestrowany: 13-08-2011
Skąd: Kielce
Model: Focus TDDI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: Focus - dolewanie paliwa

Trzeba zastosować taki lejek:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Potrzebujesz pomocy w sprawdzeniu Forda przed zakupem w Kielcach - napisz, służę pomocą.
walek77 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.