Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2010, 15:34   #41
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Trzęsie autem podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał Pitermaster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlasnie nie, trzesienie jest tylko "w biegu" i to przy okreslonych obrotach. Zaczyna sie od 1.7 tys - lekkie drzenie, aczkolwiek na wyzszych biegach jest bardziej odczuwalne, od 2 tys juz mocno rzuca cala kabina do 2.7-2.8 tys. od 3 tys jest juz spokojnie, podobnie jak przestaje przyspieszac i jade na biegu. Przykładowo na jedynce nic nie czuje, zaczyna sie dopiero na 2.

Przebieg to 155.tys. Mam Mondeo 131 TDCI z 2005
hmmm w sumie to przekombinowaliśmy... sprawdź u wulkanizatora opony i felgi i jak znam życie będziesz miał odpowiedź czemu trzepie budą... ostatnio szwagier kupił 2 nówki opony toyo na opony.com i jak się okazało w wulkanizacji przy zakładaniu oponki wywołują efekt lekkiego drżenia auta, ja natomiast na starych oponkach miałem efekt pralki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeśli wiecie o co chodzi

maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 18:29   #42
Pitermaster
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Trzęsie autem podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmmm w sumie to przekombinowaliśmy... sprawdź u wulkanizatora opony i felgi i jak znam życie będziesz miał odpowiedź czemu trzepie budą... ostatnio szwagier kupił 2 nówki opony toyo na opony.com i jak się okazało w wulkanizacji przy zakładaniu oponki wywołują efekt lekkiego drżenia auta, ja natomiast na starych oponkach miałem efekt pralki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeśli wiecie o co chodzi

na poczatku tez tak myslalem, ze to kwestia opon, bo trzesla mna jak bardzo mocno przyspieszalem, ale teraz nawet przy delikatnym zwiekszaniu predkosci trzesie, a fakt, ze po zaprzestaniu przyspieszania i trzymaniu predkosci trzasc przestaje wskazuje, ze to raczej nie wina opon,lozysk etc..
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 12:45   #43
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Trzęsie autem podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał Pitermaster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na poczatku tez tak myslalem, ze to kwestia opon, bo trzesla mna jak bardzo mocno przyspieszalem, ale teraz nawet przy delikatnym zwiekszaniu predkosci trzesie, a fakt, ze po zaprzestaniu przyspieszania i trzymaniu predkosci trzasc przestaje wskazuje, ze to raczej nie wina opon,lozysk etc..
hmm... to w sumie pozostają te poduchy :/
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2010, 08:21   #44
radzique
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKIII
Silnik: TDCI 115
Rocznik: 2003 FL
Postów: 21
Domyślnie Odp: Trzęsie autem podczas przyspieszania

Panowie i jak, poradziliście sobie z tymi drganiami ?
radzique jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2010, 22:23   #45
Pitermaster
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Trzęsie autem podczas przyspieszania

Ja niestety nadal nie wiem, co jest przyczyna. Koles w poniedzialek wzial ode mnie autko i po sprawdzeniu, powiedzial, ze nie ma czasu na tak duze naprawy. Diagnoza:
1. Poduszki pod silnikiem do wymiany, jesli po tym drgania pozostana to
2. Przeguby wewnetrzne, jesli to nie pomoze
3. Kolo dwumasowe, bo przebieg -160 tys wskazuje, ze moze niebawem sie popsuc. W piatek dopiero odstawie auto do ASO na sama diagnoze, co jest nie tak - czy tylko poduszki, czy przeguby rowniez. Niestety nic wiecej nie pomoge na chwile obecna..
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2010, 07:09   #46
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Trzęsie autem podczas przyspieszania

A ja stwierdziłem,że jak mi po wymianie poduszek wibracje nie ustaną, to zrobię kompletne wygłuszenie samochodu(wtedy nie czuć tak drgań) i będę czekał aż coś się rozsypie i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2010, 13:24   #47
kuwejt
ford::beginner
 
Avatar kuwejt
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-03-2010
Skąd: Sochaczew
Model: C max Titanium
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Trzęsie autem podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał sebapl01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja stwierdziłem,że jak mi po wymianie poduszek wibracje nie ustaną, to zrobię kompletne wygłuszenie samochodu(wtedy nie czuć tak drgań) i będę czekał aż coś się rozsypie i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a propos półosi słyszeliscie o czymś takim? może ktoś uzywał?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kuwejt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 10:21   #48
Pitermaster
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Trzęsie autem podczas przyspieszania

Witam ponownie,


na szczęście udało mi się usterkę usunąć i otóż jak mi sugerowano - przegub wewnętrzny był winien wszystkiego. Poduszki pod silnikiem nie są w najlepszym stanie, ale nie wymienialem ich. Wymiana przegubu praktycznie usunęła wszystkie drgania. Na przegubie rozleciało mi się jedno z trzech łożysk na krzyżaku i to tak tłukło całą budą. Nawet stuki przy wkładaniu biegu ustały.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 13:15   #49
radzique
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKIII
Silnik: TDCI 115
Rocznik: 2003 FL
Postów: 21
Domyślnie Odp: Trzęsie autem podczas przyspieszania

a to łożysko to normalnie pękło, czy się zatarło czy jak.

I czy wymieniłeś tylko jedno, czy cały krzyżak ?
radzique jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 13:35   #50
Pitermaster
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Trzęsie autem podczas przyspieszania

Generalnie łożysko wypadło z krzyżaka przy wcześniejszej wymianie sprężyny i zostało roztrzaskane. Chciałem wymienić komplet, na co miałem niestety jeden dzień. Kielich, w którym jest przegub jednak nie jest dostepny ad hoc, stąd musiałem pozostać przy starym kielichu, który miał minimalne ślady po łożysku. Krzyżak okazał się również sprawny, także skończyło się na wymianie 3 łozysk przegubu wew. Łożysko po wymianie nie było na miejscu w klrzyżaku, tylko gdzies tam sobie latało i po prostu zostało kompletnie zniszczone
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.