Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2007, 20:10   #21
chlebki
ford::average
 
Avatar chlebki
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: Toruń
Model: Ford Galaxy, S-max
Silnik: 1,9TDI 110KM; 2,0 TDCI 163KM
Rocznik: 2000; 2010
Postów: 182
Domyślnie

Te 19 razy mieści się w tych ok. 15 sekundach. Zresztą ilość mrugnięć nie jest ważne a sam fakt jego występowania. Jedynie wyświetlony kod błędu daje info o usterce. Trzeba też pamiętać że niektóre usterki nie maja wpływu np. na chłodzenie a mogą powodować złe funkcjonowanie nawiewów. Im więcej automatyki tym więcej problemów.

chlebki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2007, 20:45   #22
miks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2006
Postów: 20
Domyślnie Re: ilość napełnienia klimatyzacji

Cytat:
Napisał jacek4691
Cytat:
Napisał Rocker
Witam, kolego GreGor 1971 odpowiadając na twój P.S. - napiszę jak jest u mnie (nie negując wypowiedzi innych użytkowników), otóż (mam Sharana, klimatronic dwustrefowy) i ustawiając temp. poniżej 18st.C (u mnie LO na wyświetlaczu) na tył - to mam wrażenie że z górnych (5 sztuk) nawiewów w podsufitce leci chłodniejsze powietrze niż z nawiewów z przodu w desce rozdzielczej samochodu przy tych samych ustawieniach (LO)- zawsze mnie to zastanawiało :fcp5. Ale tłumaczę to subiektywnym odczuciem temperatury (na ręce), nigdy nie mierzyłem tego termometrem :fcp11 . Na logikę biorąc temperatura powietrza z przednich nawiewów powinna być niższa bo i straty temperatury mniejsze (krótsze przewody z czynnikiem chłodzącym) , ale pewnie trzeba brać pod uwagę ogólną sprawność parowników i wymienników ciepła (mogą być przypchane :fcp9 ) , w każdym razie ZDAJE mi się tylko że z tyłu wali chłodniejsze powietrze niż z przodu.

Ale ale, nie kończę na tym, :fcp2 mam jeszcze pytanie do życzliwych, otóż napełniając rok temu klimę, Pan Napełniacz Klimatyzatorów zapytał mnie ile czynnika ma mi dosypać - odpowiedziałem " Panie Nie wiem !!! w morde jeża", facet nie dał za wygraną i już po chwili krzyknął "Panie !!! tu jest, kurde, wszystko napisane !!!", i faktycznie było , na naklejce znajdującej się na pasie pod maską pomiędzy światłami, lecz są tam podane dwie wartości, w tej chwili nie pamiętam jakie (ale chyba ok. 950g i 1350g) i tu nasza mądrość się skończyła - oczywiście po krótkiej burzy mózgów (dołączyło do nas jeszcze chyba z pięciu innych Panów Napełniaczy Klimatyzatorów) wybraliśmy niższą wartość czynnika (chyba 950g) - no i niby wszystko działa , ale jak ???

Jeśli ktoś wie ile należy wlać czynnika do jakiego modelu - Bardzo Proszę o odzew :fcp18 .
Pozdrawiam.
witam więc do klimatyzacji jednostrefowej 950g a do dwustrefowej 1350g pozdrawiam jacek4691
  • Skoro masz nawiewy w podsufitce to masz klimę na przód i tył, a więc więcej czynnika chłodzącego. Powinni tobie napełnić 1350g. pozdrawiam
miks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2007, 19:43   #23
figer
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał marwyk
Co w takim razie oznacza mruganie 19 razy panela klimatronika?
Oznacza, ze masz awarie klimy i musisz sie zglosic do serwisu celem podlaczenia do kompa i zdiagnozowania problemu. Jak Ci mrugnie 18 razy albo 20 to bedzie znaczylo dokladnie to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdro
__________________
Byla Astra II, jest Galaxy GHIA
figer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2009, 16:38   #24
klosek6
ford::average
 
Avatar klosek6
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Ostróda
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 td
Rocznik: 1997
Postów: 171
Domyślnie Re: KLIMATRONIK mruga 19 razy

Mam pytanie kupilem dopiero galaxy z klimatroniciem i mam pytanie czy klima jest sprawna bo po włączeniu kluczyka na klimatronicu nic nie mruga a teraz są mrozy i nie mogę sprawdzić czy działa
klosek6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2009, 17:20   #25
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Re: KLIMATRONIK mruga 19 razy

na odległość nikt tego nie stwierdzi - wjedź do ciepłego pomieszczenia i uruchom klime wtedy będziesz wiedział wszystko
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2009, 23:15   #26
Tomasz P
ford::average
 
Avatar Tomasz P
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Poznań Polska i Horby Szwecja
Model: Galaxy mk.2
Silnik: 2.8v6 :-)
Rocznik: 2002
Postów: 150
Domyślnie Re: KLIMATRONIK mruga 19 razy

U mnie zaczął mrugać panel po tym jak zdejmowałem przedni zderzak gdy malowałem autko,wtedy właśnie odłączyłem czujnik temperatury na zewnątrz pojazdu.Po założeniu zderzaka i podłączeniu czujnika nic się nie zmieniło więc podejrzewam że trzeba się podłączyć pod kompa i skasować ten problem.Próbowałem odłączemiem "+" akumulatora na 2 minuty bo to często pomaga ale niestety nic nie pomogło :fcp5
__________________
Tomek
Tomasz P jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 10:33   #27
klosek6
ford::average
 
Avatar klosek6
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Ostróda
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 td
Rocznik: 1997
Postów: 171
Domyślnie Re: KLIMATRONIK mruga 19 razy

u mnie nic nie mruga więc klima chyba nabita
klosek6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2009, 20:19   #28
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Re: KLIMATRONIK mruga 19 razy

Nie ważne 19 czy ile razy,ale przez 15 sekund czyli błąd wg isntrukcji.Zaczeło sie to od dziś po uruchomieniu dogrzewacza,wczesniej było lux.Miga i na econ i na auto,ale działa dobrze co to może byc???
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2009, 20:50   #29
robdemolka
ford::advanced
 
Avatar robdemolka
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 14-03-2008
Skąd: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Model: FORD GALAXY GHIA
Silnik: 1.9 TDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 204
Domyślnie Re: KLIMATRONIK mruga 19 razy

Cytat:
Napisał RafałB
Nie ważne 19 czy ile razy,ale przez 15 sekund czyli błąd wg isntrukcji.Zaczeło sie to od dziś po uruchomieniu dogrzewacza,wczesniej było lux.Miga i na econ i na auto,ale działa dobrze co to może byc???
HEJKA :fcp29 może masz mało czynnika :fcp5
__________________
Pozdrawiam Robert
robdemolka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2009, 21:05   #30
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Re: KLIMATRONIK mruga 19 razy

No jutro sie okaże...mam nadzieje co jest.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.