Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2014, 08:51   #1
karaoke1
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Hałas przypominający odgłos nakrętek wysypanych na drgającą blachę 1.6 TDCI skąd to ?

Witam
Posiadaczem mk 2 jestem od miesiąca i nie znam tego auta. Opisana usterka pojawiła się nagle. Wieczorem auto zgaszone a rano już hałasowało.
Na wolnych obrotach jest cisza lecz wraz z dodawaniem "gazu" dźwięk robi się
coraz głośniejszy. Odgłos dochodzący z pod maski (oczywiście otworzyłem i wzrokowo/słuchowo sprawdziłem co się dzieje) przypomina wysypane nakrętki na blachę które wprawiane są w wibracje. Czym większe obroty tym większy hałas. Dodam że auto nie traci mocy, równo się wkręca na obroty, na kompie pokazuje takie samo spalanie jak było. Żadnych innych oznak że w/w hałas "cięgnie" coś za sobą... Pytania mam dwa... Pierwsze czy ktoś już na forum spotkał się z taką usterką a drugie czy znacie w poznaniu lub okolicy mechanika który zna na tyle te motory że można oddać mu auto beż duszy na ramieniu. Z góry dziękuję


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 10-02-2014 o 08:56
karaoke1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 08:57   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Hałas przypominający odgłos nakrętek wysypanych na drgającą blachę 1.6 TDCI skąd

Ad.2 poczytaj w tym dziale:

http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=155 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 09:05   #3
dargor
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: Debica
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140bhp
Rocznik: 2012
Postów: 46
Domyślnie

Ja bym sprawdzil katalizator. Mi jak sie rozsypal to oddawal takie podobe odgloay


Sent from my iPhone using Tapatalk
dargor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 01:06   #4
karaoke1
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Hałas przypominający odgłos nakrętek wysypanych na drgającą blachę 1.6 TDCI skąd

Jeśli to katalizator to jak potwierdzić usterkę? Czy w przypadku potwierdzenia awarii katalizatora lepiej go wyciąć i wstawić rurkę? Czy ma to jakieś negatywne konsekwencje? Auto bez dpf 90KM czy lepiej szukać nowego/używanego. Używka na allegro 650zł ale jaką mam gwarancję że za 10tys nie nastąpi podobna awaria. Jakie przebiegi wytrzymują katalizatory? Jestem 3 właścicielem auta kupionego w krajowym salonie i licznikowym przebiegu 138tys
karaoke1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 06:25   #5
wielkikack49
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Gdynia
Model: Focus Mk1 FL HB
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2002
Postów: 155
Domyślnie Odp: Hałas przypominający odgłos nakrętek wysypanych na drgającą blachę 1.6 TDCI skąd

A może to któraś osłona układu wydechowego się "obluzowała". Te pieruńskie aluminiowe blaszki potrafią wydawać takie odgłosy, że strach jechać.
wielkikack49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 08:52   #6
dargor
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: Debica
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140bhp
Rocznik: 2012
Postów: 46
Domyślnie

Nie wiem jak sprawdzic dokladnie. U mnie tak sie dzialo jak sie nagrzal. Byl goracy wazystko sie w srodlu poluzowalo i brzeczalo. Ja wymienilem przy przebiegu 125 tys


Sent from my iPhone using Tapatalk
dargor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 08:53   #7
dargor
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: Debica
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140bhp
Rocznik: 2012
Postów: 46
Domyślnie

A i te odglosy sie pojawily tak pomiedzy 1500-2000 obrotow


Sent from my iPhone using Tapatalk
dargor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2014, 21:37   #8
karaoke1
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Hałas przypominający odgłos nakrętek wysypanych na drgającą blachę 1.6 TDCI skąd

Usterka zlokalizowana
Napinacz paska klinowego.. Po wymianie bez zmian, nowy pasek, bez zmian...
Po zablokowaniu napinacza na ok 50% skoku sprężyny .. cisza.... Zamawiam koło pasowe i zobaczymy...
a i po przeczytaniu całego wątku na forum Toyoty o dolewaniu oleju T2 półsyntetyku do diesla widać i słychać konkretne pozytywne efekty... Silnik pracuje ciszej a nawet po ostrym przegazowaniu z rury nawet dymek nie idzie...
karaoke1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2014, 23:58   #9
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Hałas przypominający odgłos nakrętek wysypanych na drgającą blachę 1.6 TDCI skąd

Cytat:
Napisał karaoke1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po przeczytaniu całego wątku na forum Toyoty o dolewaniu oleju T2 półsyntetyku do diesla widać i słychać konkretne pozytywne efekty... Silnik pracuje ciszej a nawet po ostrym przegazowaniu z rury nawet dymek nie idzie...
Dawno większej bzdury nie przeczytałem -ręce mi opadają czasami.Kolega Fuluara to chyba się przewróci,jak to zobaczy.Proszę nie czytaj już więcej forum Toyoty
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 08:10   #10
karaoke1
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Hałas przypominający odgłos nakrętek wysypanych na drgającą blachę 1.6 TDCI skąd

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dawno większej bzdury nie przeczytałem -ręce mi opadają czasami.Kolega Fuluara to chyba się przewróci,jak to zobaczy.Proszę nie czytaj już więcej forum Toyoty
Czyli jak? Wszyscy którzy dolewają się mylą bo to forum Toyoty? Gdy czytałem wątek dotyczący właśnie tego typu "uszlachetniania" paliw diesla wydawało mi się że praktycznie poziom i merytoryczność dyskusji nie była na niższym poziomie od tych tutaj. A swoje doświadczenia użytkownicy opierali na użytkowaniu własnych aut. Staram się być obiektywny i nie zwracać uwagi że mam Forda a nie Toyotę tylko to jakimi argumentami i "dowodami" opierali się pisząc że wybrane oleje T2 zwiększają smarność ON jednocześnie dzięki podobnej temp zapłonu spala się razem z dieslem. Są tam także opisy użytkowników aut z filtrami DPF które wypalają się rzadziej i wyniki z analizatora spalin gdzie emisje są dużo niższe od standardu.. Wiem że to nie ten wątek.. ale tylko odpowiadam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
karaoke1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.