Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2013, 20:43   #141
dargor
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: Debica
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140bhp
Rocznik: 2012
Postów: 46
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Witam. Moze dziwne pytanie al kto moglby mi podmienic zegary? W moim fokusie sa te zwykle tylko z dziennym i calkowitym przebiegiem. A podmienic bede chial na te z duzym wyswietlaczem z rocznika 2008. Moj fokus jest z 2006.Jestem z podkarpacia ale moge dojechac. Jezeli ktos my mog to prosze o podanie wszystkich rzeczy ktore mi sa potrzebne do wymiany oczywiscie oprocz zegarow i koszt takiej podmiany

dargor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 22:07   #142
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał dargor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Moze dziwne pytanie ...
No pytanie to faktycznie dziwne... Wskazuje na dość dużą niechęć do czytania wątku...
Jak kolega ma po drodze na Śląsk - to zrobię to ja, a jak bliżej mu do Warszawy, to zrobi to mayak.

Trzeba mieć tylko zegary oraz co najmniej 2 kluczyki (oryginalne) do samochodu. Wskazane jest, aby "nowe" zegary miały mniejszy przebieg niż aktualny przebieg samochodu, bo inaczej będzie problem z prawidłowym ustawieniem tegoż przebiegu.
Kluczyki nie mogą być klonami jeden drugiego (warsztaty dorabiające klucze czasem ułatwiają sobie życie i zamiast doprogramować klucz, klonują go z kopiowanego klucza).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 12-06-2013 o 22:10
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 07:01   #143
dargor
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: Debica
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140bhp
Rocznik: 2012
Postów: 46
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Przeczytalem caly watek. I nie widze tu braku checi uwazam tylko ze jak ktos ma sprzet i wiedze to moze to dla mnie zrbic bo ja mam brak tych dwoch rzeczy. Dojazd nie stanowi problemu. Co do kluczykow to mam dwa ale tylko jeden jest pilotem a drugi to hmmmm awaryjny. takze jak ktorys z kolegow by sie podjal tego prosze o kontakt na meila. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dargor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 07:37   #144
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał dargor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do kluczykow to mam dwa ale tylko jeden jest pilotem a drugi to hmmmm awaryjny.
takie kluczyki wystarczą - są ok

Cytat:
Napisał dargor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
takze jak ktorys z kolegow by sie podjal
oba tak samo dobrze potrafimy wymieniać zegary, konfigurować i programować immobilizer - "usługa" jest taka sama, więc to kwestia Twojego wyboru: Katowice lub Warszawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2013, 14:56   #145
piotrrr737
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-03-2013
Skąd: Szczytno
Model: focus MK2
Silnik: 1600 tdci 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Dzięki koledze mayak mam i ja, tak wygląda efekt pracy kolegi mayak z forum, polecam taki zabieg nie zdecydowanym, bo warto było jechać do Warszawy, profesjonalne podejście do tematu i uruchomienie innych funkcji. Wielkie dzięki kolego mayak pozdrawiam 2013-06-22-139.jpg
piotrrr737 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 20:57   #146
al-adamo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2013
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Witam, a może orientuje się ktoś, czy w zachodniopomorskim okolice Szczecinka, Koszalin, Piła, ktoś profesjonalnie zajmuje się wymianą zegarów.
Pozdrawiam
al-adamo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 21:10   #147
SQ9OH
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Bielsko biała
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Witam serdecznie.
Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem zegarów poliftowych z małym wyświetlaczem. Efekt więcej niż zadowalający. Wszystko stało się dzięki koledze Tedi k z Katowic, który to z pełnym profesjonalizmem podszedł do sprawy i wszystko gładko zamontował i zaprogramował. Polecam wszystkim niezdecydowanym.

Pozdrawiam.
SQ9OH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 00:04   #148
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

No to ja też się pochwalę, a co! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ pierwotnie miałem zegary przedliftowe bez komputera, decyzja o zmianie nie była trudna. Co by nie mówić, nie żałuję żadnej złotówki wydanej na ten cel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ nie chciałem mieć totalnej choinki w samochodzie zmieniłem kolor podświetlenia na zielony, chociaż zostawiłem białe cyfry i czerwone wskazówki, bo akurat ten element mi się podoba w zegarach poliftowych. W planach mam wymianę diod wyświetlacza radia oraz odwrócenie jego polaryzacji, żeby wyglądał mniej więcej tak samo jak ten w zegarach. Na chwilę obecną nie mam za bardzo czasu, żeby się za to zabrać, no i trochę odstrasza mnie realna szansa uszkodzenia tego wyświetlacza przy odklejaniu foli polaryzacyjnej. Poza tym już się przyzwyczaiłem do wyglądu deski, więc zobaczymy na czym się skończy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poniżej fotki, w tym "zielony ekran śmierci", który został wywołany błądem EGRa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.s. Podziękowania dla Kolegi Tediego_K za udzieloną niezbędną pomoc przy wymianie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0437.jpg (81.2 KB, 957 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0438.jpg (85.3 KB, 743 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0384.jpg (84.5 KB, 770 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 31-07-2013 o 00:07
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 19:03   #149
Anperis
ford::average
 
Avatar Anperis
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: KNW
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2005
Postów: 88
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Rewelacyjnie to wyglada
Anperis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 21:47   #150
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Myślę, że niebieskie też wyglądałoby fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za to zielone na pewno jest oryginalne, bardzo oryginalne i ładne.

Ja chociaż zarzekałem się, że zielony pozytyw lepszy od czerwonego negatywu kiedyś teraz twierdzę, że jednak czerwone górą.

Jestem świeżo po zakończeniu operacji "czerwonka", która z przerwami trwała ponad dwa lata. Jedyne zielone, które mi się zostało, to podświetlenie zapalniczki, ale i na to jest już plan.

Wymiana radia Plug and Play.

Wymiana zegarów bezbolesna, ale to dzięki temu, że tedi_k naprawdę wie co robi.

Panel klimy przysporzył trochę kłopotu, ale dzięki kolegom z forum i nieocenionym wskazówkom kolegów zza wschodniej granicy w końcu poszło i działa do dziś nie tylko u mnie.

Wymiana diod w przełącznikach szyb dla pasażerów i podgrzewaniu szyby poszła gładko, w sterowaniu szybami dla kierowcy i lusterkami było już zabawniej, ale po rozszyfrowaniu co to za LED poszło już z górki, chociaż nie bez strat w diodach.

Najwięcej namęczyłem się z przełącznikiem świateł, ale w końcu działają wszystkie, chociaż i tak będę to jeszcze raz przerabiał, aby podświetlić też podpowiedzi do włączania świateł przeciwmgłowych oraz aby wszystkie diody oprócz podświetlenia środkowego przełącznika były podłączone pod ściemniacz, bo mi się za mocno w szybie z boku to w nocy odbija.

Dużo lepiej to teraz wygląda, szczególnie w nocy.

Z plusów:

Zegary bardziej czytelne

Podświetlenie działa w dzień i w nocy, nie tak jak w przedliftowych gdzie paliło się tylko podświetlenie wyświetlacza (bynajmniej u mnie) i jak się zimny lut na jednym pinie w przełączniku zrobił to 400km jechałem nie wiedząc ile tak naprawdę jadę.

W panelu klimy lepiej jednak sprawdzają się pokrętła niż guziki do temperatury i nie wygląda jak niewiadomoco

Radio gra lepiej, wygląda lepiej, obsługuje MP3, Aux, A2DP, USB (te dwa po dołożeniu modułu BT).

Podświetlenie radia gaśnie po zamknięciu samochodu

Z minusów:

Podświetlenie wyświetlacza zegarów nadal nie gaśnie po zamknięciu auta, bynajmniej nie od razu. Czyli zamiast 4 zielonych cm kwadratowych świeci się 40 czerwonych.

Podświetlenie przełącznika świateł trzy razy bardziej odbija się w szybie kierowcy.

Innych na razie nie zauważyłem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_8886.jpg (77.7 KB, 502 wyświetleń)
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.