Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2012, 20:25   #1
kosimazakiPL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2011
Model: focus mk1 / ka
Silnik: 1.6 / 1.3
Rocznik: 2002 / 2003
Postów: 7
Domyślnie Brak zapłonu po kilkudniowym postoju na mrozie

Witam

Mam problem z zapłonem forda ka 1.3 z silnikiem duratec rocznik 2003. Mianowicie po 2 dniowym postoju na mrozie (w nocy około -20 st C) nie chce zapalić. Przeczytałem podobne wątki i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Wszystko wygląda następująco:

-dioda od immo miga, gdy przekręce kluczyk na zapłon dioda na chwile zaczyna świecić i zaraz gaśnie (mam też drugiego forda [focusa], w którym jest podobne immo i tam działa tak samo) - wygląda na to, że immo działa,

-przy próbie zapalenia silnika, słychać, że rozrusznik działa i kręci... raz na jakiś czas nawet można odczuć że coś załapuje (ale dosłownie sekundę...). Do silnika dochodzi powietrze, przepustnica się otwiera. Zdjełem też na chwile przewód paliwowy dochodzący do listwy wtryskiwaczy. Paliwo tam dochodzi. Nie mogłem sprawdzić iskry bo nie miałem odpowiedniego klucza ( zrobię to jutro).

-na forum znalazłem informację o magicznym przycisku który odcina zasilanie na pompę paliwa (ten przy listwie bocznej przy siedzeniu pasażera). Przycisk jest wciśnięty.

Cały silnik podgrzewałem ciepłym nawiewem przez prawie godzinę. Sprawdziłem też filtr powietrza... nic w nim nie ma. Sprawdziłem olej: pełen syntetyk, nie zamarżnienty... ale w razie czego (gdyby zamarzła odma) zdjełem korek wlewu i też nic nie dało.


Jak myślicie problem jest po stronie elektroniki czy po prostu coś zamarzło ?? Jak zamarzło to co to może być ??

Jutro postaram się jeszcze podłączyć się do kompa i sprawdzić czy nie ma jakiś błędów.

Z góry dziękuje za wszystkie sugestje


Ostatnio edytowane przez kosimazakiPL ; 12-02-2012 o 22:02
kosimazakiPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 21:10   #2
rafels
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-06-2008
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 162
Domyślnie Odp: Problem z zapłonem

Mój też ma problem przy wielkich mrozach, normalka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kręcę z wciśniętym pedałem sprzęgła i dodaję gazu w trakcie odpalania. Pomaga.
rafels jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 22:12   #3
kosimazakiPL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2011
Model: focus mk1 / ka
Silnik: 1.6 / 1.3
Rocznik: 2002 / 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak zapłonu po kilkudniowym postoju na mrozie

meczylem go 4 godziny. Ze sprzeglem , z gazem, bez sprzegla, bez gazu. Ladowalem akumulator, podlaczalem przez kable do drugiego samochodu, probowalem na popych z trzeciego biegu (taki reczny popych, nie ciagniety przez inny samochod) i nic. Temu po jakims czasie zaczelem sprawdzac immo itp bo nie wiem co by tam moglo jeszcze zamarznac na tyle, ze samochod nie chce po tylu probach (z podgrzewaniem silnika) zapalic.




Sprawa sie rozwiazala. Padly swiece. Po wymiania wszystko dziala ok. Tylko dziwne ze tyle padlo na raz i to prawdopodobnie od mrozu.

Ostatnio edytowane przez kosimazakiPL ; 18-02-2012 o 02:53
kosimazakiPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.