Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2010, 18:29   #11
sylwk 655
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Model: ford mondeo MK III
Silnik: 2.0TDCI 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 68
Domyślnie Odp: Przerwa świec

Artykuł fajny nie powiem przedstawiony przez ciebie w culu udowodnienia że masz rację co do zmniejszenia przerwy na świecach. Z czym w dolszym ciągu się nie zgadzam gdyż gazownik u którego montowałeś kuchenkę chce zamaskować niedociągnięcia w instalacji lub niedomagania układu wysokiego napięcia.producent mondeo zaleca montować cewkę przewody jak i świece zapłonowe(platinium) firmy motorcraft (gdzie przerwa na takiej świecy nie może być mniejsza 1,2mm).W przypadku gdy masz pozakładane wszystkie części firmy "stodoła"być może mniejsza przerwa jest jedynym ratunkiem by autko względnie śmigało.
Według zamieszczonego przez ciebie posta przy przerwie 1,3mm wartość napięcia będzie w granicach 3kV niemożliwa do przeniesienia przez układ wysokiego napięcia (wartość graniczna). Jak więc wytłumaczysz fakt ,że jeżdżą po naszych drogach autka z nieprzerabianymi świecami.Być może wieleu gazowników zaleca zmniejszenie przerwy o 30% ale dlaczego jeżeli producent autka nic nie mówi o zmianach ? Samochód jest fabrycznie przeznaczony do zasilania np.Pb instalując lpg trzeba ją przystosować do silnika i jego parametrów a nie odwrotnie.
Ale się rozciągnołem. Posłuchaj kolegów z mondeclubpolska a autko odwdzięczy się niezawodną pracą . POZDRAWIAMGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

sylwk 655 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 22:53   #12
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Przerwa świec

mam wszystko orginalne i mysle że w miarę dobrze ustawione bo widziałem,jedynie czekam na cewkę z reklamacji.no własnie samochod nie był produkowany pod lpg tak samo świece więc resztę sobie dopowiedz.zresztą znasz się na gazie?pewnie nie skoro tak piszesz to artykuł kogoś kto się zna i na forum lpg też tak uważają co do przerw,że ma chodzić i na przerwie 1,3 jak wszystko sprawne ale lepiej zmniejszyć wtedy przerwę i tak.ja wiem że mam coś nie tak z WN i dlatego czekam na cewkę
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 07:34   #13
trzycwierci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: Pomorze Gd
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 pb + gaz
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Przerwa świec

witam,

przy okazji powyższego tematu, mam takie pytanie co ile km zmieniacie swiece?
w poprzednim aucie, gdzie byla instalacja lpg 2 gen, wymienialem po ok 10-15 tys km, teraz na gazie zblizam sie do 15 kkm, ale jak na razie chodzi idealnie wiec zastanawiam sie czy przy sekwencji nie wydluzyc interwalu wymiany swiec jak jeden z kolegow pisal wczesniej do np 30 tys km
trzycwierci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 08:06   #14
maximus999
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1,8 Duratec B+G
Rocznik: 2002
Postów: 253
Domyślnie Odp: Przerwa świec

Dwa Mondeo Mk1 Mk2 zrobione ponad 100tys na gazie i świece wymieniane co ok. 30tys. i nie dlatego że padły.
Tak przy okazji -ciekawostka.. Jak weźmiemy świece NGK to według katalogu do silnika 1.8 2.0 MK3 pasują świece PTR6F-13 a jak kupimy Motorcrafta AGSF 22FE13J to z drugiej strony jest znaczek NGK i oznaczenie PTR6D-13G, które według katalogu NGK są do silnika 3.0
maximus999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 08:52   #15
sylwk 655
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Model: ford mondeo MK III
Silnik: 2.0TDCI 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 68
Domyślnie Odp: Przerwa świec

Nie znams się . Nie jestem specjalistą od lpg. Miałem dwa mondki zasilane lpg którymi jeżdziłem przez ok. dziesięć lat .Nigdy nie zmniejszałem przerwy zawsze było ok. czego i tobie życzę po wymianie cewki i obyś martwił się tylko okresową wymianą świec.
Ja wymieniałem co ok.50tyś/km razem z przewodami.
sylwk 655 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2010, 13:56   #16
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Przerwa świec

elektromechanik dzwonił że przerwa jest zmnieniona z 1,3 na 1,1 pewnie gaziarz znowu zmienił i mowil ze może przez to palic bo komputer wysyla impuls i nie ma z nim co zrobic bo na 1,1 jest potrzebny mniejszy czy cos i pali cewkę,mozliwe?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 08:12   #17
m@niek
ford::average
 
Avatar m@niek
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Ghia 5d
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Przerwa świec

Chciałem odświeżyć temat, ponieważ zastanawiam się co można zyskać a co stracić w przypadku zmniejszenia przerwy na oryginalnych motocraftach z 1.3 na 1.2 lub 1.1

Wiem, że gdy w aucie jest wszystko na tip-top to nie powinno się kombinować ze świecami, ale w moim najwidoczniej nie wszystko jest tip-top, cewka wymieniona na oryginalną (zrobiłem na niej jakieś 30tys.), przewody nówki BERU, czyściłem różne czujniki, przepustnicę, w tym tygodniu wymienię sondę lambda, ale nadal mam problem z niewielkim przerywaniem pracy silnika.

Czy ktoś zmieniał przerwę na świecach w Duratec'u?
Silnik bez LPG, jeżdżę tylko na PB.

Ostatnio edytowane przez m@niek ; 10-06-2013 o 08:14
m@niek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2013, 14:06   #18
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Odp: Przerwa świec

Odgrzeję kotleta- walczyłem z moim LPG 3 m-ce wymieniłem wszystko świece , przewody, cewkę listwę z VALTEK na Hany i nic- na gazie podszarpywał.
Wczoraj zmieniłem przerwę z 0,8 w NGK wróciłem na 1,3 i moje problemy zniknęły.
Nie to auto !
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.