Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2012, 15:39   #11
tomoolipa@wp.pl
ford::beginner
 
Avatar tomoolipa@wp.pl
 
Zarejestrowany: 10-04-2012
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 b
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: świece zalane olejem nierówny rozruch silnika

sprawdziłem i są ...

tomoolipa@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 15:50   #12
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: świece zalane olejem nierówny rozruch silnika

To jeszcze trzeba by sprawdzić, czy wtryskiwacze podają paliwo. Pokręć trochę rozrusznikiem, po czym wykręć świecę i zobacz, czy czuć benzynę.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 10:22   #13
tomoolipa@wp.pl
ford::beginner
 
Avatar tomoolipa@wp.pl
 
Zarejestrowany: 10-04-2012
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 b
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie

wtryski ok założyłemstara cewke i wten padł mi aku jednak na kablach na starej cewce odpalił odrazu teraz odpala postoi troche i znowu nie zakreci... stawiam go na ulicy na górce i jak chce go odpalic jak nie kopie to go spuszczam z recznego toczy sie na dół z 5 metrów no i jak go zatrzymam to kreci ciezko ale zaskakuje i tak co dzien teraz rece mi juz opadaja ale nie chce sie poddac prosze o pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a wiec tak, mozliwe ze temat rozwiązany pierwsze co to temat dziury to u mnie jest 1 tylko i tam w niektórych modelach jest jakis czujnik wody wkrecony lub plastikowa zaslepka zalezy od modelu jednak stamtąd nie moze wyciekać olej jak juz to woda... musze wymienic uszczelkę jednak najpierw sprobuje dokręcić pokrywe i bede obserwować.... Dla ciekawości gdyby ktos wymieniał ta uszczelkę to tylko na sucho zaden sylikon trzeba tylko dobrze pczyścić powierzchnię...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 problemem odpalenie samochodu mam nadzieje ze też rozwiązany, jutro zdam relacje czy odpali. dzis po odłączeniu aku wymienialem cewke aku sie ładował i zonk nie moglem nic zrobic nie chciał wgóle szarpnąć ani nic az aku znowu padł... założyłem stara cewke no i na kable go wziełem no i odziwo za pierwszym razem zakręcił co prawda to z noga na gazie... wymienilem znowu cewkę na tą nową no i wtedy przeprowadziłem samoadaptację i zauważyłem ze obroty praca silnika zaczeła sie stabilizować silnik według mnie chodzi równo i ciszej po kilku godzinach odpalił bez dodawania gazu za pierwszym razem tak jak byc powinno, jutro rano jak zakreci tak samo to bede zadowolony, moze komuś sie to przyda a dla ciekawości cewka od dołu to taka matowa do okoła tak jakby przejarana juz, wydaje mi sie ze jest to oznak końca jej żywotności. a co do wymiany cewki pamietajcie o nasmarowaniu śrub chociażby zwykłym tawotem na temperaturę, starej cewki nie mogłem ruszyc tak było zapieczone... pozdrawiam wszystki forumowiczów Tomasz

trochę słabo bo zdławił się rano i nie chciał juz krecic puscilem go metr do przodu i chwycił moze to czujnik położenia wału ma jakiś związek co? gdzie on jest zamontowany?

zastanawiam sie nad aku może jest wygilgany juz, przez oczko widac płyn... ogarne miernik i sprawdze łądowanie dowiedzialem sie ze ok 14 tak?
__________________

Ostatnio edytowane przez tomoolipa@wp.pl ; 14-04-2012 o 15:43
tomoolipa@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 20:53   #14
tomoolipa@wp.pl
ford::beginner
 
Avatar tomoolipa@wp.pl
 
Zarejestrowany: 10-04-2012
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 b
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: świece zalane olejem nierówny rozruch silnika

Sytuacja wyglada tak, pierwsze co zrobiłem to wymieniłem cewke ( łatwo sprawdzic czy jest w dobrej kondycji, moja od spodu po odkreceniu była lekko matowa ponoć w taki sposób mozna stwierdzićze że być moze jest to przyczyna złej pracy silnika) w moim przypadku tak było kupiłem tanioche nie musi byc orginalna i silnik po wymianie zaczął pracować ciszej i obroty sie ustabilizowały tzn znikneło falowanie . Po konsultacjach z mechanikami w fordzie wymieniłem swiece ( uwaga wszystkie podróby ngk zachwalane itp to scierwo, ford lubi tylko orginalne a w tym silniku tylko platynowe bo sa głęboko w silniku i tam jest wysoka temperatura ..... koszt takich swiec na allegro do 40 zł) po wymianie swiec auto kreci za kazdym razem bez dodawania gazu. Autko chodzi jak zegarek i zupełnie nie wielkim kosztem doprowadziłem go do ładu. ok 100 zł + moja robotaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jesli chodzi o zalane swiece jak wspominałem o otworze to ten otwór tak musi byc to nie przyczyna tylko uszczelka jednak czasem pomoze dokrecenie śrub z umiarem oczywiście u mnie po dokręceniu nie widac oleju wiec warto chociazby sprobowac....
odnosnie swiec jeszcze dodam ze wykrecilem ngk które były ponć wymieniane przez poprzednika i widac po nich ze jednak były i moja rada to tylko orginałyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat uwazam za zakonczony mam nadzieje ze komuś się przyda i zaoszczędzi pare groszy dzięki za pomoc i pozdrawiam wszystkich tomoolipa
__________________
tomoolipa@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2012, 14:54   #15
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: świece zalane olejem nierówny rozruch silnika

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawdopodobnie będziesz musiał wymienić uszczelkę pod pokrywą zaworów.
Tak jak mówiłem, uszczelka pod pokrywą zaworów.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 13:44   #16
m@niek
ford::average
 
Avatar m@niek
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Ghia 5d
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: świece zalane olejem nierówny rozruch silnika

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli chodzi o zalane swiece jak wspominałem o otworze to ten otwór tak musi byc to nie przyczyna tylko uszczelka jednak czasem pomoze dokrecenie śrub z umiarem oczywiście u mnie po dokręceniu nie widac oleju wiec warto chociazby sprobowac....
Witam
Dzisiaj już miałem przystąpić do wymiany przewodów na nówki BERU, jednak powstrzymało mnie to, że ujrzałem właśnie zalane świece 2 i 3 i olej stojący w tym otworze pomiędzy nimi (widać na załączniku dodanym przez kolegę)

Dziwne, że w mk2 są tam wkręcone korki, a w mk3 nie ma. Czyżby to był taki mimowolny "sygnalizator" zużycia uszczelki pod pokrywą zaworów? Trochę mi się nie chce tej uszczelki wymieniać, zastanawiam się czy oprócz próby dokręcenia śrub pokrywy nie dałoby się jednak tego otworu czymś zaślepić...

Może ktoś miał podobną sytuację w swoim Duratecu?
m@niek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 17:23   #17
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: świece zalane olejem nierówny rozruch silnika

Tak, ja miałem.
Ten otwór w niczym nie przeszkadza.
To wina "stwardniałej" uszczelki pod pokrywa zaworów. Wymiana jej to ok 20 min, a koszt to 60 zł.

Nie polecam dokręcania mocno pokrywy, jest aluminiowa.
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.