Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2013, 07:11   #61
lucasso
ford::beginner
 
Avatar lucasso
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: było Mondeo MK3, Mondeo MK4, a teraz jest Focus MK2 2007
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Odp: Pęknięta sprężyna z przodu

Cytat:
Napisał enjoypoznan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niech się ktoś wypowie kto miał doświadczenie ze spręzynamia KAYABA. Bo obiło mi się o uszy że są całkiem dobre. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam obecnie założone takie kayaby wzmacniane w MK3 na tyle i powiem że są ok, tył sporo mi się podniósł i jest na tyle twardy że pod ciężarem dwóch dorosłych osób ugina się minimalnie, nawet przy takim obciążeniu nie dochodzi do poziomu sprzed wymiany, przy zapakowanym bagażniku gratami nie widzę żadnej różnicy w prześwicie jak jade na pusto.

lucasso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2013, 09:48   #62
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

W związku z tym KAYABY wydają się dobrym wyborem. Rozsądna cena , sprawdzony producent. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do wieku auta. To nie ma znaczenia. Bo po co kolega ma kupić chińską tandetę co uklepie się po 1,5 roku albo jeszcze szybciej pęknie jak w tej samej cenie ewentualnie kilka PLN więcej może kupić coś przyzwoitego?
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2013, 15:34   #63
radekrogo
ford::advanced
 
Avatar radekrogo
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Elblag
Model: Mk4 SW Titanium Lunar Sky / Mk3 Ghia 130 Tdci 2004
Silnik: 2.0 Tdci 140 DFP/130 Tdci
Rocznik: 2011/2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

Cytat:
Napisał enjoypoznan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do wieku auta. To nie ma znaczenia. Bo po co kolega ma kupić chińską tandetę co uklepie się po 1,5 roku albo jeszcze szybciej pęknie jak w tej samej cenie ewentualnie kilka PLN więcej może kupić coś przyzwoitego?
Panowie, widzę ze ciężko mi wam przekazać ma myśl. Chodzi mi o to , ze ie ma co się rozczulać na sprężynami w tym samym przedziale cenowym i znanej firmy. Czy to będzie KYB, Monroe lub coś podobnego, będzie dobrze. Potem jak kolega pisał, ze jeździ sam i ziemniaków przyczepka nie wozi, to nie potrzebuje wzmocnionych. No chyba ze lubi Drag car look Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
radekrogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 23:31   #64
m@niek
ford::average
 
Avatar m@niek
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Ghia 5d
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka. Wczoraj parkowałem samochód w miarę normalnie zawieszony, dzisiaj gdy tylko nim ruszyłem zorientowałem się że coś nie bangla. Najpierw wyskoczyłem sprawdzić opony, bo po ostatnich roztopach i klęsce dziur na drogach wielu kierowców liczy straty w ogumieniu, jednak gumy były wporzo.

Wizualnie oceniłem, że lewa strona z przodu jest klapnięta i praktycznie wisi na odbojach, a i prawa jakby się obniżyła (trochę pewnie za sprawą pękniętej lewej). Wczoraj jednak tego nie czułem, więc albo pękła przez noc, albo w trakcie parkowania, gdy wjeżdżałem na małą nierówność śnieżną.

Chyba trochę głupio zrobiłem, bo jednak pojechałem z rodzinką na te zakupy (w dwie mańki będzie jakieś 20km), ale to męczarnia była i dla pasażerów i dla samochodu. Jechałem maksymalnie ostrożnie i powoli, jednak mimo wszystko to dość ryzykowne, bo nie wszędzie dało się jechać równą trasą. Czeka mnie jeszcze podróż do rodzinnego, przydomowego warsztatu i się zastanawiam czy coś nie pierdyknie po drodze (jakieś 11km).

Namierzyłem już sprężynki KYB RH2634 i chyba je wybiorę, pomimo kilku negatywnych opinii w wątku. Jednak bez fanatyzmu, marka sprężyn dość znana i ceniona na rynku. Samochód ma już ponad 217tys. przebiegu (albo i więcej), więc trzeba to i owo już wymieniać, bo do trwałości mogącej przejść do legendy to trochę mu brakuje, tak samo zresztą jak polskim drogom.

Pozdrawiam Fordowiczów
m@niek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2013, 08:34   #65
m@niek
ford::average
 
Avatar m@niek
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Ghia 5d
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

Zapytam jeszcze czy ktoś się spotkał z tym, że do TDCI idą na przód takie same sprężyny jak do benzyniaka? W katalogu KYB ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) jest rozróżnienie między tymi modelami: TDCI RH2637, benzyna z manualną skrzynią RH2634

Natomiast na aukcjach spotyka się sprężyny, które rzekomo pasują do TDCI i benzyny.
Czy różnica jest w kształcie i fizycznie nie będą pasowały czy chodzi raczej o inną charakterystykę?
m@niek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2013, 14:31   #66
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

Na przód do diesli idą inne sprężyny bo silniki diesla są cięższe od benzynowych (1.8 i 2.0). Prawdopodobnie sprężyny do diesla są nieco wytrzymalsze/mocniejsze.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 12:56   #67
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

Wydaje mi się, że na Allegro przy sprężynach do Diesla widziałem co najwyżej, że można je też zamontować do silników V6... Benzyniaki 1.8 i 2.0 są jednak sporo lżejsze, ergo - potrzebują innych sprężyn. Przynajmniej tak mi się wydaje...
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2013, 11:23   #68
jerzu
ford::average
 
Avatar jerzu
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 18-08-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.5 TDCi 95KM
Rocznik: 2017
Postów: 145
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

Mnie wczoraj też spotkała przygoda, jak się dziś okazało, ze sprężyną. Otóż po wejściu do auta usłyszałem głośny stuk. Po ruszeniu przy przejeździe przez "hopki" z tylnego zawieszenia słychać było głośny stukot. Dzisiaj podjechałem do znajomka na stację diagnostyczną, przejrzał zawieszenie i okazało się, że winna jest sprężyna, która sobie pękła.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0347.jpg (30.2 KB, 74 wyświetleń)
__________________
Dariusz "jerzu" Niemczyński https://www.facebook.com/jerzu70
Ford Focus MK3 1.5 TDCi 95KM `17 był Ford Focus 1.6 TDCi 109KM `06 & Ford Transit 2.0 TDDi `03 & Ford Mondeo 2.0 TDDi `02 Ghia
jerzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2013, 11:15   #69
jomarza
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI / 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

miałem problem z moim Mondkiem ponieważ siadły stare sprężyny. po zasięgnięciu różnych informacji zamontowałęm szwedzkie Lesjofors (pierwszy montaż Volvo, ford Mondeo itd. firma z tradycjami - robili podobno resory do ery przedsamochodowej karece wozy itd). wybrałem model dedykowany do kombi, wzmocniony bo mam hak i troche wożę. Zrobiłem całe zawieszenie tylne. Pojeździłem rok około 25tys. wożąc około 80-100 kg w bagażniku. Efekt - po tym okresie tył mondka prawie leży (amorki dobre, tuleje dobre bo sprawdziłe a sprężyny do kitu straciły na wysokości z 5cm !!!, gdy załaduję trochę więcej to koło wędruje do nadkoli, mięki tył i rzuca w razie wpadnięcia w dziurę. Reasumując Lesjofors wzmacniane <- sprężyna do dupy !!!! nie polecam !!!!
jomarza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2013, 11:39   #70
jerzu
ford::average
 
Avatar jerzu
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 18-08-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.5 TDCi 95KM
Rocznik: 2017
Postów: 145
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

Ja założyłem KYB. Na razie to przejechałem niecały 1000 kilometrów, za mało żeby cokolwiek wyrokować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Dariusz "jerzu" Niemczyński https://www.facebook.com/jerzu70
Ford Focus MK3 1.5 TDCi 95KM `17 był Ford Focus 1.6 TDCi 109KM `06 & Ford Transit 2.0 TDDi `03 & Ford Mondeo 2.0 TDDi `02 Ghia
jerzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.