Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2011, 15:33   #11
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Zapach dentysty z klimatyzacji

kanaly prze wentylatorem zostaw w spokoju bo likwidujesz smar z lozysk w ten sposob.
Niepowinno sie psikac przed wentylatorem tylko za.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 22:52   #12
siwek85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2011
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zapach dentysty z klimatyzacji

Pojezdzilem dzisiaj po warsztatach od klimy kazdy co innego proponowal i kazdy zapieral sie ze bedzie dobrze. Wybralem tego najdrozszego za 130zl - metoda ultradzwiekowa. Narazie pomoglo ale zobaczymy za pare dni. W razie czego moge podjechac i jeszcze raz zrobi zabieg.
siwek85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2011, 23:33   #13
ford_user
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: Zapach dentysty z klimatyzacji

Podczepię sie pod temat i zapytam, bo nie do końca jestem zorientowany jak dokładnie jest rozwiązany układ klimatyzacji. Czy powietrze wpadające do kabiny zawsze przechodzi przez parownik klimatyzacji, niezależnie od tego czy klimatyzacja jest włączona czy nie? Czy są jakieś klapy w kanałach, które automatycznie kieruja powietrze inna drogą gdy klimatyzacja jest wyłączona? Dlaczego w takim razie nieprzyjemny zapach czuć tylko gdy klimatyzacja jest włączona i to z reguły tylko w pierwszym momencie po jej włączeniu? Tak to jest w każdym bądź razie u mnie.

Ja to tłumacze sobie tym, że tylko wówczas parownik robi się mokry (i oczywiscie zimny) i bardziej intensywnie zaczyna śmierdzieć, ale czy na pewno?

Jeśli powietrze zawsze przepływa przez parownik to jak rozumiem, grzyby z parownika praktycznie cały czas rozprzestrzeniają się po kabinie, nawet gdy jest na przykład włączone ogrzewanie. Tylko wówczas jednak nie śmierdzi. Ale jesli tak by było to non stop byłbym chory, a jakoś nic mi nie jest. O co tu chodzi?
ford_user jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2011, 08:15   #14
Piotr21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Przemyśl
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 40
Domyślnie Odp: Zapach dentysty z klimatyzacji

Witam
Czy ktoś z was próbował stosować szpitalną lampę bakteriobójcza.
Pytam ponieważ takową posiadam i zastanawiam się czy by nią wyczyścił klimatyzację i auto z grzybów i bakterii.
Poniżej zakres stosowania lampy :

Stosowanie lamp bakteriobójczych jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji.
Urządzenia te emitują promieniowanie UV-C o długości fali 253,7 nm. Promieniowanie to ma najsilniejsze właściwości biobójcze i nieodwracalnie dezaktywuje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje. Ze względu na dużą skuteczność działania lampy bakteriobójcze wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest sterylność, a od czystości mikrobiologicznej zależy jakość usług oraz bezpieczeństwo pacjentów i personelu.

Ostatnio edytowane przez Piotr21 ; 30-05-2011 o 08:28
Piotr21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2011, 11:54   #15
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Zapach dentysty z klimatyzacji

-1-powietrze leci albo przez nagrzewnica albo przez parownik klimatyzacji-jesli jest klimatyzacja. Reguluje sie ile którędy poleci poprzez pokretlo lub klimatronika.

Klimatyzacje czuc przy wlaczaniu ale takze jeszcze bardziej przy wylaczaniu, kiedu woda odparowuje z parownika ktory sie rozgrzewa.

2-Lampa UV -ok tylko jakie dojscie do parownika?- to jest swiatlo a nie ultradzwieki.
w tym przypadku sie nie sprawdzi.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2011, 12:29   #16
Piotr21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Przemyśl
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 40
Domyślnie Odp: Zapach dentysty z klimatyzacji

Tak samo myślałem.
Zadzwoniłem więc do znajomego technika ze szpitala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i podesłał mi zasadę działania, oprócz tego powiedział że wyczyści auto ze wszystkie co żywe.
Dziś popołudniu będę próbował dam znać z efektów
Poniżej opis jakby kogoś interesował

Skażone powietrze, zasysane przez wentylator do wnętrza komory przepływa bezpośrednio przy dwóch promiennikach UV i wydostaje się na zewnątrz praktycznie czyste mikrobiologicznie.

Ostatnio edytowane przez Piotr21 ; 30-05-2011 o 12:34
Piotr21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2011, 13:17   #17
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Zapach dentysty z klimatyzacji

Ale pomysl dosc oryginalny byl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko ze z grzybem to potrzeba chyba bardziej mechanicznie walczyc jak same bakterie zabic.
Chyba w tym przypadku chodzi bardziej o zanieczyszczenie jak same bakterie.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2011, 18:13   #18
ford_user
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: Zapach dentysty z klimatyzacji

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-1-powietrze leci albo przez nagrzewnica albo przez parownik klimatyzacji-jesli jest klimatyzacja. Reguluje sie ile którędy poleci poprzez pokretlo lub klimatronika.
Czyli dla jasności, jeśli mam zwykłą klimatyzację manualną (nie klimatronik) i ustawię pokrętło temperatury na minimum, a klimatyzacja będzie wyłączona to z zewnątrz powietrze i tak przepływa przez parownik czy nie?
ford_user jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2011, 20:14   #19
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Zapach dentysty z klimatyzacji

TAK
a jak masz klimatronik to jest tak samo jak ustawisz na low.

a jak jest posrednio to tak samo w jednym jak i w drugim leci troche przez nagrzewnice troche przez parownik-czyli chlodnice zimnego powietrza.

a jak na max gorace to juz sie domyslasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2017, 13:55   #20
trudnesprawy
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-12-2016
Skąd: Trójmiasto
Model: Ford Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zapach dentysty z klimatyzacji

"Ogrzewam temat"
Ford Focus MK3 2012

U mnie taka sytuacja. Przy wymianie filtra profilaktycznie użyłem podobnej pianki do czyszczenia klimatyzacji aplikowanej według instrukcji w kanały wentylacji. Po zastosowaniu przez chwilę z nawiewów wydobywał się świeży zapach, następnie pojawił się zapach dentysty/stęchlizny nie wiem jak to określić. Przed zastosowaniem pianki zapach z nawiewów był bezwonny. Dałem temu trochę czasu, żeby wywietrzało niestety nie pomogło.
Oddałem auto do firmy zajmującej się klimatyzacją samochodową która wyczyściła mi nawiewy chemią, ozonowali auto i wymienili jeszcze raz filtr kabinowy. Nic nie pomogło.
Oddałem auto do mechanika, który zdjął deskę wyjął nawiewy, przemył je oraz parownik fizycznie karcherem gorącą wodą. Nic nie pomogło.
Wydałem już kupę kasy, straciłem sporo czasu i nerwów.
Macie jakieś pomysły co zrobić by usunąć ten nieprzyjemny zapach?
trudnesprawy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.