Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2014, 20:17   #1
droll
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie jaki wosk na niebieski lakier?

Witam wszystkich!

chciałbym zakupić dobry wosk na lato oraz na zimę. Przejrzałem wiele stron i wpisów, lecz im więcej czytam, tym... mniej wiem.
Proszę o poradę jaki preparat byłby najbardziej odpowiedni na lakier niebieski metalik jak na zdjęciu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg focus2.jpg (68.7 KB, 48 wyświetleń)

droll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 21:18   #2
cortezo87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2010
Skąd: Kraków & KLI :)
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 100 KM
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: jaki wosk na niebieski lakier?

Cytat:
Napisał droll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich!

chciałbym zakupić dobry wosk na lato oraz na zimę. Przejrzałem wiele stron i wpisów, lecz im więcej czytam, tym... mniej wiem.
Proszę o poradę jaki preparat byłby najbardziej odpowiedni na lakier niebieski metalik jak na zdjęciu.
Jakiś przedział cenowy byś napisał...

Jak masz nieograniczony budżet to bierz :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cortezo87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 06:29   #3
droll
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: jaki wosk na niebieski lakier?

Cytat:
Napisał cortezo87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak masz nieograniczony budżet to bierz :
jasne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdybym miał nieograniczony budżet to miałbym ludzi do woskowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

szukam czegoś max do 100pln
droll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 07:41   #4
libekgz
ford::average
 
Avatar libekgz
 
Imię: B A R T E K
Zarejestrowany: 08-03-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007r.
Postów: 75
Domyślnie

T-Cut - wosk z kolorem (wypełnia micro ryski) daje bardzo dobry efekt, długo się utrzymuje. Jest też wersja bezbarwna oczywiście. Ten wosk się dość ciężko poleruje. Najwygodniej byłoby mieć polerke.

Wosk Shinny Garage - bardzo fajny, łatwy w aplikacji jak i polerowaniu. Dodatkowo bardzo ładnie pachnie więc umila pracę. Ostatnio nim woskowałem.

Jeżeli chodzi o mnie to raz w roku robię woskowanie z kolorem, a później Shinny Garage co kilka miesięcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
https://lh4.googleusercontent.com/-SEs7NrF-iCE/U76WGf130uI/AAAAAAAADDg/jXQfu5_sxbE/w300-h70-no/sygnatura.jpg
libekgz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 08:13   #5
Pitek S.
ford::advanced
 
Avatar Pitek S.
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Model: Golf mk 7,5
Silnik: 1,4 TSI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: jaki wosk na niebieski lakier?

Jeśli chcesz nałożyć wosk, to na początek trzeba dać cleaner aby wosk nie spłynął na dzień dobry. Dobry zestaw dla niebieskiego, to np. Dodo Juice Lime Prime + wosk Poorboy's World Natty's Paste Wax Blue, fajny na lato bo łatwo się nakłada i trzyma ok 1-2 miesiące max. zależnie od używania auta. Na zimę nieśmiertelne collinite 476, bo długo się trzyma na aucie. Taki zestaw, to koszt ok. 230zł +fibry+aplikator.
__________________
był: Fiat 125p; Fiat Siena 1,6 HL; Fiat Punto ELX; Fiat Stilo; Ford Focus mk2; Ford Mondeo mk4; Ford Focus mk3 EcoBoost; VW Golf mk7 1,4 TSI ; Audi A3 1,4 TFSI
jest
:VW Golf mk7,5 1,4 TSI
Pitek S. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 08:49   #6
cortezo87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2010
Skąd: Kraków & KLI :)
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 100 KM
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: jaki wosk na niebieski lakier?

Cytat:
Napisał libekgz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
T-Cut - wosk z kolorem (wypełnia micro ryski)

Wosk Shinny Garage
OMG. Tego pierwszego nawet nie kupuj, jeśli masz rysy to najpierw zrób korektę, albo samemu (np Megs UC + tricolor) albo znajdz kogoś kto zrobi Ci to maszynowo i dopiero potem cleaner i wosk.

Generalnie wosków jest wiele jest popularny Colli, ale jak byś chciał Colliego to weź Fusso Coat Soft99, wiele osób go chwali, sam go mam ale jeszcze nie zdążyłem nałożyć (są wersje do jasnych i ciemnych kolorówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Aktualnie u mnie siedzi Butter wax od CG - bardzo fajny efekt Wet Look Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miałem też testery od Dodo, fajna sprawa bo za 30 zł masz fajny wosk i starczy na kilka razy.

Fajny jest też Natty's Paste Wax. Ale wybór należy do Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do SG to nie mają wosku twardego tylko spray detailery i chyba wosk w sprayu którym można "odświeżać" nałożony wcześniej wosk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cortezo87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 10:39   #7
libekgz
ford::average
 
Avatar libekgz
 
Imię: B A R T E K
Zarejestrowany: 08-03-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007r.
Postów: 75
Domyślnie

1.Co jest złego w T-Cut?
2. Gdzie można te wszystkie woski dostać? (Chodzi mi o sklep stacjonarny)
3. Czego potrzebuje do pełnego zabezpieczenia, co to cleaner itp.?

Normalnie tylko myłem auto i woskowałem jednym z wosków jakie podałem.
__________________
https://lh4.googleusercontent.com/-SEs7NrF-iCE/U76WGf130uI/AAAAAAAADDg/jXQfu5_sxbE/w300-h70-no/sygnatura.jpg
libekgz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 11:55   #8
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: jaki wosk na niebieski lakier?

Z tego względu że jest to jasny lakier to poszedłbym w stronę weet looku. Fajnym zestawem na lato może być cleaner [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i na to wosk Natty's Blue. Dolicz do tego koszt paru zł na mikrofiby z marketu i 2 aplikatory piankowe (mogą być ShowCarShine Microfiber SOFT). W linku do Achillesa masz pokazany efekt po nakładaniu maszynowym bardzo miękkim padem - to samo możesz osiągnąć ręcznie tym cleanerem. Cały koszt za w.w. zestaw to 134zł - co prawda przekracza budżet ale będziesz zadowolony i warto dołożyć te pare złotych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. T-Cut brudzi wszystko i wszystkich dookoła (jak będzie wilgotno i dotkniesz lakieru bluzą/kurtką/podkoszulką to idzie do prania), bardzo szybko spływa z auta (jak masz okres deszczowy to nawet po paru dniach), ogólnie rzecz ujmując T-Cut działa jak galze/odżywka dla lakieru a nie jak typowy wosk który ma za zadanie chronić lakier - wosku w tej chemii jest jak na lekarstwo. Ogólnie szkoda twojego czasu i pieniędzy.
2. O ile nie mieszkasz w większym mieście to w sklepach stacjonarnych nie znajdziesz tych specyfików. Sklepow interenetowych jest kilka, wszystko o czym wspomnialem znajdziesz dla przykładu tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3. Cleaner przygotowuje powierzchnie pod wosk, bez niego wosk może ci spłynąć równie dobrze po tygodniu zamiast miesiąca. U mnie Nattys zazwyczaj wytrzymywał po przygotowaniu lakieru 6-7tygodni. Natomiast bez cleanera po 2 tygodniach wosku już nie było...
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 11-07-2014 o 12:11
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 14:28   #9
libekgz
ford::average
 
Avatar libekgz
 
Imię: B A R T E K
Zarejestrowany: 08-03-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007r.
Postów: 75
Domyślnie

Po przeczytaniu tego wątku postanowiłem się doszkolić w temacie. W pobliżu mam studio detailingu aut. Zdobyłem wszelkie informacje, zakupiłem środki, teraz pora działać.
Tar remover
Glinka
Cleaner
Szampon (akurat się skończył)
Wosk

Ze względu, że mam srebrne auto odradzono mi nabłyszczacz - brak zbytniego efektu.
__________________
https://lh4.googleusercontent.com/-SEs7NrF-iCE/U76WGf130uI/AAAAAAAADDg/jXQfu5_sxbE/w300-h70-no/sygnatura.jpg
libekgz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 17:15   #10
cortezo87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2010
Skąd: Kraków & KLI :)
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 100 KM
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: jaki wosk na niebieski lakier?

libekgz ode razu lepiej gadasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oto mój skromny zestawik :

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cortezo87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.