Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2013, 10:30   #61
krzygol87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2013
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

Miałem podobną sytuację, z tym, że u mnie jakimś dziwnym trafem padły wszystkie siłowniki : O Jakieś przeciążenie czy coś...

__________________
Dobry dealer vw szczecin. Polecam!
krzygol87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 16:10   #62
zagmar
ford::average
 
Avatar zagmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2008
Skąd: Opole
Model: Focus MK1 FL
Silnik: TDCI 115km
Rocznik: 2002
Postów: 128
Domyślnie

W moim przypadku okazało się całkiem przy innej awari [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] że centralny przestał działać z powodu przerwanych przewodów w gumowej przelotce klapu bagażnika i nadwozia. Po zlutowaniu przewodów i wymianie bezpiecznika wszystko znów działa:-)

Wysłane z mojego LG L9
zagmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 18:36   #63
ford99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 20
Exclamation Pilot centralnego zamka nie działa.

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam taki problem, że od jakiegoś czasu nie działał mi pilot to postanowiłem wymienić baterie w nim, bo myślałem, że bateria padła. Gdy wsadziłem nową baterie to nadal nie działa centralny zamek... Blaszki się stykają zapewne z płytką, ale nie wiem co może być przyczyną nie działania pilota. Ktoś miał podobny problem? Jeśli tak to jak z nim sobie poradził? Co może być przyczyna nie działania pilota?

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ford99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 18:55   #64
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: Problem z pilotem

Jeśli chodzi o uszkodzenia elementów to możliwości są 2:

- uszkodzony moduł

- uszkodzony pilot


Na początek można na chwilę odłączyć akumulator i ponownie zaprogramować pilot wg tego schematu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Żeby wykluczyć pilota najlepiej będzie podejść z nim do jakiegoś punktu dorabiania kluczy, żeby został sprawdzony testerem czy wysyła sygnał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 17:39   #65
Intercorder
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 17-03-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Centralny zamek nie działa. Jaki może być powód?

Witam! Posiadam focusa mk1 po liftingu i ma on jedną bolączkę, a mianowicie chodzi o niedziałający centralny zamek, który nie działa ani z kluczyka i ani z pilota. Zauważyłem, że kiedy klikam przycisk zamknięcia lub otworzenia na pilocie lub zamku w drzwiach kierowcy dochodzi jakieś tykanie z okolic schowka (dokładnie cyka coś zanim, ale go nie odkręcałem bo i tak bym nie wiedział co zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Znawcą tematu nie jestem więc pytam się Was drodzy forumowicze co tam w trawie może piszczeć. Jedyne co to sprawdziłem bezpieczniki no i wszystko jest ok. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Intercorder ; 18-03-2014 o 15:49
Intercorder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 10:36   #66
zagmar
ford::average
 
Avatar zagmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2008
Skąd: Opole
Model: Focus MK1 FL
Silnik: TDCI 115km
Rocznik: 2002
Postów: 128
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem.

Zobacz post [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Miałem taki sam problem, sprawdź wiązkę między klapą a nadwoziem.
zagmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 15:50   #67
Intercorder
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 17-03-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie działa. Jaki może być powód?

Ale mój problem dotyczy centralnego zamka, a nie światła w bagażniku.

A soory doczytałem temat do końca, pójdę zobaczę czy to może być to.

Ostatnio edytowane przez Intercorder ; 18-03-2014 o 15:54 Powód: niedoczytanie tematu
Intercorder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 12:24   #68
ford99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??

No to tak wymieniłem baterie i poszedłem go programować no i gdy zrobiłem te 4 obroty w ciągu 6 sekund to był sygnał, a gdy już miałem kliknąć na jakiś przycisk to tego sygnału powiadomienia nie było. Czyli może być uszkodzony pilot? Dodam, że jeden z przycisków był lutowany, bo odpadło i muszę go jeszcze raz obejrzeć czy lut gdzieś się nie styka z innym punktem.
ford99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2014, 10:59   #69
buska747
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-12-2013
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Nie działa centralny zamek

Witam! Zakupiłem do mojej foki pilot marki Noxon (taki sam jak w tym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]), kolega elektryk za małą opłatą zdecydował się zamontować go. Okazało się że nie udało mu się zamontować go. Na ta chwile nie działa centralny zamek oraz bagażnik. Mogę powiedzieć na tą chwile że bezpieczniki sprawdzałem oraz czy kabel jakiś nie został przerwany ale nic. Czy to może sterownik do wymiany? i czy ktoś wie dlaczego może?

Z góry dziękuje!
buska747 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 05:12   #70
domi99
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 16-05-2010
Skąd: Sosnowiec
Model: focus/mondeo
Silnik: 1.6/1.8
Rocznik: 2000/2004
Postów: 4
Domyślnie centalny zamek-nie zamyka

Witam
Gdy chce zamknac auto od strony kierowcy to zamyka tylko drzwi kierowcy natomiast od strony pasazera zamyka wszyskie po czym od razu je otwiera.Gdy auto postoi na sloncu mozna zamknac od strony kierowcy.Zastanawiam sie czy to nie slawne czerwone gumki blokuja mikrostyk.psikanie wd 40 do zamka nie pomoglo.Foke otwieram i zamykam tylko kluczykiem gdyz pilota po prostu nie mam
Z gory dzieki za pomoc
domi99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.