Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2010, 16:01   #11
marcysgalaxy2,3
ford::average
 
Avatar marcysgalaxy2,3
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY2,3 GHIA. AUTOMAT
Silnik: 2,3 LPG
Rocznik: 1998
Postów: 104
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Mario16, widzE że jednak nie za bardzo ze zrozumieniem, poczytałeś te posty moje z linkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest tam w pewnym momencie napisane, że żadne z dołączonych uszczelek NIE PASUJĄ . Jest wtopiony oring i on powinien starczyć ( na obudowie termostatu ) . U mnie nie cieknie i nie ma potrzeby go niczym smarować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. PS. zabezpieczenie termostatu kupiłeś ? bo bez tego ,to sprawa przegrana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


Między 1 a 4 -tym browarkiem nic nie kleiłem i nie ja te browary piłem tylko właściciel garażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez marcysgalaxy2,3 ; 11-03-2010 o 16:08 Powód: dopisek
marcysgalaxy2,3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 16:25   #12
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Napisałeś tylko że żadna z dołączonych uszczelek nie pasuje nic o uszczelnieniu na obudowie dlatego poleciałem do Forda masz tu swój cytat :

"Witam. Ja już jestem po wymianie termostatu .Zamontowałem poprostu termostat przy silniku Wahler 87oC .Kupiony w Inter Cars 37,75 zł. Podpowiadam iż żadna z uszczelek będąca w komplęcie nie pasuje . Ciepełko nastało zajefane . Tego przepływowego (na wężach ) nie demontowałem. Po wymianie termostatu na wskazniku pokazywało na "O" . więc wymieniłem też czujnik na wskaznik i teraz pokazuje na koniec "M" . Dopisze Jeszcze że dziś w nocy przy -11 ,3 minuty po odpaleniu i jazda 4 km dało już ciepłotę wskaznika na koniec "O" . Wcześniej przy minus 10 C, nie wychodził wskaznik poza "N" Dopisze jeszcze że aby zamontować ten termostat musiałem rozebrać jakiś stary i zamontować sprężynkę ,bo inaczej lata w środku(nie było jej w zestawie). WAŻNE !!! . Przy monteżu trzeba odpowietrznikiem do góry zamontować,czytałem tu wypowiedzi iż Wahler nie posiada odpowietrznika . Nieprawda jest on e środku na blaszce - malutkie podcięcie . Pozdrawiam . Marek "

Jak widzisz uważnie przeczytałem twój post ! Jedynie nie mam mocowania termostatu bo nie mieli na miejscu. Za chwilkę wsiadam w auto i pędzę do sklepu gdzie na pewno mają, choć może się okazać że w moim jak twierdzi kolo jest mocowanie i stary termostat ! lecz wolę to kupić niż potem kwiczeć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 17:44   #13
marcysgalaxy2,3
ford::average
 
Avatar marcysgalaxy2,3
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY2,3 GHIA. AUTOMAT
Silnik: 2,3 LPG
Rocznik: 1998
Postów: 104
Unhappy Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Mario16 jak już pisałem, to nie ja te browary piłem i wiem co potem na FORUM PISAŁEM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Str. 8 tamtego linka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat: " Kolego , widzę że masz już Mk2 więc musisz się dopytać dokładnie. Ja to wszystko brałem w Inter Cars . Dane tego co ja kupiłem w załączniku. Dodam tylko że ja kombinowałem z tą sprężynką ale w serwisie forda kupisz ją za 8 zł. Dziś takową zakupiłem , na następną wymianę . Nazwa: Pierścień zabezpieczający termostat:.
Uszczelką się nie martw w obudowie jest taki oring zamontowany i u mnie przynajmiej, nie cieknie . Dopiszę jeszcze ,jeśli nie zdobędziesz tego pierścienia, to idealnie do tego celu nadaje się : blogada lampki halogenowej MEBLOWEJ . Własny patent , po wydaniu 8 zł. Życzę sukcesu " KONIEC CYTATU.
No i widzisz kolego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.gdybyś doczytał ,to pewnie do "meblowego" masz bliżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Mówiłem że temat jest długi, ale warto przeczytać ze zrozumieniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Daj znaka jak poszła wymiana . Pozdrówka
marcysgalaxy2,3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 23:18   #14
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Nie ma powodu do nerwów. Po 1 twojej odpowiedzi dokładnie przeczytałem cały post począwszy od 1-ej strony. Teraz wiem czemu nie znalazłem go na początku w "szukajce" ponieważ przez pierwsze 5 stron w większości jest 1,9 TDI a to na pewno nie 2,3 BP+LPG. Dopiero na 5str. zaczyna się dziać coś co mnie interesowało i czego szukałem. Nie ulega wątpliwości kolego że pomogłeś i to bardzo. Fakt że forum zaczyna przypominać śmietnik i niektórzy traktują je jak bloga lub gadu-gadu. Z nieporozumienia wynikła dobra rzecz: mianowicie poprzenosiliśmy konkrety z innego wątku do w/g mnie odpowiedniejszego naszym silnikom. Może następny z problemem wymiany będzie miał łatwiej w "szukajce" Co do czytania ze zrozumieniem to przeczytaj kolego uważnie co napisałem przy tych nieszczęsnych "4 browcach" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pisałem o PRZYKRĘCANIU nie PRZYKLEJANIU, a browarki były tylko humorystyczną wstawką do poważnego pytania, nie pomyślałem że tak to odbierzesz.
Jeszcze raz DZIĘKI ! Jak tylko wymienię to dam znać czy faktycznie były 2 termostaty i jak przebiegła wymiana. Nie będę pisał nowej odpowiedzi tylko dodam do istniejącej bo sam zaczynam ŚMIECIĆ na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Termostat zamontowany !! Tak jak opisywał marcysgalaxy2,3 bezproblemowo a w dodatku lepiej niż z tym na przewodzie gumowym. Niestety nie było u mnie starego ale dzięki opisowi kolegi byłem przygotowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja z mechanikiem postanowiliśmy przesmarować silikonem uszczelkę w obudowie bo nie wyglądała najlepiej ale to nie konieczne. Auto błyskawicznie się nagrzało i wskazówka na "O" miodzio a wszystko za 37zł nie 142 ! Obudowa jest fabrycznie przystosowana do montażu i termostat niczego nie blokuje jest SUPER !!

Ostatnio edytowane przez Mario16 ; 13-03-2010 o 20:24
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2010, 11:15   #15
kor1011
ford::professional
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: kuga
Silnik: 2.5 t LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1,511
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Cytat:
Napisał Mario16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przecież fabrycznie są montowane termostaty w tym miejscu
Są tam ale w scorpio.W galaxy silnik jest w poprzek i termostat dali w wężach.Jeśli ludzie piszą ,że na dwóch termostatach jest Ok to warto spróbować.Najpierw jednak wymienił bym ten na rurach.W serwisie forda sprzedają czarny, plastikowy od sharana (tak myslę, bo miał znaczek VW).Wymieniałem klientowi,ma nadal tylko jeden i jest Ok.
__________________
Moja SIERRA wróciła do Niemiec ))

Ostatnio edytowane przez kor1011 ; 14-03-2010 o 11:18
kor1011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2010, 18:48   #16
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Cytat:
Napisał kor1011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są tam ale w scorpio.W galaxy silnik jest w poprzek i termostat dali w wężach.Jeśli ludzie piszą ,że na dwóch termostatach jest Ok to warto spróbować.Najpierw jednak wymienił bym ten na rurach.W serwisie forda sprzedają czarny, plastikowy od sharana (tak myslę, bo miał znaczek VW).Wymieniałem klientowi,ma nadal tylko jeden i jest Ok.
Wszystko się zgadza prócz KASY Na przewód kosztuje jedyne 142 zł. i nie ma taniej a Wahler kosztuje w porywie 38 zł i jeśli ktoś nie miał zakładanego wcześniej to musi doliczyć 8 zł za seger do zblokowania termostatu i to wszystko (chyba że wymienia w warsztacie to jeszcze usługa) Matematyka jest nieubłagana !! a 2,5 l. LPG w butli na każde 100 km. robi dalsze oszczędności o ogrzewaniu nie wspomnę. Termostat to podstawa a skoro można mieć 100-kę w kieszeni to CZEMU NIE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. !!!!
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 12:06   #17
daras7007
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: krosno o.
Model: galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Witam
Odkręciłem obudowe termostatu i okazało się że w obudowie nic nie ma. Zakupiłem termostat, tylko jak on ma byc zabezpieczony by nie latał.
Pozdrawiam
daras7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 12:11   #18
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Przeczytaj uważnie cały post ! Potrzebny jest SEGER (sprężyna rozporowa) do mocowania lub jak kolega pisał można dobrać od halogenu w budowlanym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 15:21   #19
daras7007
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: krosno o.
Model: galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Dzięki, przeczytałem i wiem już o co chodzi.
Pozdrawiam
daras7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 15:42   #20
daras7007
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: krosno o.
Model: galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Dla wymieniających termostat (zdziwionych gdy w obudowie jest pusto) dodam, że prócz pierścienia zabezpieczającego termostat przychodzi jeszcze uszczelka gumowa pod termostat (nie mylić z uszczelką znajdująca sie w obudowie).
Pozdrawiam
daras7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.