Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2014, 09:15   #1
martel13
 
Postów: n/a
Domyślnie Szukam użytkowników Focusa MK2 1,6 TDCI - chcę prosić o opinię przez zakupem.

Przed zakupem chciałem zapytać o poziom zadowolenia


Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 25-11-2014 o 11:33
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 19:29   #2
radek88_09
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 07-12-2010
Skąd: Kraśnik
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szukam użytkowników Focusa MK2 1,6 TDCI - chcę prosić o opinię przez zakupem.

Jeśli niema filtra cząstek stałych to ok, a z filtrem już nigdy auta nie zakupię, dużo dodatkowych kosztów z tym związanych, a i tak filtr było trzeba usunąć, czyli jak jest filtr będą zbędne dodatkowe koszta. Silnik w porządku już po usunięciu filtra, bardzo niskie spalanie i kulturalna praca.
radek88_09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 19:52   #3
noswer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2010
Postów: 38
Domyślnie Odp: Szukam użytkowników Focusa MK2 1,6 TDCI - chcę prosić o opinię przez zakupem.

silnik w miarę (mam 90KM) spalanie dość niskie do 150 jest jakaś dynamika...

nie wiem czym jeździłeś - niemniej przyglądnij się czy jakość wykonania i blachy ci pasują (ja trochę się musiałem pobawić).
za to przy fordzie masz sporo możliwości modyfikacji....
noswer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 12:49   #4
von_Luka
ford::beginner
 
Avatar von_Luka
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-11-2014
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus Mk2 kombi
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Szukam użytkowników Focusa MK2 1,6 TDCI - chcę prosić o opinię przez zakupem.

3 tyg. temu kupiłem Mk2 1,6 TDCI - 110 KM (ten z filtrem DPF ;] - w tych 90KM podobno filtra niema) - na tą chwilę jestem bardzo zadowolony - elastyczność ok przyspieszenie ok - na moje (umiarkowane) potrzeby i oczekiwania jest bardzo ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ostatnio na autostradzie przez ok. 50km prawie cały czas 150km/h ustawione na tempomacie - szedł idealnie bez specjalnego wysiłku - obroty 3tys., spalanie chwilowe na komputerze pokazał ponad 8l ale przy tej prędkości tego się spodziewałem ;]

Ale zobaczymy jak to będzie z DPF'em i dwumasem - to przede mną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
von_Luka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 14:41   #5
Jarek_Lodz
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 404
Domyślnie Odp: Szukam użytkowników Focusa MK2 1,6 TDCI - chcę prosić o opinię przez zakupem.

Podobno te 90 KM mają turbinę bez zmiennej geometrii co jest plusem.

Pozdrawiam
Jarek
Jarek_Lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2014, 10:35   #6
Coneks
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-07-2012
Skąd: Mosina
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 65
Domyślnie Odp: Szukam użytkowników Focusa MK2 1,6 TDCI - chcę prosić o opinię przez zakupem.

Ja mam 109KM z DPF. Kupiłem jak miał 150tys, teraz ma 205tys i poza eksploatycyjnymi tematami miałem tylko jeden ponadprogramowy wydatek - czujnik temp. spalin. Do sprawnego poruszania sie w zupełności wystarcza. Mam jedno zastrzeżenie: mógłby być lepiej wyciszony.
Coneks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2014, 11:25   #7
ENowak
ford::average
 
Avatar ENowak
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2012
Postów: 57
Domyślnie Odp: Szukam użytkowników Focusa MK2 1,6 TDCI - chcę prosić o opinię przez zakupem.

jestem posiadaczem 1,6 tdci w wersji 90 km i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Zarówno dynamika jak i spalanie na b.dobrym poziomie. Faktycznie wersja 90konna nie ma upierdliwych dodatków w postaci DPFa i ma zwykłą turbinkę... Ma to swoje plusy. Troche wkurzające są skrzypiące fotele, czasami zacina się przekaźnik w klamce klapy bagażnika ale to normalne w focusach. Zgadzam się też że powyżej 130 km/h jest głośno w kabinie... Poza tym - samochód bardzo dobry, oszczędny i wytrzymały. Polecam.
ENowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2014, 12:49   #8
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Szukam użytkowników Focusa MK2 1,6 TDCI - chcę prosić o opinię przez zakupem.

Jak ktoś kupuje wersje z DPF polecam przy wymianie oleju wymiane lub czyszczenie sitka w smoku, oraz wymiane oleju co 10-12tys lub maks rok, oraz w zimie po odpaleniu pierwszy przejazd 1km spokojnie i zobaczycie będziecie zadowoleni.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2014, 18:45   #9
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Szukam użytkowników Focusa MK2 1,6 TDCI - chcę prosić o opinię przez zakupem.

Ja swoim 1.6TdCi zrobiłem 140kkm (wcześniej miał rzekomo 125kkm).

Silnik jest ekonomiczny pod warunkiem, że obsługujesz się delikatnie pedałem gazu. Jak chcesz jeździć szybciej, to spali Ci tyle co 2.0TdCi albo i więcej, a tam gdzie się w 1.6 zabawa kończy w 2.0 się zaczyna.

Jak będziesz jeździł zbyt delikatnie to to co zaoszczędzisz na paliwie wydasz u mechanika (dwumas, zmienna geometria i EGR nie lubią niskich obrotów).

Notorycznie wypalają się w nim podkładki pod wtryskami, co owocuje zapachem spalin, jeszcze sprzed katalizatora w kabinie - nie polecam.

Kulturę pracy na wtryskach Boscha w porównaniu z piezo Siemensa w 2.0 ma słabą, chociaż mniej wrażliwe są te w 1.6 na słabej jakości paliwo.

Ponadto te silniki miały problem ze smarowaniem układu rozrządu (kończyło się wytarciem krzywek wałków rozrządu).

Sławne jest też sitko w układzie smarowania turbiny. Stare metalowe było małe i potrafiło się zapchać, co szybko prowadziło do śmierci turbo.

Turbiny w 1.6 wytrzymują średnio zdecydowanie krócej niż te w 2.0.

No i pozostaje "problem" odmy, która działa, ale tak nie do końca.

Nie mam fabrycznie DPF, także w tym temacie się nie wypowiem.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2014, 23:47   #10
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Szukam użytkowników Focusa MK2 1,6 TDCI - chcę prosić o opinię przez zakupem.

Witam, użytkowałem służbowo focus 1.6 tdci 90 km przez dwa lata, zrobiłem ok. 60 tyś.
Następnie pomogłem mojej mamie kupić auto - znalazłem dla niej focusa poleasingowego, rocznik 2008 po lifcie też 1.6 tdci 90 km.

Auto podsumuję tak :

- bardzo niezawodne - świetny silnik która ma zresztą bardzo dobra renomę u mechaników, oczywiście polecam wersję bez dpf i dwumasy chociaż już po 2010 chyba każdy to ma
- zawieszenie - rewelacja, po prostu nie czuje się w ogóle zeby to było jakieś małe auto, idealnie wybiera dziury
- warto dodać że idealnie się prowadzi - jest cholernie wygodny, kierownica nie ma żadnego luzu trzymasz się jej i jedziesz jak w większym aucie
- osiągi - jest bardzo dobrze przynajmniej w HB nie wiem jak kombi, naprawdę nie jest to muł autko jest żwawe.
- spalanie również świetne
- oczywiście na duży plus podgrzewana przednia szyba, niby mała rzecz ale cholernie się przydaje

Ja uważam że to jedno z najlepszych aut w klasie i będę je każdemu polecał.

Na minus - audio które jest na poziomie żuka, jeśli nie masz sony. Należy dokupić radio sony i wsadzić jakieś głośniki fajne żeby to grało. Koszty nie są duże bo te radia są dostępne. Nie polecam wymiany samych głośników przy zostawieniu tego najuboższego radia - mi to dało efekt odwrotny, nie polecam też travelpilot FX - nawigacja słaba, audio - fatalne.

pozdrawiam - Maciek
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.