Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2014, 19:06   #61
pribina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-11-2012
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCi 90KM cDPF
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Odp: Korozja w miejscu połączenia błotnika ze zderzakiem jak temu zapobiec ?

Wczoraj próbowałem odkręcić zderzak bo zauważyłem przetarcia lakieru w miejscu styku zderzaka z błotnikiem, ale niestety musiałem odpuścić gdyż jedna ze śrub zaczeła się obracać (link do wątku: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). W przyszłym tygodniu planuje drugie podejście do tematu. O ile kwestia malowania tego rantu to nie jest jakiś większy problem (robiłem już wcześniej zaprawki) o tyle zastanawiam się jak to potem zabezpieczyć, aby elementy ponownie o siebie nie ocierały. Myślałem nad naklejką, ale obawiam się, że może się ona zbyt szybko przetrzeć. Co myślicie o naklejeniu w tym miejscu gumowej uszczelki? Czy ktoś zastosował u siebie takie zabezpieczenie?

pribina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 11:17   #62
Coneks
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-07-2012
Skąd: Mosina
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 65
Domyślnie Odp: Korozja w miejscu połączenia błotnika ze zderzakiem jak temu zapobiec ?

Ja mam cienką gumkę przyklejoną do błotnika. Jak się kucnie i dokładnie przyjrzy to ją dopiero widać. Mam to dopiero od zeszłego roku także narazie nie wypowiem się na temat skuteczności. Co ważne przyklej ją do błotnika bo jeżeli wystąpią minimalne tarcia to najwyżej lakier ze zderzaka zejdzie a jak wiadomo plastik nie rdzewieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coneks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.