Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2017, 09:21   #1
Bediks
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 29-09-2017
Skąd: Choszczno
Model: Fokus mk1
Silnik: 1.6 16V zetec
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Spadające obroty po wciśnięciu sprzęgła i inne

Witam, zakupiłem kilka dni temu foczke 1.6 16 v zetec z czarną pokrywą. Co ta czarna pokrywa oznacza? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Otóż auto przed zakupem prawdopodobnie długo stało, przy oględzinach na wolnych obrotach falowały obroty i się dusił więc sprzedający podmienił przepustnice krokowca, kable WN, przepływke, coś tam było lepiej ale obroty dalej lekko falowały. Kolega pousuwał jakieś błędy kompem i auto równo chodziło.

Teraz jak odpalę to czasami chodzi równo a czasami pofaluje i pzrestaje, w zakresie 600-900

Najbardziej iytujące jest to że gdy wciskam sprzegło gdy zwalniam to potrafi spaść do 500 i ma ochotę zgasnąć.

czytałem cały wątek o falujących obrotach i złotej radzie wymiany krokowca, przyzwyczaiłem się już do takich rad bo mam jeszcze a4 b5 polifta i tam każda diagnoza to uszczelka pod głowicą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pierwsze główne pytanie to takie gdzie najtaniej kupić najlepszej jakości krokowca i ile on kosztuje, jakiej firmy szukać a jakich unikać? ponieważ ten który mam na aucie raczej na orginał nie wygląda , nie moge znależć żadnych oznaczeń.

Wyjąłem trójnik weży z zaworkiem i sa całe a kulka w zaworku luźno lata, moża wykluczyć czy te przewody jak są miekkie to lubią się zapadac, widac po nich że ktoś je już wymieniał

Widze ze w aucie jest wymieniony ( bardziej czarny) przewód który idzie od serwa z jakimś zaworkiem do kolektora ssącego wiec chyba juz ktoś szukał rozwiązania problemu.

Czy po odłączeniu akumulatora np przy wymianie przepustnicy bądz krokowca istnieje jakaś procedura adaptacji ich ?? pytam bo w audi tak jest ;-)

szukałem nieszczelnośći w układzie i usłyszałem syk, znalazłem źródło, jest to chyba na regulatorze ciśnienia paliwa, spod niego idzie jakiś wężyk i jak nim ruszam to syczenie się zmienia, ale to jest weżyk od powietrza czy np powrót paliwa i dlaczego syczy?

Czytałem jeszcze o regulacji luzów zaworowych i napieciu na altenatorze a także o czyszczeniu jakiegos filtra w jakimś zaworku o tu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

o jakim zaworze podcisnienia i filterku jest tam mowa?

Dzieki za wszelkie odpowiedzi i sugestie

Bump: Dodam że wymieniłem także świece i ogólnie auto ma kopa nie przerywa ładnie przyspiesza, tylko te obroty przy wysprzeglaniu i czasem na postojy, zauwazyłem tez gdy faluje na postoju i go zgasze i ponownie odpale to obroty wskakuja na miejsce i nie faluja , loteria

Bump: a i oczywiscie jak obroty spadaja do 500 podczas falowania to swiatła mijania przygasaja

Bediks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2017, 09:52   #2
TomFoc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2006
Skąd: Ciechocinek
Model: FF I FL
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2004
Postów: 234
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnięciu sprzęgła i inne

Może się przydać:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez TomFoc ; 02-10-2017 o 09:59
TomFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2017, 16:14   #3
Bediks
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 29-09-2017
Skąd: Choszczno
Model: Fokus mk1
Silnik: 1.6 16V zetec
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnięciu sprzęgła i inne

sprawa z krokowcem ma się tak

wypinam w czasie wolnych obrotów i jakiejs specjalnej reakcji nie ma chodzi dalej


odpalam na odpietym krokowcu i odpala normalnie, nagle obraty spadaja do powiedzmy 500 albo nizej ale nie gasnie tylko wraca na 800 i se pyrka normalnie

nie pownien całkiem zgasnać??
Bediks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2017, 14:59   #4
Bediks
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 29-09-2017
Skąd: Choszczno
Model: Fokus mk1
Silnik: 1.6 16V zetec
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnięciu sprzęgła i inne

Ktoś coś pomoże?
Bediks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.