Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2013, 09:40   #521
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Pamiętaj, że jeżeli chodzi o bicie wynikające z wyważenia, to możliwe jest, że biją tylko w określonym zakresie prędkości ( u Ciebie akurat 110-140). Wynikać to może np z tego, że w tym zakresie prędkości, częstotliwość wibracji koła jest poza zakresem tłumienia przez inne elementy zwieszenia i dlatego je czujesz. Do tego dochodzi fakt, że przy hamowaniu inaczej rozkłada się wektor obciążeń na piaście i wahaczu. np. zużyta tuleja przestaje tłumić drgania...itp. itd.. dodatkowym elementem może być zbyt "duże" ET.
Sprawdź wyważenie kół i stan opon, a dopiero później sprawdzaj tarcze i zawieszenie : tuleje, piastę amory....

__________________

Ostatnio edytowane przez PAFFCIO ; 24-06-2013 o 09:43
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 15:16   #522
OTTO
ford::average
 
Avatar OTTO
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Peugeot 508 sw
Silnik: 2,0 HDi
Rocznik: 2013
Postów: 99
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

A może masz drugi komplet opon na felgach ? To je załóż jeśli będzie dobrze to masz już winowajcę .
__________________
Było mk1 1,8 TD, mk3 2,0 Pb+LPG i jest mk4 2,0 Pb.........też na gazie
OTTO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 16:15   #523
ewenk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Chyba nadszeł czas na sprawdzenie co się dzieje z hamulcami w moim Mondku. Przy hamowaniu ze średniej prędkości (120-140 km/h) "buczenie" było takie, że się mocno przestraszyłem.
Czy może ktoś polecić dobry warszat w Warszawie, najlepiej w okolicy Ursynowa (choć niekoniecznie)?
ewenk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 22:18   #524
robert LC
ford::advanced
 
Avatar robert LC
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-02-2012
Skąd: Chełm
Model: MK4 Titanium -->Fusion Titanium
Silnik: 140KM -->240KM
Rocznik: 2008 -->2014
Postów: 261
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

moja przygoda zaczęła się od sprostowania felg zmiany opon i wywazania, ustawienie zbieżność 3 razy gdzie wkońcu w serwisie forda uczynili mi to dobrze, w końcu prostojedzie, sprawdzenie bicia tarcz i wymiana na bosch - w końcu spokój na razie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zero bicia. W serwisie stwierdzili że z tylu mam też krzywe tarcze ale przy hamowaniu nie czuje więc nie musiałem ale z tego co piszecie koledzy mam obawy że jeśli są jakieś mikrodrgania to może mi się pospać łożysko?
robert LC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 22:20   #525
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał robert LC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdzenie bicia tarcz i wymiana na bosch - w końcu spokój na razie zero bicia
Niestety ale zbieraj powoli na nowy zestaw, na Boschu za długo nie pojeździsz...
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 22:29   #526
robert LC
ford::advanced
 
Avatar robert LC
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-02-2012
Skąd: Chełm
Model: MK4 Titanium -->Fusion Titanium
Silnik: 140KM -->240KM
Rocznik: 2008 -->2014
Postów: 261
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał pawpor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety ale zbieraj powoli na nowy zestaw, na Boschu za długo nie pojeździsz...
no właśnie szukałem alternatywy bo wcześniej miałem motocraft i była tragedia. co teraz najlepiej daje radę w naszych fordach?
robert LC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 22:36   #527
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał robert LC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no właśnie szukałem alternatywy bo wcześniej miałem motocraft i była tragedia. co teraz najlepiej daje radę w naszych fordach?
Wszystko zależy od stylu jazdy. Przy spokojnym dobrze sprawują się zestawy Zimmermanna i Ate. Do trochę bardziej dynamicznej jazdy zalecamy stosować klocki EBC Green, natomiast do agresywnej i częstego przemieszczania się z prędkościami ponad 180km/h zalecamy stosować klocki EBC Yellow. Zastosowanie prawidłowych klocków do swojego stylu jazdy gwarantuje bezproblemowe działanie układu hamulcowego. Należy pamiętać, że tylna oś także hamuje i na nią także należy stosować lepsze klocki.
Jeżeli chodzi o tarcze to zalecamy stosować minimum dobre gładkie tarcze (EBC, Zimmermann, Ate). Stosowanie tarcz wierconych/nacinanych (tutaj tylko dobre tarcze - żadne wynalazki bo szybko pękają!!) poprawia siłę hamowania przy hamowaniu z wysokich prędkości, przy jeździe miejskiej nie ma praktycznie różnicy między tarczą gładką a nacinaną/nawiercaną
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 22:53   #528
robert LC
ford::advanced
 
Avatar robert LC
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-02-2012
Skąd: Chełm
Model: MK4 Titanium -->Fusion Titanium
Silnik: 140KM -->240KM
Rocznik: 2008 -->2014
Postów: 261
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

dzięki zobaczymy ile na tym przejadeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robert LC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 22:15   #529
PrzemoW
ford::amateur
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 04-02-2013
Skąd: Kraków
Model: S-Max Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

witam. Właśnie zakupiłem dwa dni temu S-Maxa i jedyne co jest do zrobienia to tarcze i klocki z przodu ( przy hamowaniu bicie na kierownicy) . Co polecacie najbardziej ? Widze że głównie ATE, Zimmerman... mi jeszcze kolega poleca TRW ? Zna ktoś tą firmę ? Warto czy iść raczej w ATE? Będę wdzięczny za pomoc. PS: i czy macie ew jakiś tani sklep z w/w tarczami, najchętniej w Krakowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PrzemoW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 22:38   #530
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

pisz do pawpora
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bicie tarcz , drgania kierownicy , hamowanie , hamulce , mondeo mk4 , tarcze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.