Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2012, 22:06   #11
jabzo86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Polska
Model: Transit
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

oczywiscie tylko oryginalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nacieszylem sie autem prawie jeden dzien... co sie okazalo od jakiegos czasu najprawdopodobniej chlodniczka oleju walila olej w uklad chlodzenia (100% pewnosci nie mam ale mechanicy tak twierdza) mam juz przeczyszczony uklad i wymieniona chlodniczke. problem z temperatura nadal sie pojawia czyli zanim sie dobrze dogrzeje temperatura sie lekko unosi, termostat wymieniony wiec jedyna opcja to czujnik temperatury... mam juz auto u siebie wiec teraz to wymienie i zobaczymy. po tych ostatnich kilku tygodniach mam juz dosyc... mam nadzieje ze to juz bedzie koniec na jakis czas... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jabzo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2012, 19:22   #12
rysz
ford::beginner
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 25-02-2010
Skąd: krakowski
Model: Transit280
Silnik: 2,0 TDDI 85KM
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

Przy okazji podepnę się pod temat.
Rano normalnie odpaliłem.Po przejechaniu 1,5km pod górę zgasł i już nie odpalił.Paliwo i filtr w porządku.Pompa była robiona i zakładana 3 lata temu w specjalistycznym zakładzie w Wożnikach nie z powodu awarii tylko wycieków paliwa i sprawowała się bez zarzutu.Co robić?
rysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2012, 19:50   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

Jeżeli paliwo jest w filtrze, to już raczej elektryka wchodzi w rachubę - sterownik pompy, czujnik położenia wału itd... Zdychał powoli czy nagle zgasł?
Immo normalnie się zachowuje? Bezpieczniki przejrzałeś?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2012, 20:17   #14
rysz
ford::beginner
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 25-02-2010
Skąd: krakowski
Model: Transit280
Silnik: 2,0 TDDI 85KM
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

Słabł nagle przejechałem ze 100m Sterownik pompy był wymieniany ,gdy była robiona pompa.Przebieg był 180 000 i mechanik żeby była gwarancja na naprawę zaproponował jego wymianę.Imo w porządku,ale nie pomyślałem o bezpiecznikach.Podpowiedz który za to odpowiada, bo masz wszystko w głowie.
Dzięki za radę, jestem pełen podziwu!!!
rysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2012, 20:23   #15
jabzo86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Polska
Model: Transit
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

mi tez lecialo z pompy az w koncu padla calkiem... niby kupilem regenerowana ale wytrzymala 4 lata i 200 tys km. a ty ile zrobiles przez te 3 lata? u mnie po awari pompy nawet odpalil na jakis czas... nie ma reguly ;/

wojtekjanus na ile moze to pomoze na odleglosc... jest najlepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jabzo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2012, 21:12   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

Cytat:
Napisał rysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie pomyślałem o bezpiecznikach.
Jak się czyta listę bezpieczników i za co odpowiadają - to jest ich z pięć które mogą unieruchomić silnik. Tak więc w skrzynce w komorze silnika sprawdzić powinno się bezpieczniki 5, 15, 16, 21 i 22.
W skrzynce w kabinie 205.
Ale te bezpieczniki to tak.. dla spokoju sumienia trzeba sprawdzić. Skoro są...

Samodzielnie można spróbować zasilić filtr paliwem z zewnętrznego baniaka zawieszonego z metr nad silnikiem - w ten sposób wyeliminujesz podejrzenia co do układu zasilania. Spróbuj wtedy pomóc plakiem - od razu sprawdzisz czy rozrząd jest ok, jeżeli będzie chodził na plaku.

Ale najbardziej prawdopodobna jest awaria sterownika pompy.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 19:35   #17
aqal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-11-2012
Model: Transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

U mnie jak silnik zdechł, "fachowcy" chcieli wymieniać po kolei wszystko z pompą wtryskową włącznie (komputer nic nie wykazywał). Na szczęście znalazł się ktoś myślący i okazało się, że przetarł się przewód zasilający paliwem i zasysało powietrze. Po prowizorycznym zaklejeniu chodzi jak złoto już ponad rok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aqal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 20:13   #18
jabzo86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Polska
Model: Transit
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

tyle ilu nas na tym forum tyle rozwiazan problemow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jabzo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2012, 10:09   #19
rysz
ford::beginner
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 25-02-2010
Skąd: krakowski
Model: Transit280
Silnik: 2,0 TDDI 85KM
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: nagle zgasl... ale w koncu odpalil...

Złośliwość rzeczy martwych!!!
Zaledwie dwa dni temu opisywałem w temacie''Zatrzymany silnik w czasie jazdy" szczęśliwy finał naprawy pompy wtryskowej i jak na złość nie dojechałem daleko.Po zrobieniu 250km zatarła się rolka napinacza paska wspomagania.Poszedł pasek a pompa wodna jest na tym samym napędzie i znowu było holowanie .Dobrze że blisko domu i nie ten koszt naprawy.
rysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.