Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2008, 19:37   #211
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: ceramizer oleju - wielki test

Cytat:
Tam jest kwestia wyprzedzenia kąta wtrysku paliwa,
dokładnie, tego sformułowania mi zabrakło. dzieki Greatd :fcp26
Cytat:
a z tego co zasłyszałem to fortowski TD musi być ustawiony idealnie lącznie z rozrządem. Zdzierałem rozrząd u siebie to wiem, że jest duża możliwość błędu
dokładnie o to mi chodziło. niewielka odchyłka i silnik ma problemy.

jeszcze raz Dziekuję Greatd, za dokładne opisanie mozliwej przyczyny. :fcp29

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2008, 21:49   #212
adokasprzak
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 68
Domyślnie Re: ceramizer oleju - wielki test

macie racje Panowie.
mechanik, ktory mi skladal silnik, tez mi powiedzial, ze trzeba bedzie poprawic zaplon.

klopot w tym ze juz od miesiaca nie moge sie do niego dodzwonic, a nie chce jechac do innego, bo na swoja robote dal mi gwarancje, wiec niech doprowadzi sprawe do konca.

jeszcze raz dzieki.
adokasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2008, 02:57   #213
Greatd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2007
Skąd: Sanok
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1998
Postów: 6
Domyślnie Re: ceramizer oleju - wielki test

Witam
Slawko, podłechtałeś moją dumę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jako "świerzy" na forum poczułem się naprawdę wspaniale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak konkretnie, nigdy nie miałem styczności z fordami, zazwyczaj "ratowałem" inne marki, a że mój ojciec mechanik samochodowy ( starej daty, no ale ) to costam podpatrzyłem. Powiem szczerze, wszyscy mi odradzali Forda, bo " popelina starszna do naprawy, ale jak zrobisz to nie będziesz narzekał". Zalogowałem się po pomoc i, konktertnie w moim przypadku, taką częściową otrzymałem, przynajmniej nie muszę wydawać zbędnie pieniędzy na naprawy, które mi nie pomogą. Co do pozostałej części napraw, postaram się dokładnie opisać co udało mi się zrobić i czy ( oby !! ) pomogło.
Przepraszam za składnie, może być... Urodziny kolegi.. Wybaczcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrowienia
__________________
Żyj szybko, umrzyj młodo, zachowaj atrakcyjne zwłoki...
Greatd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2008, 17:30   #214
Greatd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2007
Skąd: Sanok
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1998
Postów: 6
Domyślnie Re: ceramizer oleju - wielki test

Witam
Mały update sytuacji. Po morderczej walce bez wyciągarki sufitowej udało się wreszcie, silnik na górze, skrzynia na dole. Ktoś poruszał problem ściągania skrzyni przy ściąganiu miski, już tłumacze. Miska olejowa oprócz standardowego przykręcenia od dołu jest również "złapana" do bloku od strony skrzyni, bodaj osiem śrób ( cztery na misce i cztery na bloku ), które żeby odkręcić trzeba "zwalić" koło, a żeby zwalić koło trzeba wyciągnąć skrzynie. To tak dla czystej ciekawości technicznej, może komuś się przyda.
Wyciągnąłem dzisiaj tłoki i po zmierzeniu pierścieni w cylindrze luz na zamkach wynosił ok 2mm, a zurzycie olejowych w okolicach 90%. Nie dziwota, że ciśnienie do bani i nie chciał palić na zimnym, a poza tym zlany olejem. Jeszcze ktoś go ratował jakimś specyfikiem, chyba motodoktorem, wszystko do generalnego czyszczenia. Jutro wybieram się po części, dam znać ile mnie ta "przygoda" kosztowała.
Pozdrawiam wszystkich
__________________
Żyj szybko, umrzyj młodo, zachowaj atrakcyjne zwłoki...
Greatd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2008, 20:43   #215
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: ceramizer oleju - wielki test

tak myslałem. brak ciśnienia=problem z rozruchem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2008, 21:37   #216
wilk_ms
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: ceramizer oleju - wielki test

Witam wszystkich.
Mam cos do napisani odnośnie tego Ceramizera, opowieść będzie długa, ale warto poczytać.
Zakupiłem rok temu Probe 2.2GT z 92/3 roku ze stanem licznikowym 280 000km. Samochód w kiepskim stanie jeżdżony na LPG od około 100 000km (podobno). Fakt był taki, że autko paliło jedynie na LPG po lekkim zagrzaniu i wyrównaniu obrotów można go było przełączyć na benzynę. Niby, po co? jeździć, na benzynie, ktoś zapyta. Myślałem tak do czasu pierwszego braku LPG i strasznych kłopotów z benzyną, zakończyło się holowankim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Ile napracowałem się z tą benzyną a on dalej tylko gaz i gaz. Podejrzenia padały na wszystko, od wtrysków po kompa. Ale jak to bywa przy małym kapitale, byłem zmuszony nic nie wymieniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Problem tkwił jeszcze w tym, że silnik na 200km brał jakiś 1l oleju. Jednym słowem, według mechaników opłakany przypadek. W miesiąc po zakupie wykończyłem akumulator bo w zimne dni auto strasznie długo odpalało, tak długo, że potrafił się rozładować akum. Wymieniłem na nowy i różnica była tylko taka, ze nie musiałem łatać z prostownikiem by odpalić. Do tej całej opowieści musze wplątać moje drugie auto Megane 1,4 100 000km przebiegu i żadnych problemów z silnikiem, który w odróżnieniu od Probe pracował a nie trzaskał. Przypadkiem natknąłem się w necie na Ceramizer i postanowiłem zaryzykować i wlać go i do Probe i do Meganki. Pod ręka była Renia i ona poszła na pierwszy ogień. Wlałem i postawiłem z pracującym silnikiem na 20min. Efekt był ŻADEN, żadnych zmian w pracy silnika. Po jednym dniu i przejechaniu około 150km dalej nic. W końcu nadążyła się okazja i dorwałem się do Probcia. Zagrzałem silnik i w słoneczny wiosenny dzień otwarłem maskę i wstrzyknąłem dawkę Ceramizera do silnika który co prawda miał olej nie wymieniony od dnia zakupu ale za to dolałem juz jakieś 10l oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Klapa w górze, obroty sobie tańczą, silnik sie trze, więc pora na kawkę. Po 5 min wyglądam i NIC, żadnych zmian, słychać aż miło jak sie klekota, mija 10min, no silnik działa ale żeby jakiś efekt to NIE. Postanowiłem, że zajmę się milszymi rzeczami niż podglądanie auta i poszedłem do kompa na internecik. Upłynęło mi tak z 30min wiec stwierdziłem że już dość tego testu bo nie urobię na Gaz, wychodzę i rozczarowanie silniczek nie pracuje, zgasł. Więc podążam w stronę auta jakieś 50metrów, idę i cos jest nie tak z moim autem, kopci się z rureczki wydechowej, podbiegam bliżej i CO TO auto pali i do tego o wiele równiej. Możecie sobie wyobrazić jaka miałem minę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Od tej pory obydwa auta zrobiły juz ponad 20 000km, może nie stosowałem się do zaleceń i obroty miałem w granicach 4000obr, ale nie zamierzam jeździć bez oleju.
Od tej pory Probe miało 3 dolewki po 1l oleju, odpala całkiem nie źle, może nie na dotyk ale odpala i co ciekawe i na benzynie i na LPG. Ciekawostka jest fakt, że po dolaniu tego czegoś do Reni nic sie nie zmieniło. Auto dalej jest 70 konne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie wciska w siedzenie, pali swoje 7l benzyny i w jej przypadku to był zabieg nie potrzebny. Co do Probe to panowie , czapka z głów - pali gumę aż miło wkręca sie na obroty jak chole...a i może bez oleju by nie jeździło, ale nie o to chodzi w moim przypadku.
Od razu parę słów dla pesymistów i krytyków mojego przypadku; pewnie że silnik nie chodzi jak nowy i tak nie brzmi, ale choćby dla faktu, że mi nie bierze oleju polecam ten specyfik. Co do filozoficznych wątków, to skłaniam sie za wyjaśnieniem tego cudu w prosty sposób, że Ceramizer może uszczelnij pierścienie, przez co zwiększył sprężanie i to poprawiło odpalanie, płynniejsza prace silnika, zmniejszyło spalanie oleju i przyczyniło się do lepszej pracy silnika na benzynie, która w odróżnieniu od mojego gazy nie jest zasysana przez silnik tylko wtryskiwana według parametrów komputera i mogła zalewać silnika a gazu ciągnie tyle ile zdołał, więc palił.

Kurde CZY TO DZIAŁA? Nie mam pojęcia, ale u mnie zaoszczędziło mi nerwów i kłopotów i jeśli macie autka w niezłym stanie jak moja Renia to nie liczcie na cuda.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2008, 20:53   #217
pawelszakal
ford::average
 
Avatar pawelszakal
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi 140KM @163 KM
Rocznik: 10.2010
Postów: 109
Domyślnie Re: ceramizer oleju - wielki test

Dziwi mnie tylko, ze zaraz po zarejestrowaniu napisales tylko tego posta do dnia dzisiejszego. Istna reklama Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawelszakal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2008, 07:37   #218
wilk_ms
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: ceramizer oleju - wielki test

Rekalama ?
Gdyby tak było pisał bym o tym wszędzie gdzie sie da i przy byle okazji wychwalał cudownośc specyfiku.
Napisałem to, bo byłem i jestem bardzo zdumiony jak zadzialał Ceramizer. Raczej nie jestem gadułą z byle powodu i jeśli nie potrzebuję pomocy przy moim probe, nie wchodze na forum i bez powodu nie krytykuje.
Pozdro dla wszystkich Probowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2008, 08:49   #219
joj
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: L-wo
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2018
Postów: 216
Domyślnie Re: ceramizer oleju - wielki test

he jak to czytam przypomina mi się mój poprzedni samochodzik Hyundai Exel 1,5 + LPG
też nie palił na benzynce do wymiany pompa paliwa i regeneracja wtrysków, całą zimę przejździłem na gazie :fcp3
też przypadkiem trafiłem na ceramizer kupiłem zalałem i co i nic, a nie jedyna rzecz jaka mi sie zmieniła to kopcenie 10x większe niż przed zalaniem aż wstyd jeździć, na szczęście kopcił przez jakiś czas potem przestał, olej żarł dalej, poprawa mocy żadna, nic co mogło by wychwalać, może powinienem zalać jeszcze raz ale udało mi się go sprzedać :fcp3 i problem z głowy :fcp13
__________________
było Mondeo MK3 2.0 TDDi 2001 HD
było Mondeo MK3 1.8 V16 2006 Kombi
jest Mondeo MK5 2.5L AT sedan
joj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2008, 09:49   #220
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Re: ceramizer oleju - wielki test

Najklepsze jest oleju bral na 200km 1L , to by juz wogole nie jezdzil bo przy takim spalaniu oleju to wogole juz pierscieni nie ma, ceramizer moglby osczedzic spalanie oleju w samochodzie ktory spala tego oleju 0,5L na 1000km hehe.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.