Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2013, 12:13   #2701
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Pytanie do znawcow tematu czy piec D5WZ wyjety z mercedesa vito 99 rok bedzie taki sam co montowanty w grupie SGA,lub Vw ?
Patrzylem wizualnie to tylko numerami mercedesa sie rozni.
Gdyz kiedys kupilem i chce go podmienic w zamian za D3WZ do Vw T4.

peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 14:18   #2702
Radek27
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 18-10-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: C-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 109
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam ja taki tylko z Vito 2002 założyłem sobie do Corsy c, ogólnie piecyk jest taki sam tylko posiada świece bez śitka i sterownik też jest podobno inny to znaczy że nie podłączysz vaga do diagnostyki no i u mnie w piecyk nie ma sterowania pompą wody więc musiałem ją osobno podłączyć. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 14-01-2013 o 22:51 Powód: Zbędne cytowanie.
Radek27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 19:10   #2703
Hambra2
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 13-01-2013
Skąd: Łódź
Model: alhambra
Silnik: 1,9
Rocznik: 1999
Postów: 35
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam
U mnie jak u kolegi to samo,niestety później jego problem znikł z forum proszę o pomoc.
Pompka sprawdzona jednak we wtyczce pin 3 i 4 cisza,czy powinno być napięcie i czy stale czy impulsowo??



Cytat:
Napisał albertiniw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co by nie zakładać nowego tematu to spytam w tym:
mam galaxy 1,9 110Km (1999r) czyli dogrzewanie , czujnik na podszybiu wyjęty i jest zwora, przy pompce (tej przy baku) przewody były przegnite ale juz jest ok i teraz pytanie dlaczego dogrzewacz dalej nie startuje? (rok temu było OK) co sprawdzić dalej? jaka jest kolejność sprawdzanie. Dodam jeszcze że po załączeniu silnika pompka nawet nie "dygnie", a po odłączeniu przewodów i podaniu 12v z akumulatora jest ok.Czy ktoś zna kolejność sprawdzania elementów dogrzewania przez komputer? (kiedyś myślałem że pierwszy jest czujnik, potem pompka i świeca żarowa, wszystko sprawdzone a nie chodzi)

pozdr
Hambra2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 22:43   #2704
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Hambra2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
U mnie jak u kolegi to samo,niestety później jego problem znikł z forum proszę o pomoc.
Pompka sprawdzona jednak we wtyczce pin 3 i 4 cisza,czy powinno być napięcie i czy stale czy impulsowo??
Odnosnie mojej przerobki kolega Stefano tak pare dni temu napisal :

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Z tym D5WZ jest tak: pompka paliwa jest pomiedzy pinem nr 4 a masą, natomiast w D3WZ pompka jest pomiedzy pin 3 i 4, ale w sterowniku D5WZ jest jednak zworka pinu nr 3 z masą i po włozeniu 8-mio pin. wtyczki powinno zadziałać, tylko wtedy jest problem znowu z samą pompką, bo masz ją ustawioną pod piec 3 kW, czyli bedzie za mała dawka paliwa.
Zresztą nie wiem czy się piec D5 zmieści w oryginalne mocowanie, w blachy, w T4 siedzi on w pionie i o ile pamiętam nie zapniesz tam dłuższego pieca, chociaż mogę sie mylić.
Piec 3 Kw, zupełnie ci wystarczy.
Jesli będziesz dłużej w PL, to wyslij mi te zapasowe piece, ja je sprawdzę, czy naprawię i bedziesz miał temat z głowy.

Bump:



Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez peters ; 14-01-2013 o 22:46
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 22:50   #2705
norbi07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2008
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 116KM
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam.Piec po uruchomieniu samochodu próbuje się załączyć. Kolega podpiął komputer i wywaliło błąd 1409 cyt. powtarzające się przerwy w wytwarzaniu płomienia.Co może być przyczyną ? Czytam wasze posty i wiem,. że są tu osoby mocne w tym temacie. Może świeca?Proszę o pomoc.Pozdrawiam.
norbi07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 09:18   #2706
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Hambra2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
U mnie jak u kolegi to samo,niestety później jego problem znikł z forum proszę o pomoc.
Pompka sprawdzona jednak we wtyczce pin 3 i 4 cisza,czy powinno być napięcie i czy stale czy impulsowo??
Napiszę jeszcze raz.

W D3WZ napiecie pomiedzy 3-4 pojawi się po około 30-40 sek. przy zapiętym elektrycznie piecu, po przedmuchu wstępnym dmuchawy, jesli oczywiscie wszystkie podzespoły są sprawne.
Po wypieciu wtyczki 8-mio pinowewj i po podaniu przerywanego napięcia 12 V na GNIAZDO / czyli tą część złącza co wychodzi z progu auta/ pomiedzy pin 3-4 powino być słychać pompkę paliwa...
Obejżyj dokładnie stan połaczenia i pinów przy pompce paliwa.

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do znawcow tematu czy piec D5WZ wyjety z mercedesa vito 99 rok bedzie taki sam co montowanty w grupie SGA,lub Vw ?
Patrzylem wizualnie to tylko numerami mercedesa sie rozni.
Gdyz kiedys kupilem i chce go podmienic w zamian za D3WZ do Vw T4.
Będzie pasował, tylko wymiary troszkę większe / dłuższy / i masz za małą dawkę paliwa na pompce.
Po włozeniu wtyczki pownien zadzaiłać, możesz ro sprawdzić na sucho. Piec Merc. ma innny protokól transmisji i nie bedzie można go diagnozować z gniazda OBD2.

Cytat:
Napisał norbi07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Piec po uruchomieniu samochodu próbuje się załączyć. Kolega podpiął komputer i wywaliło błąd 1409 cyt. powtarzające się przerwy w wytwarzaniu płomienia.Co może być przyczyną ? Czytam wasze posty i wiem,. że są tu osoby mocne w tym temacie. Może świeca?Proszę o pomoc.Pozdrawiam.
Sprawdzić trzeba przwody paliwowe, pomkę paliwa - filterk, dawka, a w piecyku drożność rurki, kapilary, stan sitka, świecy i komory spalania.
Jaki masz piec? Bo w twoim roczniku był już D5ZF, oby nie ten, bo jak bład 1409 to tam masz zwalony sterownik.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 15-01-2013 o 09:30
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 11:50   #2707
Hambra2
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 13-01-2013
Skąd: Łódź
Model: alhambra
Silnik: 1,9
Rocznik: 1999
Postów: 35
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dokładnie mam ten model D3WZ i niestety napięcia nie ma nawet po 2 minutach sprawdzając prze samej pompce.
Dziś zdemontowałem urządzenie-widać że dawno nikt tam nie zaglądał,ale o dziwo wtyczka 8-pin nie jest przegnita. Tak jak opisałeś wypnę ją i podam napięcie to wykluczę chociaż ją.

Sprawdziłem pompka paliwa cyka lecz po spięciu i odpaleniu nie ma napięcia na jej stykach.
Planuję teraz sprawdzić błędy może tak jak opisujecie zablokowało sterownik,a może coś konkretnego mi wyskoczy.
Próbowałem sam VCDS-PL11.11 i interfejsem ELM 327-jednak wyskakuje że :
port Com - ok
nie znaleziono interfejsu.

Jakiego programu używaliście sami do rocznika 1999r.?
Próbowałem tak na "wisząco"rozebrać dekielek do świecy,sitka i silniczka wentylatorka,ale śrubki imbusowe tak przegniły,że muszę cały zdemontować i na stół.Dlatego chyba wizyta u diagnosty teraz to rozsądne wyjście i moja nadzieja,że to tylko blokada sterownika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Czy ten wstępny przedmuch jest słyszalny?
Dokopałem się jedynie do wentylatorka w urządzeniu i mam pytanie czy powinien obracać się z oporem czy tak całkiem luźno?

Ostatnio edytowane przez Hambra2 ; 15-01-2013 o 18:12 Powód: Zbędne cytowanie
Hambra2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 18:47   #2708
albinguma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Chełm
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam
Mój dogrzewacz domyślam się, że z racji rocznika 2004 to D5ZF chodził sobie fajnie, aż parę dni temu przestał. Podpiąłem dzisiaj pod kompa i wyszedł błąd 01413 - pompa dozująca -V54. 29-00 Zwarcie z masą.
Moje pytanie to czy chodzi o pompę dozującą paliwo, tą przy dogrzewaczu?
Rozkład pinów napewno różni się od d3wz (a taką tylko rozpiskę znalazłem), Stefano ostatnio wspominał o pinach z D5ZW. Ma ktoś schemat konkretnie pod ten dogrzewacz?
Z tego co wyczytałem na forum częsta przyczyna to pogniłe kable, zacznę pewnie od tego, bo piecyk słychać, że robi test po włączeniu silnika ale nie startuje. Pompki też tej przy dogrzewaczu nie słychać.
Dziwne jest to, że po podłączeniu kompa na włączonym silniku po wykasowaniu błędów (5 razy 01413) usłyszałem jak pracuje pompka paliwa mimo to piecyk nie ruszył.
Przewertowałem ten temat wiele razy z ciekawości i myślałem, że może ominie mnie ten problem ale niestety się myliłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dobrze, że mamy to forum i wielu życzliwych kolegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albinguma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 21:16   #2709
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Pamietam ze ktorys z piecow D5...jest felerny i zawsze cos mu dolega,jak nie ciagle nawalajacy sterownik to cos innego.Mozna to bylo przeczytac kilkanascie stron wczesniej.
Jutro sie chyba zabiore za przekladke swojego gdyz ochoty ostatnio brak.Jak beda problemy to bede prosil o pomoc,gdyz chce miec dzialajacy piec.Stary D3WZ idzie na przeglad i najszybciej to sitko trzeba nowe bo kopci niemilosiernie (nagle sie to stalo).
Nawet nie odpala tylko kopci.Robi start.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 23:02   #2710
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Hambra2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie mam ten model D3WZ i niestety napięcia nie ma nawet po 2 minutach sprawdzając prze samej pompce.
Dziś zdemontowałem urządzenie-widać że dawno nikt tam nie zaglądał,ale o dziwo wtyczka 8-pin nie jest przegnita. Tak jak opisałeś wypnę ją i podam napięcie to wykluczę chociaż ją.

Sprawdziłem pompka paliwa cyka lecz po spięciu i odpaleniu nie ma napięcia na jej stykach.
Planuję teraz sprawdzić błędy może tak jak opisujecie zablokowało sterownik,a może coś konkretnego mi wyskoczy.
Próbowałem sam VCDS-PL11.11 i interfejsem ELM 327-jednak wyskakuje że :
port Com - ok
nie znaleziono interfejsu.

Jakiego programu używaliście sami do rocznika 1999r.?
Próbowałem tak na "wisząco"rozebrać dekielek do świecy,sitka i silniczka wentylatorka,ale śrubki imbusowe tak przegniły,że muszę cały zdemontować i na stół.Dlatego chyba wizyta u diagnosty teraz to rozsądne wyjście i moja nadzieja,że to tylko blokada sterownika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Czy ten wstępny przedmuch jest słyszalny?
Dokopałem się jedynie do wentylatorka w urządzeniu i mam pytanie czy powinien obracać się z oporem czy tak całkiem luźno?
Tego pieca D3WZ nie zdiagnozyjesz sam. Mozna jedynie odczytać błędy zegarem modułowym lub diagnozować do spodu programem serwisowym.
Poczytaj temat wczesniej, ten sterownik sie nie blokuje, jak jest juz wszystko w piecu Ok, to odpali. Reset - to pozbawic go na chwilę napiecia.
Wentylator ma chodzic leciutko, spężone powietrze dmuchnięte na wiatrak, wprawia go w ruch ok. 10 tyś obr.

Bump:
Cytat:
Napisał albinguma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mój dogrzewacz domyślam się, że z racji rocznika 2004 to D5ZF chodził sobie fajnie, aż parę dni temu przestał. Podpiąłem dzisiaj pod kompa i wyszedł błąd 01413 - pompa dozująca -V54. 29-00 Zwarcie z masą.
Moje pytanie to czy chodzi o pompę dozującą paliwo, tą przy dogrzewaczu?
Rozkład pinów napewno różni się od d3wz (a taką tylko rozpiskę znalazłem), Stefano ostatnio wspominał o pinach z D5ZW. Ma ktoś schemat konkretnie pod ten dogrzewacz?
Z tego co wyczytałem na forum częsta przyczyna to pogniłe kable, zacznę pewnie od tego, bo piecyk słychać, że robi test po włączeniu silnika ale nie startuje. Pompki też tej przy dogrzewaczu nie słychać.
Dziwne jest to, że po podłączeniu kompa na włączonym silniku po wykasowaniu błędów (5 razy 01413) usłyszałem jak pracuje pompka paliwa mimo to piecyk nie ruszył.
Przewertowałem ten temat wiele razy z ciekawości i myślałem, że może ominie mnie ten problem ale niestety się myliłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dobrze, że mamy to forum i wielu życzliwych kolegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
V 54 - Pompa paliwa, ta przy zbiorniku.
Przedmuch słuchać jak stoisz koło auta z lewej strony.
Zobacz pod auto jaki masz tłumik przy piecu, jak prosty do tyłu to D5WZ, a jak wygiety, tzn. spaliny najpierw idą do przodu a pózniej do tylu - to D5ZF.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 15-01-2013 o 23:13
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.