Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2011, 07:21   #1
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Błąd 16916 - czujnik G65 - usterka

Może ktoś miał podobny problem i mi podpowie jak podejść do tematu błędu:

16916 - A/C Refrigerant Pressure Sensor (G65) Circuit Low Input
P0532 - 35-10 - - - Intermittent

Jest to błąd czujnika G65 ale zastanawia mnie ten "Circuit Low Input".

Gdyby był zwarty do masy lub miał przerwę to podejrzewałbym jego uszkodzenie a tak to nie wiem czy brać się za jego wymianę.

Z tego co się orientowałem jest to czujnik przy osuszaczu, który jest w kabinie od strony pasażera - jak się mylę to mnie poprawcie.

Ale nie wiem czy można się do niego w łatwy sposób dostać czy trzeba rozbebeszać deskę.

A i jeszcze jedno - dlaczego ten błąd jest w bloku 01 - Engine skoro dotyczy on klimy? A może chodzi o coś całkiem innego?

Za wszelką podpowiedź będę wdzięczny.


Ostatnio edytowane przez Grzenio ; 07-02-2011 o 09:46
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 20:35   #2
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Błąd 16916 - czujnik G65 - usterka

Kolego, nie napisałeś o skutkach/powodach błędu - czy klima się załącza czy też inny problem występuje.
Domyślam się jednak, że padł Ci czujnik ciśnienia (presostat) w obwodzie klimy. Przerabiałem to już i było szerzej na forum.
Czujnik znajduje się przed przednim prawym kołem - zdejmiesz koło, odkręcisz przednią część nadkola i go zobaczysz - wymiana zajęła mi 20 min. bez konieczności wymiany czynnika bo w gnieździe jest zaworek kulkowy.

A tu dla lepszej orientacji zdjęcia:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ten czujnik znajduje się na 2. pierwszych zdjęciach: na pierwszym od strony złączki; a na drugim leży wraz z przewodem.
Zanim zdemontujesz i kupisz nowy upewnij się czy Twój presostat jest 4- czy 3-pinowy
Pozdr.
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 21:52   #3
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Błąd 16916 - czujnik G65 - usterka

Dzieki za odpowiedź. O skutkach nic nie pisałem bo jest zima i bład pojawił się niedawno (w lecie klima działała alezadnych błędów nie miałem).

I teraz mam problem bo Stefano pisał, że ten bład nie dotyczy presostatu tylko czujnika, który jest "przy nagrzewnicy przedniej, na wężyku zasiljacym, czyli tym cieplejszym, przy grodzi, ale na szczęcie po stronie silnika"
i dalej:
"czujnik jest na wężu od nagrzewnicy, powtarzam , nie presostat na rurce klimy. Zobaczysz go przy grodzi na wężu zasilajacym przednią nagrzewnicę, na podszybiu."

Więc nie wiem za co się brać - a tak wogóle od czego jest ten czujnik (jakie ma zadanie) bo moze poprostu alarmuje niski poziom czynnika chłodzącego (lub coś w tym stylu) a nie odrazu uszkodzony czujnik?

Ostatnio edytowane przez Grzenio ; 15-02-2011 o 21:55
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2011, 15:33   #4
albinguma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Chełm
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Błąd 16916 - czujnik G65 - usterka

Mam teraz ten sam błąd:
16916 - A/C Refrigerant Pressure Sensor (G65) Circuit Low Input
Klima nie chłodzi, czynnik jest sprawdzałem.
Kolego Grzenio doszedłeś, który to czujnik, bo ja już też zgłupiałem po przeczytaniu kilku postów:

Cytat:
Napisał haggie73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem usunąłem przez wymianę czujnika wysokiego ciśnienia, to on powodował te błędy i sporadyczne w innych blokach.
Przydadzą się Wam takie informacje:
- czujnik w prawym nadkole przy lampie p-mgielnej
- w wersji silnika BTB to jest czujnik OE1J0959126 3-pinowy
- wymiany dokonałem sam w 30 minut na parkingu przed blokiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nasz guru Stefano pisze natomiast:
To czujnik od klimy, własciwie ogrzewania, ale widac go w VAGu w silniku. Jest on przy nagrzewnicy przedniej, na wężyku zasiljacym, czyli tym cieplejszym, przy grodzi, ale na szczęcie po stronie silnika, Pisze to troche na pamięć, ale chyba sie nie mylę, sorry nie mam czasu sprawdzić na 100 %.

Nie chcę absolutnie podważać Panowie waszej wiedzy, tylko powiedzcie proszę który to czujnik, gdzie go znajdę, jaka jest jego fachowa nazwa, ewentualnie, jak ktoś ma taką wiedzę, jaki symbol potrzebuję do mojego silnika czyli ASZ (2004r). Z góry dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albinguma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2011, 18:49   #5
albinguma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Chełm
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Błąd 16916 - czujnik G65 - usterka

U mnie też już problem rozwiązany. Padł czujnik o którym pisał haggie73. Wymiana na nowy i klima działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kosztów niestety nie mogę podać bo robiłem jeszcze kilka innych rzeczy (nabicie klimy, wymiana filtrów i oleju)
albinguma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 11:27   #6
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Błąd 16916 - czujnik G65 - usterka

No i ja też uporałem się z problemem. Czujnik wymieniony i chłodek leci.
Tak dla uzupełnienia (bo różne były opinie) - czujnik G65 to czujnik ciśnienia klimy i znajduje się pod prawą przednią lampą przykręcony do przewodu klimy. Można go wymienić nie tracąc czynnika chłodniczego a dostęp do niego naljeprzy w kanale od koła (odkręcając jedną śróbę torx).
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2011, 13:13   #7
kowal_ezg
ford::advanced
 
Avatar kowal_ezg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-07-2010
Skąd: Zgierz
Model: Było Galaxy mk1 a jest LagunaII Grandtour
Silnik: Było 2.0 DOHC, potem 2.3 16V + lpg, a teraz 1.9dCi
Rocznik: 2002
Postów: 270
Domyślnie Odp: Błąd 16916 - czujnik G65 - usterka

W mk1 2.0 dohc presostat jest jak wiadomo w osuszaczu. Mam go do wymiany. Czy do wymiany go muszę odciągać czynnik chłodniczy? Czy może tak jak w mk2 mogę go wymienić samemu bez odciągania czynnika? Presostat jest cztero pinowy i jest identyczny jak w mk2.

Ostatnio edytowane przez kowal_ezg ; 12-06-2011 o 19:31
kowal_ezg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.