Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2008, 15:24   #1
tomkos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Postów: 4
Domyślnie Kopcenie TDI

Witam, zacznę od tego, że niedawno mój tato nabył Galaxy 1.9 TDI 90 kucy. Poprzednim samochodem był (jest, przeszedł w moje ręce) mondeo 1.8 TD, z którego jesteśmy zadowoleni, silnik i turbina w super stanie, gorzej z budą - więc obeznanie w jeździe dieslem mamy (wiadomo nie gasić gorącego, "przybutować" można jak się nagrzeje itd).
Już przy kupnie zaniepokoiła nas sytuacja gdy tato dla testu na ciepłym silniku (który niestety grzeje się bardzo długo) przygazował gdzieś do 4000 obrotów (może więcej, ale nie do odcięcia) i pojawiły się smugi czarnego dymu i czarna plama na asfalcie (jakby ktoś rozlał pół szklanki smoły). Oczywiście nie spodobało nam się to, ale sprzedawca powiedział, że to przez styl jazdy jego szwagierki (która to auto uczęszczała), czyli zmiana biegu przy 2000 obrotów, co spowodowało zasmolenie się tłumików. Znajomy mechanik amator który był z nami, palcami przetarł plamę na ziemi i była to sadza, przy następnych próbach czarnego dymu było mniej, później takie można by powiedzieć buchy, które były co 2-3 sek, aż w końcu dymu nie było w ogóle. (próby w odstępie czasu, nie żyłowaliśmy go, żeby nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Swoja drogą małe wtrącenie galaxy w przeciwieństwie do mondeo przy wysokich obrotach wytwarza z 2 razy więcej "podmuchu". Silnik ogólnie pracuje bardzo cicho i równo, świece grzeją się błyskawicznie, nieźle przyspiesza i ogólnie OK (jeszcze nie wiem jak z braniem oleju, który był oczywiście wymieniony, bo narazie przejechaliśmy z 5 tys km). Samochód kupiliśmy. Po pewnym czasie (dziś) zaproponowałem tacie, żeby ponownie przygazował na ciepłym silniku i pojawił się znów czarny dym. Autem głównie jeździ tato (ok 90% czasu, i ma styl jazdy powiedziałbym spokojny-normalny, do zmiana biegu przy 2000-2500 obrotów, zależy od terenu oczywiście), pozostałe 10% czasu jeżdżę ja, trochę dynamiczniej, zdarza się ze obrotomierz dochodzi do 3000-3500 obrotów (co wg mnie powinno mieć korzystny wpływ na przedmuch tłumików).
I teraz pytanie do Was, spotkaliście się z czymś takim ? niestety z powodu braku czasu musimy odłożyć wizytę u mechanika na ok 2 tygodnie.

Acha dodatkowo dodam, że auto na postoju na luzie wytwarza szarawo-niebieskawy dymek, co także nas zaniepokoiło.


Ostatnio edytowane przez deku ; 30-06-2015 o 13:10 Powód: prefix
tomkos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 15:55   #2
dzandzol
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: KUTNO
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 66
Domyślnie Re: Kopcenie TDI

Ja mam to samo tzn. Jak sie jeździ tzw PSJ {****owaty styl jazdy} to sie poprostu zbieraja zpaliny w tlumiku w poostaci czrnej sadzi a jak sie przygazuje do ok 5000 tys to normaleni ze puści czarnego dymku troche :fcp1 a na silniki nierozgrzanym leci normaleny biało szary dymek bo sielnik jest nierozgrzany poprostuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a Jaki twoj galay ma przebeig jak mozan spytac?? Poprostu te silniki na rozgrzanym trzeba troche ostrzej traktowac :fcp3 pzdr
dzandzol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 16:03   #3
xtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci 131 KM
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Re: Kopcenie TDI

Wszystko o czm napisales to naturalne zachowanie tdi, moze tylko tem dym szaro niebieski na postoju moze byc poczatkiem konca koncowek wtryskiwaczy.Mysle ze niema co pekac tylko jazda :fcp26
xtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 16:06   #4
tomkos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: Kopcenie TDI

Galaxy ma przebieg 234 tys, zgodny z książką serwisową.
tomkos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 16:08   #5
dzandzol
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: KUTNO
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 66
Domyślnie Re: Kopcenie TDI

No to dopiero co dotarty :fcp3 Moj ma 204 i smiga jak ta lala;] od roku czasu nic eni wymieniane oczywiscie oprocz paska rozrzadu i oleju :fcp2 :fcp2 :fcp2 oby tak dalej :fcp29 :fcp29
dzandzol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 16:13   #6
tomkos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: Kopcenie TDI

Ok dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szerokiej drogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , napisałem ten post dlatego, ze jak w mondeo przygazowało to zakopcił, ale żadna sadza nie zostaje, proporcje wcześniej były tak jak teraz, czyli ojciec jeździł nim ekonomicznie a ja szybciej.
tomkos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 16:20   #7
dzandzol
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: KUTNO
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 66
Domyślnie Re: Kopcenie TDI

tzn najlepiej do tej pory jak sie rozgrzeje do 2000 obr i paliwko sie ustatkuje tak do ok 5,5 6l i pozniej mozna gnac pozadne go do ok 3500 obr a paliwo duzo nie podskoczy :fcp1 Szerokosci i przyczeponosci :fcp18
dzandzol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 16:23   #8
xtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci 131 KM
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Re: Kopcenie TDI

A tak z ciekawosci to jaki najwiekszy przebieg widzeliscie w galaxie itp.Bo ja 760 tys. :fcp9
xtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 16:27   #9
dzandzol
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: KUTNO
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 66
Domyślnie Re: Kopcenie TDI

500 pare tysGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nO to ktos niezle nakrecilGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzandzol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 16:36   #10
xtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci 131 KM
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Re: Kopcenie TDI

760 i motor jest zdrowy moj kolega ma ten woz w niemczech i auto z 1/3 tego przejechalo z przyczepa z motocyklami po europie.Ale pelen serwis :fcp7
xtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.