Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2013, 18:57   #11
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: nierówne obroty

Szanowny kolego Krzysztofie. U mnie leją 2 wtryski od roku czasu i mi kopcił i więcej palił i biały dymek i mam na pewno wtryski do roboty a zrobiłem juz 30 tysięcy i żadna sprężynka mi nie migała.I zrobię pewnie kolejne 30 tysięcy. Stąd też napisałem że przyczyn może być wiele i wymieniłem najprostsze( niekoniecznie najtańsze) oraz nie proponowałem wymieniania wszystkiego tylko coś innego napisałem " chcąc wymieniać wszystko można osiwieć" a z reguły mechanicy mają takie szaleńcze propozycje po kolei aż trafią wiem to po sobie.

A co do mrozów to w moim poprzednim mundku z 2003 roku przy -30 wygrałem flaszkę w zakładzie o to że go odpale za pierwszym razem bez grzania świec, po mojej 2 tygodniowej podróży służbowej( włożę kluczyk i od razu przekręce) - rezultat? Bez najmniejszego problemu odpalił - wiem nie wolno tak robić ale silniki fordowskie jeżeli są zadbane to palą bez problemu nawet w zimie i bez grzania świec

A koleżance Ani ja nic nie proponuję wymieniac bo wcale nie jestem mechanikiem tylko piszę to co przeczytałem na tym fajnym forum przez długi czas kiedy tu jestem.
A co do świec to "powtarzam " nie zaszkodzi wymienić bo może i to być przyczyną i napisałem ile kosztują

Też mi falowały obroty i też wymieniłem i nic nie pomogło więc jestem uprzedzony do wszystkich pochopnych decyzji


Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 05-08-2013 o 19:01
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 12:26   #12
aniamundek
ford::beginner
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 22-07-2013
Skąd: Mochów
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: nierówne obroty

Juri szyb nie udało mi się zaprogramować.Nie zamyka mi ich w ogóle z pilota ani pojedynczo ani wszystkich razem.Z otwieraniem nie ma problemu.
Wtryski wymieniałam w zeszłym roku,czyściłam cały układ paliwowy i bak.Co myślicie o tej przepustnicy?
aniamundek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 16:59   #13
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: nierówne obroty

Kolego kup uszlachetniacz do ON firmy STP Do czyszczenia układu wtryskowego takie niebieskie opakowanie nalewasz na bak tą buteleczke może pomoże ja też w cuda nie wierzyłem a mi straszni falowały obroty w MK3 TDCI i pomogło a już wtryski mieli robić spróbować niezaszkodzi
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 17:39   #14
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,310
Domyślnie Odp: nierówne obroty

Co do świec żarowych to dajcie spokój, przy obecnych temperaturach można w te miejsca wkręcić zwykłe śruby zamiast świec.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 20:14   #15
aniamundek
ford::beginner
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 22-07-2013
Skąd: Mochów
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: nierówne obroty

mondeo70235 dzięki za radę ale te uszlachetniacze to syf.Ja chcę rozwiązać problem a nie go stłumić.Zawalilam sobie cały silnik w oplu takimi środkami i musiałam cały wymienić.Tak że nie przekonasz mnie że to jest dobre wyjście
aniamundek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 21:01   #16
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: nierówne obroty

Mi dosyć kopcił i dużo palił i puszczał rano białego dyma przy odpaleniu.
I jak to diesla czasem trzeba dobrze przedmuchać więc zrobiłem to ok 4-5 razy jadąc 200 km/h przez kilka minut.
Efekt?? Ustał biały dym , spalanie mniejsze , zero kopcenia. Do dziś w to nie mogę uwierzyć ale tak się właśnie stało. Dieslem nie wolno jeździć jak kuniem z wozem , czasem trzeba wbepnąć.
Tylko że u Ciebie koleżanko te falujące obroty..... Ale kto to wie
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 12:41   #17
aniamundek
ford::beginner
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 22-07-2013
Skąd: Mochów
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: nierówne obroty

Też sobie lubię depnąć tylko że u mnie nic nie kopciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te falowania nie są aż takie duże więc może to tylko moja paranoja że wszystko ma być równiutkoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Okaże się w poniedziałek jak odstawię go do BoschaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aniamundek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2013, 09:20   #18
jvp
ford::amateur
 
Avatar jvp
 
Imię: jvp
Zarejestrowany: 22-06-2012
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK3 GHIA X Kombi
Silnik: 2.0 TDCi Automat
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: nierówne obroty

Cytat:
Napisał aniamundek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeo70235 dzięki za radę ale te uszlachetniacze to syf.Ja chcę rozwiązać problem a nie go stłumić.Zawalilam sobie cały silnik w oplu takimi środkami i musiałam cały wymienić.Tak że nie przekonasz mnie że to jest dobre wyjście
Witam, u mnie również falowały obroty, po odpaleniu na biegu jałowym, ale w niewielkim zakresie - jednak widocznym na wskazówce i słyszalnym. Po dolaniu STP i przejechaniu ok. 60km obroty się wyrównały. A również miałem sceptyczne nastawienie. ON - Verva.
jvp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.