Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2010, 21:47   #21
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Pytanie ile ładujecie na swoje transity

Teraz już nie startujemy, został nam jeden konik - Magik - to już starszy pan, bo ma 20 lat. W przeliczeniu na ludzki wiek to ze 65 lat. Ale jest w dobrej kondycji... Jeżdżę do niego 4 razy w tygodniu i trochę pogalopuję po lesie...
Na zawody jeżdżę kiedy komuś zawożę konia, bo mam nadal przyczepkę. Ale raczej okolice Warszawy.

Tak wygląda mój zestaw "koński"... Przyczepa niemiecka firmy Bockmann, dwukonna, masa własna 850 kg, DMC 2000 kg. Ale i 2 tony ładunku nie robią na niej żadnego wrażenia. Hamulec najazdowy na wszystkie koła. Alu fele, oponki 225/60 R15. Tylna roleta samozwijająca się. Cała nadbudowa jest monolityczna, listwa jest tylko ozdobą - to ważne, bo na naszych drogach przyczepy dwuczęściowe (łączone)... rozpadają się... Podłoga ze sklejki 22 mm plus wykładzina antypoślizgowa, można na niej słonia postawić i się nie ugnie ani o milimetr. Pochylnia waży 150 kg, ale sprężyny równoważące powodują, że podnosi się ją jedną ręką. Oświetlenie elektryczne wewnątrz i w schowku. Jest nawet oddzielny pojemnik na miotłę - szczotkę - koniki czasem zrobią... kupę (ten z boku - wygląda jak futerał na strzelbę). Belki poprzeczne i przegrodę wyjmuje się w pięć minut i jest wtedy doskonała przyczepka towarowa o dużej nośności, w której przewożone rzeczy zabezpieczone są od wpływu czynników atmosferycznych.
Przyczepa bardzo dobrze idzie za autem - nieważne czy pusta czy załadowana, dobrze się składa w zakrętach, hamulec najazdowy jest bardzo skuteczny (raz miałem awaryjne hamowanie na suchym asfalcie z jednym koniem w środku - koła zablokowały z piskiem, a kopeć z opon był jak na wojnie - jakiś bezmózg zajechał mi drogę; koń miał oczy jak piłki futbolowe...). Ale hydrauliczny amortyzator zaczepu łagodzi wejście w hamowanie i likwiduje uderzenia na haku auta.
Z minusów - bardzo twarde zawieszenie, jadąc z końmi po polskich drogach trzeba jechać... wolniej.
Kiedy holowałem przyczepę starym Osiołkiem, to przy jego mocy 70 KM jazda była... taka sobie. Na trawie na łące nie można było ciasno zawrócić, bo koła samochodu buksowały. A zima to porażka - jazda możliwa tylko przy minimalnym śniegu. Natomiast z Tranzolem 2,0 tdci zestaw idzie jak czołg, ciasne nawroty na śliskim nie są żadnym problemem. No i moc dwa razy większa - mogę myśleć o wyprzedzaniu wolniejszych pojazdów.
Latem, przy dalszych, kilkudniowych wyjazdach na zawody - kiedy konie stały w boksach w stajni - przyczepa świetnie spełniała rolę miejsca do spania dla dwóch - trzech osób. Słoma na podłogę, śpiwory - naprawdę było super...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-09-2010 o 16:14
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2010, 17:18   #22
Mich@ł
ford::beginner
 
Avatar Mich@ł
 
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: Garwolin
Model: Transit HiCube (na bliźniakach)
Silnik: diesel
Rocznik: 1997
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pytanie ile ładujecie na swoje transity

ja na swojego ładuje przeważnie 100kg to co to jest dla niego ale jak biorę po południu z firm ładunki to przeważnie mam na pace 2,5tony a na max powinienem ładować do2ton.A jak zładuje 2,5 tony to auto wazy wtedy 5 ton a silnik 120km rozpędza go do 50,70km/h i tak z legionowa do warszawy sie człapie.
__________________
Ford Motor Company
Mich@ł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 22:42   #23
Wąsky
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-09-2010
Skąd: Kielce
Model: Transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2006
Postów: 1
Thumbs up Odp: Pytanie ile ładujecie na swoje transity

Witam wszystkich forumowiczówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niedawno zakupilem transolka wywrotke z 2006r. Jest to moje pierwsze doświadczenie z fordem (podobno nie każda morda pasuje do forda) Pierwszy moj wypad byl na kopalnie po żwirGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poprosilem o 2 tony a w prezencie dostalem w sumie 3300 kg... Resor byl wygiety w druga strone a dolkach lub gdy mocniej przyspieszylem kola tarły o tylne nadkola. Mile zaskoczylo mnie przyspieszenie mimo sporego ładunku oraz ogolne prowadzenie autaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wąsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2010, 07:02   #24
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Pytanie ile ładujecie na swoje transity

Cytat:
Napisał Wąsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w sumie 3300 kg..
Raz się uda, drugi nie koniecznie. Mi się zdarzało załadować 2500 kg. ale sporadycznie. Jechałem tak wprawdzie z W-wy do Katowic i jechało się całkiem nieźle, ale gdyby trzeba było np. nagle hamować...to już nie tak wesoło.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2010, 08:35   #25
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Pytanie ile ładujecie na swoje transity

Posty , które nic nie wnosiły do tematu musiałem usunąć.
Panowie , proszę o trzymanie się tematu.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 10:55   #26
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Pytanie ile ładujecie na swoje transity

Cytat:
Napisał kamil87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś byłem w ASO i oto co usłyszałem.
Pan patrząc na mojego osiołka zdziwił się i pytał czy to jest wersja 5-cio tonowa.
daj nr Vin to sie dowiemy co tam masz ciekawego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 11:10   #27
FajterWWY
ford::beginner
 
Avatar FajterWWY
 
Zarejestrowany: 16-07-2009
Model: Transit/Mondeo
Silnik: 2.4 90KM/2.0 PB
Rocznik: 2004/2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Pytanie ile ładujecie na swoje transity

Najwięcej raz w poprzednim Transicie 1998r 70KM załadowałem 1,5T maszyn na samochodzie i 3T kamienia łupanego na przyczepce bez hamulca. Hamowanie było masakryczne ale i droga w miare krótka bo około 80km.
FajterWWY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 12:02   #28
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Pytanie ile ładujecie na swoje transity

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
daj nr Vin to sie dowiemy co tam masz ciekawego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
On się chyba już nie odezwie... Samochód wymyślił fajny, ale VIN-u nie wymyśli... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-09-2010 o 12:04
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 12:37   #29
duniek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-05-2010
Skąd: Żywiec
Model: transit
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1997
Postów: 7
Domyślnie Odp: Pytanie ile ładujecie na swoje transity

Ja na transicie przywiozłem z austrii Sprintera maxa na bliźniaku .
Na starym transicie woziłem ratraki około 4-5 tony tu sa zdjęcia [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
duniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2010, 11:29   #30
volvo f88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2010
Skąd: irl
Model: transit 75 350
Silnik: 2,4
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie Odp: Pytanie ile ładujecie na swoje transity

kilka dni temu wrzuciłem 1,8t drzewa trasa króciutka i kręta ale pod długą górkę do 2ego biegu musiałem zejść
volvo f88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.