Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2013, 00:42   #1
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Ford S-Max, optymalna cena i konfiguracja

Witam,

Z powodów czysto rodzinnych (potrzebne są 3 foteliki z tyłu) muszę zmienić obecne wozidło na coś większego a po wielu poszukiwaniach wybór padł na S-Maxa. Poczytałem troszkę forum a także ten konkretny wątek by nabyć jakiejś wiedzy o marce/modelu ale i tak potrzebuję Waszej pomocy w ocenie tego co chciałbym ostatecznie wybrać …

Jeśli chodzi o takie bardzo podstawowe wymagania to zależy mi by auto:
- dawało szansę na bezproblemową i pozbawianą kosztownych napraw jazdę przez następnę 100 000km (jeżdżę ok 20 000km na rok, 80% to autostrada)
- miało 7 siedzeń
- manualną skrzynie biegów - jeździłem automatem ale jakoś nie jestem przekonany
- było wypozażone w tempomat
- silnik chyba 2.0 TDCI ale jeśli się mylę to dajcie znać!
- ...a co do reszty “bajerów” to prawdę mówiąc nie mam pojęcia jak bardzo są przydatne i jeśli jest coś naprawdę godnego polecenia to jestem otwarty na propozycję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Drugą sprawą jest cena. Auto chciałbym sprowadzić z Niemiec a [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i chciałbym się dowiedzieć jaka Waszym zdaniem jest minimalna ale jedocześnie realna cena (wykluczająca “igły” i największe okazję na kontynencie) spełniające wymagania powyżej?

Z góry dziękuję wszsytkim za pomoc!


Ostatnio edytowane przez kkooccuurr ; 22-07-2013 o 11:26
kkooccuurr jest offline  
Stary 22-07-2013, 08:47   #2
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Ford S-Max, optymalna cena i konfiguracja

Witam, odpowiem tak każdy ma swoją matematykę sam kalkuluje i nie każdemu ten sam wynik może odpowiadać. Kupiłem S-Maxa 2 tygodnie temu. Wersja Trend, pierwsza rejestracja 5 grudnia 2006, 2.0 Duratec HE 145KM, przebieg 220 000, sprowadzony ze Szwajcarii, do malowania prawy tylny błotnik, tylny zderzak, niewielkie wgniecenie w klapie poniżej szyby, z przodu ślad po spotkaniu ze słupkiem - zderzak, maska wgniecenie ok. 3x20cm. Wcześniej też coś było robione na lewym tylnym i lewym przednim miernik pokazał mi 240-270um, na reszcie samochodu 160-180um. Generalnie samochód do doprowadzenia do stanu przyzwoitości. Samochód z cłem i vatem zrobionym w Niemczech, przyjechał na kołach. Cena 19000PLN na miejscu + przegląd, ubezpieczenie OC na miesiąc, akcyza, tłumaczenia, wypełnione dokumenty z agencji celnej 900PLN + 160PLN Urząd Skarbowy + 500PLN recykling + 250PLN wydział komunikacji + malowanie - kolega mi wycenił za 5 elementów + blacharka 1200PLN. Na gotowo ok. 22000 powinno się zamknąć. Dla mnie OK.
bodzio17 jest offline  
Stary 22-07-2013, 10:21   #3
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford S-Max, optymalna cena i konfiguracja

Cytat:
Napisał kkooccuurr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aka Waszym zdaniem jest minimalna ale jednocześnie realna cena
myślę że od ok 10 tys € zaczynają się ceny za auta jakiego szukas
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Stary 22-07-2013, 23:55   #4
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Odp: Ford S-Max, optymalna cena i konfiguracja

Dzięki za odpowiedzi!

Cytat:
Napisał bodzio17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... sprowadzony ze Szwajcarii...
Sprowadzałeś sam czy przez jakiegoś pośrednika? Pytam z ciekawości bo generalnie z tego co słyszałem to ceny w CH są bliskie kosmicznych i opłaca się kupić tylko po lekkim zonku a takich aut w ogłoszeniach nie widać albo ja nie umiem szukać.

@czeslaw555 ...ponieważ zajmujesz się tym zawodowo jaka jest twoim zdaniem górna granica przy której opłaca się jeszcze sprowadzać dla takich aut?

Ps. Nadal oczywiście będę wdzięczny za opnie o silniku, wszelkie podpowiedzi dotyczące auta lub dodatkowych opcji która warto mieć w samochodzie lub tym konkretnym modelu.

Pozdrawiam i dziękuję!
kkooccuurr jest offline  
Stary 23-07-2013, 00:34   #5
Pafnucy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-08-2012
Skąd: Warszawa / Grójec
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi, 130 KM
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Ford S-Max, optymalna cena i konfiguracja

Ja od prawie roku jestem właścicielem s-maxa, 2,0 TDCI 130 km.
Decyzja wyboru auta była podobna do Twojej (duże rodzinne auto).
Początkowo szukałem z manualną skrzynią i nie podstawowym grajkiem ( wole jak coś troszkę lepiej gra ), 2008 - 2009 r, diesla.

Trafiłem coś co jednocześnie przekroczyło moje oczekiwania a jednocześnie czegoś mu brakuje - mianowicie brak mi tempomatu.
Z dzieckiem w trasie i tak nie szaleję więc na autostradzie zwyczajnie brakuje z wygody i lenistwa.

Bardzo przekonałem się do automatu, głównie z powodów j.w. A jak trzeba coś wyprzedzić to tryb sportowy daję rade. Może gdyby miał więcej kucyków byłoby jeszcze ciekawiej, ale póki co jestem bardzo zadowolony z maxia.

Nie potrzebowałem wielkiej navi i takiej nie mam, bo jak już się zgubie to atlas w rękę lub tel i jadę dalej. Poszukiwanie radyjko SONY zdecydowanie uprzyjemnia mi prowadzenie.

Żona chciała koniecznie podgrzewane fotele (bo jest zmarźluch) i takie mam. Gadżet fajny (choć ja nie korzystam). S-Max ma dużą kubaturę do ogrzania i te "ciepłe" fotele zwyczajnie szybciej ogrzewają pasażera.

Aha jeszcze bardzo fajna sprawa dla dzieci to rolety w tylnych drzwiach. Polecam.
Pafnucy jest offline  
Stary 23-07-2013, 07:41   #6
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford S-Max, optymalna cena i konfiguracja

Cytat:
Napisał kkooccuurr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@czeslaw555 ...ponieważ zajmujesz się tym zawodowo jaka jest twoim zdaniem górna granica przy której opłaca się jeszcze sprowadzać dla takich aut?
nie wiem co masz na myśli czy sprowadzać na handel, jeżeli tak, to granicą opłacalności są ceny na Allegro , jeżeli sprowadzisz coś drożej to będziesz miał problem potem sprzedać, szukać musisz aut powypadkowych, z dużym przebiegami itp. Jeżeli szukasz dobrego auta dla siebie, to nie ma takiej granicy , szukasz auta takiego jaki ci odpowiada, czyli dobrego, z wyposażeniem jakie chcesz mieć. Tak jak napisałem za auto dobre ceny zaczynają od ok 10 tys € w górę.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Stary 23-07-2013, 15:00   #7
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Odp: Ford S-Max, optymalna cena i konfiguracja

Wspomniałeś o dużym przebiegu i przypomniało mi się jedno ważne pytanie - od ilu kilometrów dla tego auta i silnika 2.0 TDCI można już mówić o dużym przelocie?

Żaden handel, zakup wyłącznie dla siebie - na myśli miałem tylko różnicę między cenną nowego auta (~100k PLN) i używanego oraz kiedy twoim zdaniem przestaje opłacać się inwestować w samochód używany.

Pozdrawiam i dziękuję!
kkooccuurr jest offline  
Stary 23-07-2013, 15:47   #8
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford S-Max, optymalna cena i konfiguracja

Dla tego silnika przy normalnej lub prawidlowej eksploatacji problemy zaczynaja sie pow. 300 tys.km. uwaza sie ze do ok.400 tys km. nie powinno byc wiekszych problemow. Mam w domu auto z takim silnikiem ktore obecnie ma ok. 500 tys.km i nie stwarza problemow,nie bierze tez oleju. Na drugie pytanie nie ma chyba obiektywnej odpowiedzi ,moze gdy zaczyna auto wnerwiac.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Stary 24-07-2013, 09:02   #9
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Ford S-Max, optymalna cena i konfiguracja

Jeździłem na miejsce z człowiekiem który mi sprowadzał - nie jechałem całkiem w ciemno, samochód tak jak opisałem generalnie do delikatnych poprawek blacharskich + malowanie 5 elementów. W sumie pojechałem po mondeo mk4 w benzynie, a ten S-max poprostu wpadł mi w ręce niechcący Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jak rozmawiałem z 3 znajomymi co sprowadzają auta z zachodu (Belgia, Holandia, Fancja) to duże samochody tam są tylko w Dieslu, może się trafia 2-3szt. w roku w benzynie. Do nowych diesli jakoś nie mam śmialości (chociaż przed S-Maxem miałem 4 lata Toyotę Avensis II 2.0D4D). W praktyce została mi Szwajcaria i Polska. Na priva mogę dać namiar na człowieka (w Lublinie), z którym to zalatwiałem. Idzie się z gościem dogadać. Umowę kupna w Szwajcarii zrobiliśmy na niego. W Niemczech gość zrobił cło na siebie i spisaliśmy w Niemczech umowę na mnie już po ocleniu. Od tej pory procedury rejestracyjne były identyczne jak przy samochodzie z UE, bo samochód już był w obszarze celnym UE. Później na miejscu też mi kwity do rejestracji pomógł podszykować.

Cytat:
Napisał kkooccuurr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedzi!


Sprowadzałeś sam czy przez jakiegoś pośrednika? Pytam z ciekawości bo generalnie z tego co słyszałem to ceny w CH są bliskie kosmicznych i opłaca się kupić tylko po lekkim zonku a takich aut w ogłoszeniach nie widać albo ja nie umiem szukać.

@czeslaw555 ...ponieważ zajmujesz się tym zawodowo jaka jest twoim zdaniem górna granica przy której opłaca się jeszcze sprowadzać dla takich aut?

Ps. Nadal oczywiście będę wdzięczny za opnie o silniku, wszelkie podpowiedzi dotyczące auta lub dodatkowych opcji która warto mieć w samochodzie lub tym konkretnym modelu.

Pozdrawiam i dziękuję!
bodzio17 jest offline  
Stary 24-07-2013, 11:26   #10
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford S-Max, optymalna cena i konfiguracja

Cytat:
Napisał bodzio17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Umowę kupna w Szwajcarii zrobiliśmy na niego. W Niemczech gość zrobił cło na siebie i spisaliśmy w Niemczech umowę na mnie już po ocleniu.
a jaki cel temu przyświecał ? nie mogłeś od razu na siebie kupić ? pytam bo nie rozumiem .
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.