Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2014, 12:06   #51
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

A może by tak włączyć na pracującym silniku tryb serwisowy, nastawić na temperaturę silnika w celsjuszach, pojechać na włączonym, obserwować, i będzie widać w stopniach jaką temperaturę ma silnik, bo wskażnik w kabinie to może niedokładnie pokazywać temperaturę silnika.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 12:31   #52
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Tylko, że on bierze informacje z tego samego czujnika co i test na kompie tyle, że widać co do stopnia.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 14:59   #53
darmenn
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: SZCZYTNO
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Dziś zrobiłem troche dłuższą trase droga ekspresowa ,120 do 140 km/h wskazówka stała prawie w pionie(80km) , ale gdy dojechałem do miasta to zaraz spadała do pierwszej kreski . nie wiem czy to tak ma juz byc , Olac to ? Czy co ?
darmenn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 17:22   #54
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Darmenn, zrób tak , jak napisałem wyżej. Wskażnik temperatury też kiedys może się zepsuć, i pokazywać co chce. Jeżeli strzałka spada, wtedy jak jedziesz wolniej, to może jest jakaś zależność od napięcia prądu od alternatora.

Ostatnio edytowane przez salom ; 14-01-2014 o 17:26
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 18:24   #55
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Cytat:
Napisał darmenn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś zrobiłem troche dłuższą trase droga ekspresowa ,120 do 140 km/h wskazówka stała prawie w pionie(80km) , ale gdy dojechałem do miasta to zaraz spadała do pierwszej kreski . nie wiem czy to tak ma juz byc , Olac to ? Czy co ?
Borykam się z tym samym problemem identycznie zachowującym się w 2 egzemplarzach TDCi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pierwszy dzisiaj poszedł na wymianę małego termostatu. Zobaczymy co się będzie działo. Jeśli nie pomoże to drugiego nie wysyłam na tą terapię i olewam.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 19:01   #56
konrad291
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: bełżyce
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi 90Hp
Rocznik: 2001
Postów: 77
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

witam, dobrym sposobem na sprawdzenie małego termostatu jest zagięcie i spięcie np. trytytką czy drutem tego węża który wychodzi z tego własnie termostatu(ja zagiąłem go na dole, trzeba zdjąc ta małą osłone pod silnikiem przy chłodnicy) i obserwacja czy jest poprawa czy nie, u mnie odrazu było widac różnice, gdyż przy spokojnej jezdzie wskazówka była na 1-ej kresce, tak zrobiłem wymieniłem, i jest git...

Chociaż tak szczerze powiem( wymiana była rok temu) auto utrzymuje temperature do -16stopni przy włączonym nawiewie na 2 bieg, gdy jest wiekszy mróz to juz wskazówka zaczyna falowac( wrzucenie na luz), no chyba ze na trasie powyzej 1,7tys rpm wtedy ok, ale taki juz urok tddi

Ostatnio edytowane przez konrad291 ; 14-01-2014 o 19:05
konrad291 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 20:18   #57
darmenn
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: SZCZYTNO
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Panowie ,a jak właczyc ten tryb serwisowy ?
Metmusic czekam na informacje czy pomogło
darmenn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 20:28   #58
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie nie łapie temepratury

Z tego co pamietam to trzeba włączyć zapłon jednocześnie przytrzymujac przycisk kasowania przebiegu. Przeszukaj forum pod kątem pojęcia Tips & Tricks żebyś wiedział co dalej po wejściu w ten tryb robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ok dam znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 23:05   #59
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Ja też swojego czasu borykałem się z falującą temperaturą. Było to w październiku 2012. Auto nagrzewało się po ok 8-10 km ale kiedy zwalniałem wskazówka natychmiast opadła w dół do ok 50*C kiedy znów przyspieszałem wskazówka szła w górę i tak w kółko.
Diagnoza - mały termostat. Kupiłem nowy z serwisu Forda, bo z zamiennikami to różnie bywa. Dla przykładu kolega założył zamiennik i po niespełna miesiącu problem powrócił więc dał sobie spokój. Wracając do tematu od chwili zmiany nie mam absolutnie problemów z temp. 90* mam po ok 4-5 km i kiedy już złapie temp. nawet przy max ogrzewaniu wskazówka stoi w pionie.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 09:53   #60
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Diagnoza - mały termostat. Kupiłem nowy z serwisu Forda, bo z zamiennikami to różnie bywa. Dla przykładu kolega założył zamiennik i po niespełna miesiącu problem powrócił więc dał sobie spokój. ...
Podaj w takim razie link proszę do małego termostatu w zamienniku, skoro takowy występuje. Z tego co wiem nie występuje mały termostat (termostat w układzie chłodzenia oleju) w zamienniku. No ale skoro......
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.