Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2023, 21:33   #2451
kamiltor
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-05-2023
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 2.0 145 koni Benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Ktoś tak próbował ?
Ktoś wie co to są za pliki ?
Bo takie sobie skopiowanie np plików z MS Worda do np Open Office tylko dlatego że oba są edytorami tekstu to raczej nie wróży sukcesy

kamiltor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2023, 05:35   #2452
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,772
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

To nie są endemiczne pliki tego czy innego programu, tylko pliki vbf Forda.
Cytat:
Napisał kamiltor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MS Worda do np Open Office
Oczywiście, że to zadziała, tylko trochę tak, jakby ktoś chciał osiągnąć ten sam rezultat rezygnując z FDRS czy UDCS, a próbował Forscanem, podstawowe funkcje są, ale nie wszystkie.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2023, 14:11   #2453
smietana
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Model: C-Max
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 260
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał kamiltor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś tak próbował ?
Ktoś wie co to są za pliki ?
Bo takie sobie skopiowanie np plików z MS Worda do np Open Office tylko dlatego że oba są edytorami tekstu to raczej nie wróży sukcesy
Nie wiesz co to za pliki i co i jak a chcesz wgrywac? Serio?
smietana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 09:00   #2454
Lord_Fordemort
ford::beginner
 
Avatar Lord_Fordemort
 
Zarejestrowany: 25-01-2019
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 (240)
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Słuchajcie, przewertowałem wszystkie 3 wątki*, użyłem szukajki, ale nie znalazłem, więc mam pytanie. Wszyscy tu piszą o aktywacji np. blokady drzwi przy 7km/h, aktywacji modułów po ich dołożeniu itd.,

a ja chcę prostą rzecz - usunąć cyfrowy prędkościomierz, bo nakłada mi się na obraz tempomatu (póki co robię to każdorazowo z menu, ale po odpięciu akumulatora on wraca).
Druga kwestia - mam dołożone przez kolegę @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czujniki parkowania, nie posiadałem fabrycznie przycisku do aktywacji trybu parkingowego (załącza się po wrzuceniu wstecznego, ale czasem chciałbym go ręcznie włączyć/wyłączyć) więc kupiłem podwójny przycisk z ChRL (miałem pojedynczy, do trakcji) - podświetla się "ON", ale wciskanie nic nie daje.

Na ogół w kluczowych operacjach preferuję kabel, bo bezprzewodową transmisję zawsze coś może zakłócić, i w związku z tym posiadam 2 interfejsy:
1) przerobiony przeze mnie dawno (~5 lat) temu ELM327 (ja akurat skorzystałem z opisu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale widziałem, że tu na forum też ktoś robił taki poradnik)
z ręcznym switchem HS/MS-CAN
2) idąc z duchem czasu, a tak naprawdę po to, żeby móc w trasie coś na szybko sprawdzić Forscanem Lite, zakupiłem jakiś czas temu, po dłuuugim researchu, vLinker FD+ BT 4.0 - wg producenta jest w pełni kompatybilny z zestawem poleceń AT (ELM327 i 329) oraz STN

Oba działają bez problemu pod Forscanem, ale
ELMConfig-iem nie udało mi się połączyć (Mondeo 2013).

Zainstalowałem oczywiście RuntimnePack, przetestowałem wszystkie wersje od 0.2.3 do 0.2.17c - nie chodzi mi o brak cyrylicy, tylko o to, że nie odczytuje danych z żadnego modułu - interesują mnie PAM i BCM (choć błędy DTC odczytał, więc jednak jakaś tam komunikacja niby zachodzi...)

Wiem, że najlepsze interfejsy są na kablu i na układzie STN1170 v3 i firmware 3.1.1,
nie STN2120 v4 (choć niektórzy, zależnie od modelu auta, używają i im działa),
ale wiecie - mam już 2, z których drugi kupowany pół roku temu za 249 zł, trochę średnio mi się uśmiecha teraz wydawać kolejne 189 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

*A tak btw jest moim zdaniem straszny bałagan, bo mamy na forum 3 wątki poświęcone temu programowi -
1) ten (obecny), piszę tutaj, bo: a) mam Mondeo; b) jest względnie najświeższy (ostatni post sprzed 3 miesięcy);
2) na równi "rozwijany", niepotrzebnie moim zdaniem osobno, tylko o S-Maxie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3) pierwotny o ELMConfig-u [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Może by to scalić, byłoby łatwiej cokolwiek znaleźć?
__________________
Jeśli młodzież przestanie być rewolucyjna, to źle to wróży i młodzieży, i rewolucji
Lord_Fordemort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 09:37   #2455
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,772
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Czy cyfrowy prędkościomierz nie był częścią niefabrycznego (chyba ze źródła rosyjskiego) oprogramowania licznika? Jeśli tak, to pewnie nie da się go w prosty sposób wyłączyć programem diagnostycznym.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 09:43   #2456
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał Lord_Fordemort Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
usunąć cyfrowy prędkościomierz
menu licznika, tak jak to robisz dotychczas
Cytat:
Napisał Lord_Fordemort Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po odpięciu akumulatora on wraca
to tak częsta czynność że musisz to usuwać z softu licznika?

Usunięcie "trwałe" oznacza wgranie na nowo softu do C+ bez tej funkcji.

Cytat:
Napisał Lord_Fordemort Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vLinker FD+ BT 4.0
z
Cytat:
Napisał Lord_Fordemort Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ELMConfig-iem nie udało mi się połączyć
chyba nikomu nie zadziałało (tak to jest jak się kupuje przereklamowany produkt).
STN 2210 również ma problemy. STN 1170 musi zadziałać.
Swoją drogą elmconfig słuzy do grzebania, więc po BT/WiFi to tylko dla desperatów.

Nie pamiętam czy przycisk PAM jest w opcji tylko z tylnymi czujnikami.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 10:59   #2457
Lord_Fordemort
ford::beginner
 
Avatar Lord_Fordemort
 
Zarejestrowany: 25-01-2019
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 (240)
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy cyfrowy prędkościomierz nie był częścią niefabrycznego (chyba ze źródła rosyjskiego) oprogramowania licznika? Jeśli tak, to pewnie nie da się go w prosty sposób wyłączyć programem diagnostycznym.
To słabo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
menu licznika, tak jak to robisz dotychczas

to tak częsta czynność że musisz to usuwać z softu licznika?
Niby nie, zazwyczaj tylko 2x w roku (wiosna/jesień) podłączam ładowarkę (Unit 6.5) i robię recondition;
oczywiście zdarzy się czasem, że np. żona zapomni zgasić lampkę w środku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wtedy wiadomo, trzeba doraźnie procedurę powtórzyć.
Ale był czas, że miałem problem z "mechanikiem" od skrzyni (nie z samą skrzynią - problemem był idiota, który podjął się naprawy i nie umiał jej dokończyć) i auto w ciągu roku kilkanaście razy (!!!) oddawałem do poprawki, za każdym razem był odpinany akumulator, więc musiałem ręcznie wyłączać ten licznik i dlatego chciałem się go pozbyć trwale.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Usunięcie "trwałe" oznacza wgranie na nowo softu do C+ bez tej funkcji.
Tego się obawiałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No nic, dam radę z tym żyć.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie pamiętam czy przycisk PAM jest w opcji tylko z tylnymi czujnikami.
Ale ja mam przód+tyłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jak, da się?
__________________
Jeśli młodzież przestanie być rewolucyjna, to źle to wróży i młodzieży, i rewolucji
Lord_Fordemort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 13:05   #2458
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Pewno są to nie fabryczne czujniki parkowania, więc trzeba popatrzeć jak są podłączone i odpowiednio założyć ten klawisz
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 13:17   #2459
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewno są to...
Po co teoretyzować?

C+ ma modowany soft.
Jest wizualizacja na C+? Fabryczne.
Nie ma? Akcesoryjne i nic z tego nie będzie.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 13:54   #2460
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

w CHIŃSKIM fabrycznym Forda sofcie jest wizualizacje parktronika
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elmconfig



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.