Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2021, 08:59   #2681
jaqubik
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 02-06-2021
Skąd: Gliwice
Model: s-max
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Kontynuując moja historię: wypiąłem radio i wpiąłem na chwilę inne (dedykowane do conversa). Czujniki z tyłu odpaliły, z przodu nie. Potem wypiąłem tamto radio i wydaje mi się, że czujniki pikały. Postanowiłem na razie nie wpinać radia i pojeździć trochę. Czujniki PDC jednak nie działają. Teraz nie wiem czy przez chwilę działały bez radia, czy tylko mi się wydawało lub źle zapamiętałem. Czy czujniki PDC mogą działać bez radia?

W kwestii poziomowania świateł, to teraz się poziomują za każdym razem (bez radia). Spróbuję znów wpiąć to radio i zobaczyć, czy znów będzie problem ze światłami. Jak już wszystko posprawdzam, to planuję zwrócić się do sprzedawcy auta z roszczeniem z tytułu rękojmi.

jaqubik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2021, 09:47   #2682
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał jaqubik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujniki z tyłu odpaliły, z przodu nie. Potem wypiąłem tamto radio i wydaje mi się, że czujniki pikały.
CAN
brak stosownych zmiany konfiguracji auta
bez zmian RAZ można zawsze uruchomić wszystko poprawnie
poliftowe sony obsługuje dźwięk czujników

DDR 1GB, widzę że masz zamiłowanie do masochizmu
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2021, 09:32   #2683
jaqubik
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 02-06-2021
Skąd: Gliwice
Model: s-max
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CAN
brak stosownych zmiany konfiguracji auta
bez zmian RAZ można zawsze uruchomić wszystko poprawnie
poliftowe sony obsługuje dźwięk czujników

DDR 1GB, widzę że masz zamiłowanie do masochizmu
Nie bardzo rozumiem - jakich zmian w konfiguracji auta mam dokonać?
Radio kupiłem razem z autem - nie jest to demon szybkości, ale jakoś tam działa. Rozumiem, że mówisz o zwykłym radiu SONY, a ja szukam opcji, żeby jednak obsługiwać przynajmniej tą kamerę cofania, skoro już ją mam.

Czy ktoś ma radio pod androidem, które gada z conversem, oryginalnymi czujnikami PDC, kamerą cofania i nie powoduje dziwnych usterek? (jeszcze sprawdzę to poziomowanie świateł, ale wiele na to wskazuje)
jaqubik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2021, 11:44   #2684
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam.
Kupiłem jakiś czas temu chińczyka, podobno PX6 procesor 4/64Gb osiem rdzeni.
Andek 10. Niestety producent nigdzie nie raczył się podpisaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie działa wszystko tj. Kamera cofania dedykowana do radia, CANbus(sterowanie z kierownicy,czujniki PDC, wizualizacja klimatyzacji) itd.

Mam tylko pytanie, czy gdzieś jest osiągalny jakiś inny firmware do takiego grajka?
W tym sofcie-fabrycznym nie ma opcji zmiany np. domyślnego odtwarzacza muzyki lub DVD, co za tym idzie nie można przypisać do klawiszy innych odtwarzaczy niż fabryczny. Oczywiście można zainstalować inne i korzystać uruchamiając z ekranu lecz nie z klawiszy z panelu. A np. odtwarzacz audio ma bug'a w postaci braku odczytu czasu utworu i nie reaguje na przewijanie ścieżkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ogóle android w tym grajku jest dość okrojony pod względem ustawień. Dlatego chętnie bym go wymienił na jakiś mądry ModGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Dodam jeszcze, że soft jest taki: KC1E0129-P01-11.1.4.9.1 - BLINK161 - NVP6158C

Aha, zauważyłem że po zmianie ustawień CAN dla innego forda, np. EDGE, Kuga.... nic się nie zmienia w pracy radia tylko animacje PDC i klimatyzacji są inne. pojawiają się lub znikają (w zależności od wybranego modelu) programy w menu do konfiguracji ustawień w aucie lecz są nieaktywne lub nic nie zmieniają. To samo jest w animacji klimy, naciśnięcie ikony np nawiewu lub temp. powoduje podświetlenie klawisza tj. wciśnięcie lecz nic nie zmienia.
To jest tylko bajer czy to się da jakoś aktywować by działało?

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez klocky ; 29-10-2021 o 11:55
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2021, 14:58   #2685
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał klocky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam jeszcze, że soft jest taki: KC1E0129-P01-11.1.4.9.1 - BLINK161 - NVP615
Radio to Bosion. Nic nie ruszaj i nie zmieniaj żadnych firmware ani MCU. Można szybko uszkodzić radio na śmierć.

Bump:
Cytat:
Napisał jaqubik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo rozumiem - jakich zmian w konfiguracji auta mam dokonać?
Radio kupiłem razem z autem - nie jest to demon szybkości, ale jakoś tam działa. Rozumiem, że mówisz o zwykłym radiu SONY, a ja szukam opcji, żeby jednak obsługiwać przynajmniej tą kamerę cofania, skoro już ją mam.

Czy ktoś ma radio pod androidem, które gada z conversem, oryginalnymi czujnikami PDC, kamerą cofania i nie powoduje dziwnych usterek? (jeszcze sprawdzę to poziomowanie świateł, ale wiele na to wskazuje)
Nie zauważyłam wcześniej zdjęcia które dodałeś na forum, masz źle ustawiony model CANBUS .
Ze zdjęć widać że masz ustawiony ford fiesta a ty masz S-Max
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2021, 19:04   #2686
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

hm..... znowu ze zmianą softu nie moze być aż tak źleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2021, 19:41   #2687
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał klocky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
źleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbuj, tylko nie mów że nie ostrzegałem,
Zmiana software jest możliwa tylko w przypadku MCU mtce/d
Po drugie procesor który masz możliwe że jest fake, ponieważ procesor PX6 ma 6 rdzeni a nie 8.
8 rdzeni posiada Px5
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2021, 20:41   #2688
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

dzięki za info.
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2021, 20:49   #2689
archer80
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-05-2018
Skąd: Lublin
Model: S-max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ja mam takie same radio. Gdy w rodzaju CAN wybiorę Mondeo, S-max to przyciski od nastepna/poprzednia stacja są zamienione że sobą w działaniu. Czy też tak masz? Przez to wybrałem o ile dobrze pamiętam Fusion i przyciski działają jak należy lecz brak odwzorowania klimy...

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
archer80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2021, 22:27   #2690
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ustaw na mondeo i zaznacz tak jak na filmie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.