Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2011, 17:45   #1
kopciuszek
 
Postów: n/a
Question MKII 1.6 benz

..Witam...zalogowałam się dziś bo chcę zapytać o mondeo jak w temacie...jeździ ktoś takim ?...warto kupić?...na co zwrócić uwagę ?...w środę umówiłam się na "oględziny" tegoż autka...sprowadzony z Niemiec od 1 właściciela...z dobrych i sprawdzonych rąk..wyposażenie ghia pełne...za nie tak duże pieniadze rocznik 97 ...wcześniej miałam taki mały dupowozik fiatowski ...o którym wolałabym jak najszybciej zapomnieć...i nie chcę wkopac sie w kolejny ktory częściej u mechanika niż pod moim osobistym niebem....będę wdzięczna za wszelkie porady ...Pozdrawiam

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2011, 17:55   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: MKII 1.6 benz

Cytat:
Napisał kopciuszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprowadzony z Niemiec od 1 właściciela...z dobrych i sprawdzonych rąk.
Jeżeli to prawda to napewno warto.Zwróć uwagę na tylne nadkola,progi bo tam w mdo ruda najszybciej się pojawia.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2011, 17:57   #3
kopciuszek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: MKII 1.6 benz

a mam jeszcze takie pytanie bo kompletnie sie na tym nie znam...auto ma udokumentowany przebieg 97tyś km...do listopada zeszłego roku....kiedy w benzyniakach zmienia sie rozrząd po ilu tyś?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2011, 18:09   #4
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: MKII 1.6 benz

No to akurat się łapiesz na wymianę
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2011, 19:41   #5
konradwan
ford::average
 
Avatar konradwan
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: .
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 123
Domyślnie Odp: MKII 1.6 benz

Aż trudno uwierzyć w taki przebieg w aucie takiej klasy... Ale jeśli rzeczywiście oryginalnie udokumentowane, to fajna sprawa i miałeś szczęście.
Mam u siebie Zeteca 1.6 (coś podobnego do Twojego, mocniejszy o 10KM), spalanie między 7l a 10l, wydajność czasami niewystarczająca, ale według opinii użytkowników silnik jest bardzo wytrzymały i mało awaryjny. I ogólnie, nawet nie wiedzieć czemu, jestem bardzo zadowolony.
konradwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2011, 23:34   #6
cornholio01
ford::advanced
 
Avatar cornholio01
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Sun City
Model: Ford Mustang,Expedition
Silnik: 3.8 v6,5,4 V8
Rocznik: 1995
Postów: 252
Domyślnie Odp: MKII 1.6 benz

rodzynki sie trafiają szwagier dwa lata temu trafił mkI z 94 roku i mial 90000 przejechane-niemiec bujal tylko do kosciola a siedzenia w foli jak dziwakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cornholio01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2011, 14:19   #7
kopciuszek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: MKII 1.6 benz

konradwan - jestem kobietąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.....to tak dla sprostowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....dziekuję...ale na dzień dobry rozrzą wiadomo...bo przebieg się właśnie kwalifikuje...i zastanawiam się bo jesli tylko on by był?...to moze warto ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2011, 14:26   #8
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: MKII 1.6 benz

rozrzad w kazdym aucie nowo kupionym nalezy zmienic. Jedynie ze jest lancuch.

Sporo takich zaoszczedzxi te 500zl a potem jest placz i lament....

jak z niemiec to dobrze , chociaz w ten przebieg nie wierze , a jak tyle ma to nawet bym 3 razy lepiej ogladal czy to auto zastane w cholere nie jest.

konradwan to nie bardzo masz podobny silnik niz w tym mondku.
a) konstrukcja zupelnie inna , totalnie , wszystko inaczej. Tasm gdzie Ty masz kolektor ssacy to tutaj jest wydechowy.

Ty masz zeteca SE czyli sigma , silnik robiony z yamaha .

Autko zawsze trzeba zobaczyc , popatrzec , przejechac sie , itp itd . Warto z kims ogladac jeszcze , niekoniecznie mechanik. Chociaz ktos kto troche uzywa auta i wie na co zwrocic uwage.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2011, 14:34   #9
kopciuszek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: MKII 1.6 benz

i tak podjadę na stację diagnostyczną i do "swojego mechanika"... u którego ciągle "leczyłam" tamten złom...nawet mi nakazła nie kupować zanim nie podjadę...juz sie w bambuko nie dam zrobic...raz nauczka wystarczy ...dziękuje wszystkim bardzo ...
ma taki przebieg autentyczny...pojechał po inny samochód mój znajomy a wrócił tym...mówił że jak gościu go z garażu wystawił to w środku jeszcze nowością czuć było...jutro będe go oglądała...przejade sie jak mówisz....chociaż ja już jeździłam mondikiem tylko 1.8 diesel ...i jeździło mi sie super..ale tego na swój sposób sprawdzę w drodze ...są możliwosci przecież nawet i dla laika sprawdzenia silnika - po wydechu...czy wahaczy po prostej drodze gdy sie rozpędzimy...

boję się tylko wkopać po prostu znów w remonty na dzień dobry

Ostatnio edytowane przez kopciuszek ; 08-02-2011 o 14:37
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2011, 14:53   #10
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: MKII 1.6 benz

no oczywiste ze nikt nie lubi zaraz 3/4 wymieniac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no jak na stacje i do znajomego mechanika to starczy. Najwazniejsze szarpaki.

Wiesz tą nowoscia po 13 latach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet auto z zerowym przebiegiem , codziennie wietrzone po 15 min , za 13 lat nie bedzie pachniec nowoscia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale mowie rozrzad oryginalny drogi nie jest do tego pompa wody , niestety 500zl bez wymiany pociagnie. Ale kazdy robi jak uwaza.
Bo na oko ocenic rozrzadu nie idzie zabardzo. A jak jest taki przebieg i rozrzad jakims cudem nie byl zmieniany to 13 lat go wystarczajaco wymeczylo.

Taka moja dobra rada , chociaz wiem ze te 800zl z wymiana moze mniej, wyrzucic nie jest lekko i najwazniejsze trzeba je miec . Ja wszystko rozumiem . Lecz raz zrobione i spokoj jest , bo jak rzorzad walnie .... to dziekuje dobranoc.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.