Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2009, 12:56   #1
wujorx
 
Postów: n/a
Domyślnie Mondeo Mk2 1.6

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest to mój pierwszy post na forum,posiadaczem Forda nie jestem(kiedyś byłem),ale może się stane.

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o takim aucie- Mondeo Mk2 1.6 99r. mam mozliwość kupna po okazyjnej cenie.Ale jakie to auto jest?Jak z trwałością itd.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2009, 14:38   #2
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Mondeo Mk2 1.6

1.6 jest za słaby do tego auta
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2009, 15:58   #3
USS_Missouri
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2008
Skąd: Prawie Radom
Model: Ford C max 2007 - 2010
Silnik: 1,6ccm
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Mondeo Mk2 1.6

Czy jest za słaby? Kwestia dyskusyjna. Jeżeli ktoś chce ruszać z piskiem opon spod świateł to na pewno będzie miał z tym problem. Od dwóch lat jestem posiadaczem Mondeo z takim silnikiem i nie mam problemów. Na niemieckiej autostradzie bez problemu jechałem (to znaczy zona prowadziła a je siedziałem w miejscu pasażera) 200 km na godzinę ale to nie jest najlepsze tłumaczenie gdyż chwalenie się wynikami prędkości uważam za zbędne. Nie mniej jednak po zakupie w dojczlandach i sprawdzeniu w niemieckim serwisie delikatnie kusiło, aby sprawdzić ile "poleci". Po pedałem było jeszcze sporo miejsca. Posiadam wersję sedan (najczęściej na krajowych drogach można spotkać "haczbaki" lub kombi) i byłem z niej bardzo zadowolony, oczywiście dalej jestem ale.... w styczniu tego roku urodziło mi się dziecko i załadowanie wózka (obecnie dość duża spacerówka) do bagażnika stanowi niewielki problem ale zawsze problem zważywszy na fakt, że butlę LPG mam w miejscu koła zapasowego w koło w pokrowcu w bagażniku.
Z awaryjnością silnika jak do tej pory nie miałem żadnych problemów.
Przy wyprzedaniach oczywiście należy uważać i właściwie ocenić odległość gdyż silnik 1,6 ccm nie ma aż tyle mocy, aby "śmignąć niczym wiatr". Na długie trasy w moim przekonaniu sprawdza się znakomicie. Raz w miesiącu przemierzam 350 km w jedną stronę wraz z całym "ekwipunkiem" (żona, dziecko, wózek i różne szpargały) tak, że samochód jest zapakowany. Spala mi wówczas 9,5 LPG. Na mieście niestety spalanie wzrasta do 12,5 LPG.
Na pewno silnik ten nie jest dla kierowców "rajdowców", pozwala jednak na w miarę dynamiczne wyprzedzanie ale bez "wariata na trzeciego".
Auto zostało wyprodukowane w 1997 roku. Niestety ostatnio zmieniłem przedni zderzak gdyż miałem niespodziewane spotkanie z psem, psu prawdopodobnie nic a zderzak cały połamany. Musiałem kupić nowy. Razem z montażem i lakierowaniem kosztowało mnie to 500 zł (dodatkowo tylni zderzak został poklejony i pomalowany gdyż był pęknięty) - szkoda tylko, że lakiernik nie dołożył należytej staranności w doborze lakieru.
Reasumując: z posiadanego auta z tym silnikiem jestem zadowolony. Niezbyt skomplikowany; dający poczucie komfortu z jazdy.
USS_Missouri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2009, 18:32   #4
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Mondeo Mk2 1.6

1,8td jezdzi lepiej od 1,6 ze wzgledu na wiekszy moment.... 1,6 to najgorszy silnik w tym aucie i to nie tylko moja opinia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.