Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2008, 21:19   #1
KINIO80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Skąd: mazowieckie
Postów: 2
Domyślnie problem z chłodzeniem silnika w FFI

witam wszystkich serdecznie, jestem nowy bo od kilku tygodni jestem chyba szczęśliwym posiadaczem FFI, więc pragnę serdecznie wszystkich pozdrowić.
jednocześnie chcę zapytać o taką sprawę, mam ffI benzynka 1.6 ostatnio dość często włącza się wentylator chłodnicy (ten po prawej stojąc przodem do auta) to też postanowiłem obserwować układ chłodzenia, w wynku tych obserwacji zauwarzyłem że rano bardzo szybko nagrzewa się (zaledwie po 2 km) ale wskaznik temp. nie przekracza połowy, to zaczelo mnie niepokoić złaszcza że ostatnio jest dosyć chlodno, stwierdzilem że zanurkuję pod maskę by sprawdzić poziom płynu chłodzącego - jest na max, wieć nacam przewody od ukladu chł. i tu zaskoczenie a mianowicie: ten po prawej stronie silnika co idzie do chlodnicy gorący, natomiast ten po lewej zimny, macam zbiorniczek tez zimny, zwiększam obroty silnika a tu nawet nie przelewa się płyn w zbiorniczku. błagam o pomoc co to może być????

pozdrawiam K.

KINIO80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2008, 21:45   #2
ejdzej
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 143
Domyślnie Re: problem z chłodzeniem silnika w FFI

No nie masz o co się martwić. Jak wskazówka złapie pion i go trzyma to jest tak jak być powinno. Jeżeli auto się nie przegrzewa i wskazówka nie szaleje to jest idealnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....i nie dotykaj węży, bo można się poparzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ejdzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2008, 21:55   #3
KINIO80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Skąd: mazowieckie
Postów: 2
Domyślnie Re: problem z chłodzeniem silnika w FFI

dzieki ale marwie mnie to ze jest zimny plyn w zbiorniczku, dzisiaj np. stalem w korku okolo 40 min a on jest ciagle zimny,
to mnie bardzo martwi
KINIO80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2008, 22:15   #4
rafael
ford::beginner
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 01-03-2008
Skąd: ostrów wlkp
Model: Ford Mondeo TITANIUM
Silnik: 2.0 Duratec HE 145 PS
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Re: problem z chłodzeniem silnika w FFI

witaj.mam ten sam silnik,umnie,jest dobrze.myśle,ze najpierw sprawdz czy,działa termostat,mógł sie zawieśic.wskazówka temperatury,na środku,tak powinno byc.mam ksiązke i lepiej nie ryzykuj z,jazdą.kontrolka chłodzenia świeci?chłodnica jest ciepła,po jezdzie?jeśli zimna i,dolny wąż też,może to oznaczać zablokowany,w pozycji zamkniętej termostat.jakby co to daj znać,jak sprawdzisz.pozdrawiam.rafał
rafael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2008, 00:18   #5
marcin0000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: oleśnica
Model: ford focus MKI
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Re: problem z chłodzeniem silnika w FFI

a masz klimę i jak masz to zobacz na co jest ustawione pokrętło od regulacji kierunku powietrza jeśli na szybę to włącza ci się wentylator od klimy
marcin0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2008, 08:13   #6
rjaskolowsk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-01-2008
Postów: 8
Domyślnie Re: problem z chłodzeniem silnika w FFI

mialem podobne objawy. wiatrak mam tzw. uniwersalny tzn. jeden i zawsze załączal sie na drugi stopien wiec wył niemilosiernie. dzialo sie tak zawsze przy wlaczonej kilamtyzacji i nawiewie na przednią szybe i nogi. okazalo sie ze przewod odchodzący od witraka zakonczony wtykiem jest przepalony wystarczylo go oczyscic i jest ok. teraz witrak zalacza sie na 1 stopien a gdy silnik jest bardzo gorący dopiero na drugi.
przyczyna wyszla podczas nabijania klimatyzacji.
rjaskolowsk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.