Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2011, 06:58   #21
murzyn6666
ford::average
 
Avatar murzyn6666
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Bryńsk
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 149hp
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych

fotele były z polifta ale nie wiem czy po 2005. z elektryką raczej zielony jestem. ale skontrolować miernikiem raczej będę potrafił. tylko te schematy są dla mnie mało czytelne ;]

ps.
a czy jest jakaś reguła z tymi kostkami pod fotelem tzn. która kostka(kolor) gdzie powinna być ? czy rozmieszczenie zmieniało się?

__________________

Ostatnio edytowane przez murzyn6666 ; 05-10-2011 o 19:24
murzyn6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2011, 18:16   #22
murzyn6666
ford::average
 
Avatar murzyn6666
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Bryńsk
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 149hp
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych

z tą lampką od pasów okazało się, że coś nie tak jest z zapięciem pasa, jakoś czujnik w tej zapince nie łapie, przyłożyłem czujnik do starego pasa i jest ok, muszę wymontować ten pas i zobaczyć co w nim nie tak jest. co do ogrzewania, to sprawdziłem napięcie w tych dwóch kostkach pod fotelem( zielona, niebieska) i tylko w jednym białym kablu jest prąd. w pozostałych trzech kablach nic nie ma. gdzie szukać przyczyny?
__________________
murzyn6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 08:42   #23
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych

a fabrycznie miałes instalacje do grzania i wentylowania foteli?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 12:52   #24
murzyn6666
ford::average
 
Avatar murzyn6666
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Bryńsk
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 149hp
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych

znaczy do foteli mam pełną wiązkę kabli, wszystkie wtyczki, które mam w fotelu mają pokrycie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kostkę do przełącznika mam, i ten przekaźnik za bezpiecznikami też mam. no i nie wiem co jeszcze powinno być. fabrycznie grzanych foteli nie było.
__________________
murzyn6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 19:06   #25
sylwester067
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo mk3 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 12.2003
Postów: 38
Domyślnie Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych

Koledzy odgrzeję ten temacik. Już jakiś czas posiadam mondeo mk3 z grudnia 2003 roku po lifcie i od początku wgl nie świeci mi się kontrolka zapięcia pasów ani na chwilę. Robiłem tą procedurę aktywacji i podczas tej procedury po drugim trzykrotnym zapięciu pasów miga, ale później jak zapnę i odepnę pas jak w instrukcji mignie 3 razy a nie tak jak pisze w instrukcji. I nadal przy uruchamianiu się nie zapala, ktoś wie co to może być?
sylwester067 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 20:10   #26
Matek24
ford::average
 
Avatar Matek24
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 01-02-2014
Skąd: Buxtehude/Kwidzyn
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 Ecoboost 203PS
Rocznik: 2010
Postów: 75
Domyślnie Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych

Witam od tygodnia mam mndeo mk3 2002r 2.0 TDCI i mam podony problem. Sprawdzalem juz z 5 pasazerami(wiem ze czujniki sa tylko z przodu ae tak dla pewnosci) wszyscy zapieli pasy i czujka co chwile przypominala o pasach. Po przejechaniu kilku kilometrow przestaje piszczec. Moge wtedy odpiac pasy i czujka nie reaguje. O co moze chodzic? fotel kierowcy tez mi nie grzeje. To normalne w mondeo?
Matek24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 23:53   #27
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych

Żaden z tych objawów nie jest normalny, zakładałem fotele z anglika i musiałem zostawić swój napinacz pasów, wszystko działa tak jak powinno.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2014, 17:54   #28
Rawrek
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Turek
Model: Mondeo
Silnik: 125KM 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych

Dopiszę się do tematu Mianowicie :
Od kilku dni mam problem z przypomnieniem pasów bezpieczeństwa. Mianowicie wcześniej niezależnie tego kiedy zapiąłem/odpiąłem pas to przestawało pikać. Aktualnie nie pika tylko i wyłącznie jeśli zapnę pas przed uruchomieniem silnika. Po odpaleniu przy niezapiętych pasach to pika i pika nawet jeśli zapnę. Nie jest to normalne bo wcześniej działało to bez zarzutów. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem? Nie bardzo wiem nawet w czym szukać przyczyny a jeździć po niezaufanych elektrykach to pewnie zbankrutuje i nabawię się innych problemów gdy będą rozbierać auto kilka razy.
Próbowałem już wyłączyć całkiem to przypominanie jednak nie działa - przypomnienie jak było tak jest / wg instrukcji z for.

Troche dziwne bo skoro zapne pas przed odpalaniem silnika to oznacza że ten czujnik działa - wyłącza kontrolke. Czemu jednak nie łapie zapiętych pasów po odpaleniu silnika? Miał ktoś podobny problem?
Rawrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.